Szukam rozwiązania problemu dotyczącego podpowiadania wartości w komórkach arkusza Excel. Ale od początku, co chce osiągnąć? Muszę podesłać użytkownikom kilka arkuszy Excel z danymi do uzupełnienia, dane te następnie mają zostać zaciągnięte do systemu. Ważne jest aby dane te były dokładnie takie jak zostały zdefiniowane w systemie. Myślałem nad przesłaniem osobnego arkusza z wartościami jakie powinny znajdować się w danych kolumnach, ale obawiam się że to nie wystarczy, dlatego zastanawiam się nad
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, w jaki sposób można zmniejszyć rozmiar pliku Excela ?

Macie moze jakiś sprawdzony sposób?
#excel
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zajeli-wszystkie-loginy:
Mam w pracy moduł raportów, który wyciąga dane z hurtowni i generuje .xlsx.
Jakiś baran poustawiał w raporcie style, konkretnego fonta, wyrównanie i zawijanie wierszy.
Zawsze z takim raportem na dzień dobry robię Ctrl-A - usuń formatowanie -- nie dość, że plik robi się o połowę mniejszy (zwłaszcza jak wyciągam dane pod limit wierszy) to jeszcze chodzi kilka razy szybciej (spowalnia zwłaszcza zawijanie wierszy).
  • Odpowiedz
  • 1
Jaką apkę zainstalować na #android do otwierania i edytowania plików #excel ?
Oficjalna apka excel jest płatna po paru użyciach wiec odpada
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dostałem prośbę, żeby przygotować zadanie rekrutacyjne dla kandydatów na stanowiska analityka.

W sumie zadanie już przygotowane -- surowe dane, specyfikacja instalacji i kilka metryk, które trzeba z nich wyciągnąć w korelacji do wymogów technicznych instalacji -- mniej sprawdza znajomość Excela, bardziej umiejętność logicznego myślenia, opracowania podejścia oraz sprawdza, czy kandydat jak ma niejasne polecenie dopyta, o co dokładnie chodzi -- celowo jedno z poleceń jest napisane tak, że ciężko zrozumieć, co właściwie
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LowcaG:

O to czy ktoś dopyta, zajebiste w swojej wredności ;) (problem wielu ludzi, jest to, że nie pytają tylko milczą i ni chu chu, wolą nie zrobić niż zapytać

O to to -- od analityka oczekujemy, że naprawdę zrozumie zadanie, zanim weźmie się za robotę i poświęci parę godzin. Bo jak sobie coś na pałę założy -- to może jednak źle założyć i tylko zmarnuje czas.

Nie znam się, ale myślę,
  • Odpowiedz
@LowcaG:
Jak to jest jednorazowa analiza przekrojowa przez cały rok potrzebna ten jeden raz -- to nikt nie będzie szył raportu w BI. Więc tak -- też robią. Odpękanie tego na szybko w Excelu zajmie mniej czasu niż napisanie algorytmu tej "informatycznej machinerii".

Poza tym -- to zadanie, żeby zobaczyć, czy gość umie w analitykę a nie żeby uzyskać konkretny wynik.

@YellowPinker:
Trudno, jakieś kryteria rekrutacji trzeba przyjąć.
  • Odpowiedz
@Pan_Cerny: już sobie poradziłem i właśnie w etykietach było to czego szukałem

jakby ktoś znalazł ten post i szukał info:

word - korespondencje - etykiety - opcje - dostawca etykiet wybieracie Microsoft - tam macie 9999 rozmiarów - pach zrobione
  • Odpowiedz
Siema excelowe mirki, powiedzcie mi jak szybko zamienić wiele komórek według danego schematu

MAM: =SUMA(październik:grudzień!G21)

CHCE MIEĆ: =SUMA('I kwartał'!G21;'II kwartał'!G21;'III kwartał'!G21;'IV kwartał'!G21)

Czyli
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mulen a nie lepiej arkusze z kwartałami ułożyć kolejno obok siebie? Wtedy robisz wyszukaj październik: grudzień! I zamieniasz na 'I kwartał':'IV kwartal'!G21.
  • Odpowiedz
ej słuchaj

w excelu robie tabele przestawna i jest tak ze np mam wiersze

FO00024 23 000
FO00024 30 000
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
User A ma polską wersję excela. Wpisuje formule na sumowanie kilku komorek. Czy User B mając anglojęzyczna wersję excela otworzy prawidlowo ten plik? #excel
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Panie i Panowie.

