Jak w numbers posortować aby szło 1,2,3,4,5 a nie 1,10,100,101,102 ? #excel #numbers
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Warszawiok
- 0

DwaNiedzwiedzie
- 6
@Warszawiok: Zamienić tekst na liczby.
Co zrobić żeby w plikach excela zapisanych na docs.google.com działały makra zrobione w MS Excel?
Zapisywanie w formatach xls, xlsx, xlsm nic nie dało...
Chce żeby w pliku w którym pracuję z kilkoma osobami w jednym czasie były lepsze makra niż to co można zrobić w googlowskim skoroszycie (rejestracja makr i uruchamianie ich tylko skrótem klawiszowym)
#dyskgoogle #googledrive #excel
Zapisywanie w formatach xls, xlsx, xlsm nic nie dało...
Chce żeby w pliku w którym pracuję z kilkoma osobami w jednym czasie były lepsze makra niż to co można zrobić w googlowskim skoroszycie (rejestracja makr i uruchamianie ich tylko skrótem klawiszowym)
#dyskgoogle #googledrive #excel
- 0
@taju wszedłem w edytor skryptów i dodałem tam to co chce (browser.msgbox), nic specjalnego, jestem amatorem.
- 1
Ma ktoś excela do wyceny (szukanie par do liczenia wag cech, aktualizacji itd)?
#wycenanieruchomosci #excel #rzeczoznawca
#wycenanieruchomosci #excel #rzeczoznawca
- 0
Mireczki spod tagów #excel #matematyka (programowanie nie daję, bo mnie wyśmieją ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Mam przygotowany arkusz, w którym w kolumnie B wpisuję wartości liczbowe, a w kolumnie A ma przy niej pojawiać się data wpisania tej wartości, taka historia wpisów. Wiecie jak takie coś zrobić w Excelu? Wiem, że jest taka funkcja jak DZIŚ(), ale ona odpada, bo aktualizuje się z
- 0
Mircy pomozecie? Bo ja nie do konca (a nawet nie do poczatku:P) w #excel potrafie :)
Mam tabelke (gorna czesc picrel) gdzie w wierszu 204 i 206 jest ta sama pozycja.
To zrobilem se tabele przestawna (dolna czesc picrel) i ladnie mi pokazalo w wierszu 20 ze ta pozycja wystepuje 2 razy. Poki co ok. Ale teraz chcialbym zeby mi pokazalo ze w sumie sztuk jest 4 (po 2 w kazdej pozycji).
Co
Mam tabelke (gorna czesc picrel) gdzie w wierszu 204 i 206 jest ta sama pozycja.
To zrobilem se tabele przestawna (dolna czesc picrel) i ladnie mi pokazalo w wierszu 20 ze ta pozycja wystepuje 2 razy. Poki co ok. Ale teraz chcialbym zeby mi pokazalo ze w sumie sztuk jest 4 (po 2 w kazdej pozycji).
Co
źródło: comment_1610728198XuV6yNiqbczSuTmpd9v10S.jpg
Pobierz- 0
@gorzki99: Spoko. To i tak zajęło dużo dłużej niż powinno, ale jestem dziś padnięty :D Po prostu zapomniałem, że najpierw miałeś wstawionego pivota, a żeby ogarnął że tekst zmienił się na liczby trzeba go odświeżyć.
- 0
@Xune: ja nawet nie wiem co to pivot :)))
Teraz tylko musze ogarnac jakis program konwertujacy pdf do excela i bedzie ok. Twoje porady+te program to w robocie takie ulatwienie ze az super. Cos co bylo kiedys meczoce teraz bedzie pryjemne. Jednak ten excel to kawal dobrej roboty...jak sie go potrafi uzywac :P
Teraz tylko musze ogarnac jakis program konwertujacy pdf do excela i bedzie ok. Twoje porady+te program to w robocie takie ulatwienie ze az super. Cos co bylo kiedys meczoce teraz bedzie pryjemne. Jednak ten excel to kawal dobrej roboty...jak sie go potrafi uzywac :P
- 0
Orientuje się ktoś czy istnieje opcja powiązania ze sobą arkusza excel oraz map google w taki sposób, aby automatycznie nanoszone zmiany w arkuszu, miały swoje odzwierciedlenie na mapach?
Udało mi się sprawnie sporządzić plik i zaimportować go na mapy - działa idealnie, pokazuje mi wyznaczone lokalizacje wraz z danymi, które są mi potrzebne. Problem w tym, że dane nie są stałe i wymagają ciągłej aktualizacji (i w arkuszu i na mapkach). Szukam
Udało mi się sprawnie sporządzić plik i zaimportować go na mapy - działa idealnie, pokazuje mi wyznaczone lokalizacje wraz z danymi, które są mi potrzebne. Problem w tym, że dane nie są stałe i wymagają ciągłej aktualizacji (i w arkuszu i na mapkach). Szukam
Mirki, potrzebuję pomocy z #excel Mianowicie, chcę stworzyć excela, który będzie mi śledził co się działo w konkretnym tygodniu. Planuję wcześniej zdefiniować nr tygodni i żeby po wybraniu np. nr 2 pojawił mi się 2 tydzień roku i tabelka z wypełnionymi przeze mnie danymi.
Czyli w arkuszu mam jedną komórkę do wyboru nr np. 1 albo 2 i pojawia mi się tabelka na tne konkretny tydzień. Kiedyś coś takiego zrobiłem
Czyli w arkuszu mam jedną komórkę do wyboru nr np. 1 albo 2 i pojawia mi się tabelka na tne konkretny tydzień. Kiedyś coś takiego zrobiłem
- 0
@brak_nicku: Chciałbym by to był formularz. Excel miałby składać się z dwóch arkuszy: w jednym wybieram tydzień i wpisuję dane (te dane się zapisują, nawet po zmianie tygodnia), a w drugim mam podsumowanie pierwszego arkusza, czyli podobnie: wybieram numer tygodnia i mi zwraca podsumowanie.
@afromort: czyli ten pierwszy zarówno pozwala wybrać jeden tydzień i modyfikować dane? Moim zdaniem wydajniejszym rozwiązaniem może być dodanie trzeciego arkusza, który będzie zawierał zbiór wszystkich danych, a pierwszy tylko używać do modyfikowania/uzupełniania.
Jak w #excel kopiować komórki tak, aby kopiowała się zawartość, a nie formuła?
np robię w A3 =a1+a2 i wychodzi np. 10, kopiuję to do innej komórki i w tę komórkę ma wkleić stałą niezmienną liczbę 10, a nie formułę, która coś oblicza?
np robię w A3 =a1+a2 i wychodzi np. 10, kopiuję to do innej komórki i w tę komórkę ma wkleić stałą niezmienną liczbę 10, a nie formułę, która coś oblicza?
@Pink_Floyd: tam przy wklejaniu masz taki popup z wklejaniem i sobie wybierasz "tylko wartosc" czy cos takiego
@Pink_Floyd: skopiuj tak, zaznacz i kliknij usuń formuły ¯\_(ツ)_/¯
- 1
Cześć Mirki i Mirabelki,
jaką tutaj formułe zastosować, aby automatycznie zwróciło mi wartości z kolumny D przypisane do poszczególnych miast? mam od groma takich plików i liczenie tego ręcznie jest... irytujące.
#excel
jaką tutaj formułe zastosować, aby automatycznie zwróciło mi wartości z kolumny D przypisane do poszczególnych miast? mam od groma takich plików i liczenie tego ręcznie jest... irytujące.
#excel
źródło: comment_1610708943anaRoBf1F18wAY0sUSpHq1.jpg
Pobierz- 3
@Limonene: rzeczywiście! Dziękuję serdecznie.
Pewnie zrobiłem przecinek jak przepisywałem i błąd wywalało.
Och wyrobię się do 15 i nie wyje*ią mnie z roboty;)
Dzięki dla
Pewnie zrobiłem przecinek jak przepisywałem i błąd wywalało.
Och wyrobię się do 15 i nie wyje*ią mnie z roboty;)
Dzięki dla
@dendii: A tabela przestawna - myk myk, dwa czy trzy kliknięcia i wszystko zrobione. Nawet by wyszły te spacje po niektórych nazwach miast. Polecam.
Dam 200 no max 250 za zrobienie zadania w Excelu
Kilka prób dowiedzenia się o jakie zadanie chodzi kończy się fiaskiem, a na koniec OP kasuje wszystkie wpisy. To może być biznes życia dla kogoś - przez pierwszy tydzień nie dowie się co jest do zrobienia.
https://www.wykop.pl/wpis/54896453/polecacie-jakiegos-korepetytora-z-excela-mam-jedno/
#excel
źródło: comment_1610646180GwhfQvdhtqNDoH1gYU3Xj1.jpg
Pobierz- 3
@Polinik: z kim masz do czynienia to widać po poprzednim wpisie, dzisiaj widać strzelił 3 i przesadził
źródło: comment_1610651289seCWEvpNS4Kael2t1nWqz1.jpg
Pobierz- 2
Gdzie są rodzice? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Polinik: W pracy, żeby desperadosa w lodówce nie zabrakło dla pociechy
Chciałbym w arkuszu mieć okna, które po kliknięciu pytają mnie jakie zdjęcie chce tam wstawić, fajnie bybyło jakby od razu kompresowało zdjęcia, da się coś takiego stworzyć?
#excel
#excel
źródło: comment_1610632708QpD4t0clpS903TdqTZOuwv.jpg
Pobierz- 0
Mam tabele.
A B C D
1| 1 0 1 0
2| 0 1 1 1
3| 0 0 0 1
A B C D
1| 1 0 1 0
2| 0 1 1 1
3| 0 0 0 1
- 0
- 0
9
Prosty roczny planer w MS Excel / G Sheets. Bez rejestracji, bez makr, za darmo.

Planner in Microsoft Excel Planner in Google Sheets Annual planner in Google Sheets Annual planner in Microsoft Excel
z- 1
- #
- #
- #
cześć mirki
mam takie tabelki
muszę policzyć ilość "Lot ID" w których jest data poniżej danego dnia, tzn. wszystkie "Lot ID", których nazwa zawiera datę mniejszą od powiedzmy 01.11.20
czy
mam takie tabelki
muszę policzyć ilość "Lot ID" w których jest data poniżej danego dnia, tzn. wszystkie "Lot ID", których nazwa zawiera datę mniejszą od powiedzmy 01.11.20
czy
źródło: comment_1610476671TnZ1PnCrXmwILr3AC3KpPj.jpg
Pobierz- 1
no to tabela przestanawna i gotowe
- 1
Polecacie jakiś konkretny kurs od udemy execla ??
#excel
#excel
- 0
Mirki.... Proszę o pomoc w sumowaniu komórek. potrzebuję zsumować osobno złotówki oraz osobno godziny. Problem polega na tym, że puste pola są jako "" ponieważ pobierają one wartości z innego arkusza.
Wkleiłem w sumie złotówek
=JEŻELI(SUMA(C2:L2)=0;"";SUMA(C2:L2))
ale jak podać konkretne pola|(co drugie) zamiast zakresu
#excel
Wkleiłem w sumie złotówek
=JEŻELI(SUMA(C2:L2)=0;"";SUMA(C2:L2))
ale jak podać konkretne pola|(co drugie) zamiast zakresu
#excel
źródło: comment_16104549288qygJJWPQGf6xEEvVsoBl3.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@dos_badass: zapewne na portalu epuap jest więcej niż jeden plik i żaden z nich nie jest tajny. Niestety ale nic więcej nie widząc pacjenta nie da się pomóc.
@dos_badass: oczywiście, jest 100 różnych wniosków z czego tylko 1 jest tym, który akurat wypełniasz. Nie zmienia to faktu, że raczej trudno będzie Ci uzyskać konkretną pomoc bez wskazania pliku, który sprawia problem. Skoro wszyscy je pobierają, wypełniają, i wysyłają to też powinieneś móc to robić.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...


