Mam mały problem.

Po otworzeniu pliku Excela pokazuje się coś takiego. Na moim prywatnym komputerze wygląda to normlanie.
Nie jest to kwestia formatowania, ani wersja Excela - na obu maszynach jest najnowszy z Office'a 365 (instalowałem od nowa). Myślę, że może być to spowodowany tym, że jest zabezpieczony.
jar3cki12 - Panie i Panowie.

Mam mały problem.

Po otworzeniu pliku Excela pokaz...

źródło: comment_r4mF2AxuWu0Pyudx3fZdxbj9VKxMvzAQ.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,

Przymierzam się do zmiany pracy ponieważ zaczynam czuć, że na obecnym stanowisku się już nie rozwijam i nie ucze nowych rzeczy, a nie chciałbym stać w miejscu i za parę lat obudzić się z ręką w nocniku.

Pokrótce obecnie zajmuje się raportingiem - na zlecenie klienta robimy analizy na podstawie danych, które pobieramy z naszego systemu wstępnie przepuszczamy przez accessa (jakieś proste kwerendy filtrujące, union itp) dalej obrabiamy w excelu za pomocą
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@empty11: rok :) ostatnio byłem na rozmowie w dużej firmie i jak powiedziałem że chce 4.5-5 to po oczach kierowniczki która rekrutowała widziałem że ona tyle nie ma :p

A odpowiadając na Twoje pytanie, to startowałem z podobnymi kompetencjami jak Ty, Qlik Sense nauczyłem się sam + w pracy więc jest to realne. I myślę że to dobry kierunek (po ilości ogłoszeń jakie widzę w bardziej centralnej i zachodniej Polsce)
  • Odpowiedz
@nohtyp_: Są osoby, które nagrywają makra w Excelu i uważają się za znawców VBA. Mam takich dwóch współpracowników w sąsiednich działach. Koniec końców jak trzeba coś od zera zbudować to nie wiadomo co i jak zrobić. Dlatego też moje pytanie o pisanie kodu. Jeśli ktoś tylko nagrywa makra i coś delikatnie w nich pozmienia to wiadomo, że nie stworzy nic bardziej skomplikowanego. Poza tym pisanie kodu to logiczne myślenie, planowanie
  • Odpowiedz
Czy polecacie jakiś program do rysowania diagramów i schematów, które potem można w dobrej jakości wstawić do Worda?

W Wordzie bardzo ciężko precyzyjnie narysować własny schemat, jest fajny program online draw.io, można prezycyjnie narysować i łatwo na nim działać, ale jak zapisuje się w PNG to mocno spada jakość (potrzebuję rysować schematy do pracy mgr).

Załączam przykładowy schemat (narysowany w draw.io).
#office #excel #kiciochpyta #datascience
zapomnialemjakiebylohaslo - Czy polecacie jakiś program do rysowania diagramów i sche...

źródło: comment_LBFkJllXxbiYwiMGaWhKXSkwOlkmUPHB.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,
Odkrywam nowe rzeczy po latach w excelu i uczę się: power bi, power query i pivota. Mam do przygotowania analizę dzienną i zastanawiam się, czy zamiast dashboardu w excelu nie zrobić go w power bi. Z racji, że nie mam z tym za dużego doświadczenia to mam kilka pytań:
1.) Czy utworzony dashboard w BI będą mogli oglądać użytkownicy nie mający power BI, tylko samego excela? Póki co nie wiem jak taki gotowy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Pan_Cerny
@Tomz

Żeby otworzyć twój raport inny użytkownik musi mieć minimum power bi desktop i dostęp do tych samych źródeł.
Inne opcje są płatne ( opłata subskrybcyjna )
  • Odpowiedz
Miruny spod #excel #vba, wyjaśnijcie mi to, bo od wczoraj mnie to zastanawia:
Uruchamiam sobie makro z poziomu edytora VBA. Jeśli nic nie robię, to makro muli sobie, muli, aż skończy - około 400 sekund. Jeśli jednak kliknę gdziekolwiek na okienko arkusza lub edytora VBA, to makro kończy tę samą procedurę 10 razy szybciej! Jak to możliwe? xD
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach