Co zrobić żeby w plikach excela zapisanych na docs.google.com działały makra zrobione w MS Excel?
Zapisywanie w formatach xls, xlsx, xlsm nic nie dało...
Chce żeby w pliku w którym pracuję z kilkoma osobami w jednym czasie były lepsze makra niż to co można zrobić w googlowskim skoroszycie (rejestracja makr i uruchamianie ich tylko skrótem klawiszowym)

#dyskgoogle #googledrive #excel
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki spod tagów #excel #matematyka (programowanie nie daję, bo mnie wyśmieją ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Mam przygotowany arkusz, w którym w kolumnie B wpisuję wartości liczbowe, a w kolumnie A ma przy niej pojawiać się data wpisania tej wartości, taka historia wpisów. Wiecie jak takie coś zrobić w Excelu? Wiem, że jest taka funkcja jak DZIŚ(), ale ona odpada, bo aktualizuje się z
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy pomozecie? Bo ja nie do konca (a nawet nie do poczatku:P) w #excel potrafie :)

Mam tabelke (gorna czesc picrel) gdzie w wierszu 204 i 206 jest ta sama pozycja.
To zrobilem se tabele przestawna (dolna czesc picrel) i ladnie mi pokazalo w wierszu 20 ze ta pozycja wystepuje 2 razy. Poki co ok. Ale teraz chcialbym zeby mi pokazalo ze w sumie sztuk jest 4 (po 2 w kazdej pozycji).
Co
gorzki99 - Mircy pomozecie? Bo ja nie do konca (a nawet nie do poczatku:P) w #excel p...

źródło: comment_1610728198XuV6yNiqbczSuTmpd9v10S.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gorzki99: Spoko. To i tak zajęło dużo dłużej niż powinno, ale jestem dziś padnięty :D Po prostu zapomniałem, że najpierw miałeś wstawionego pivota, a żeby ogarnął że tekst zmienił się na liczby trzeba go odświeżyć.
  • Odpowiedz
@Xune: ja nawet nie wiem co to pivot :)))

Teraz tylko musze ogarnac jakis program konwertujacy pdf do excela i bedzie ok. Twoje porady+te program to w robocie takie ulatwienie ze az super. Cos co bylo kiedys meczoce teraz bedzie pryjemne. Jednak ten excel to kawal dobrej roboty...jak sie go potrafi uzywac :P
  • Odpowiedz
Orientuje się ktoś czy istnieje opcja powiązania ze sobą arkusza excel oraz map google w taki sposób, aby automatycznie nanoszone zmiany w arkuszu, miały swoje odzwierciedlenie na mapach?
Udało mi się sprawnie sporządzić plik i zaimportować go na mapy - działa idealnie, pokazuje mi wyznaczone lokalizacje wraz z danymi, które są mi potrzebne. Problem w tym, że dane nie są stałe i wymagają ciągłej aktualizacji (i w arkuszu i na mapkach). Szukam
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pd19 co prawda nie mapy Google, ale praktycznie opisaleś a czym polega GIS ( ͡º ͜ʖ͡º) Także jeśli takie rozwiązanie wchodzi w grę to spróbuj ugryźć temat np. w Qgisie.
  • Odpowiedz
Mirki, potrzebuję pomocy z #excel Mianowicie, chcę stworzyć excela, który będzie mi śledził co się działo w konkretnym tygodniu. Planuję wcześniej zdefiniować nr tygodni i żeby po wybraniu np. nr 2 pojawił mi się 2 tydzień roku i tabelka z wypełnionymi przeze mnie danymi.

Czyli w arkuszu mam jedną komórkę do wyboru nr np. 1 albo 2 i pojawia mi się tabelka na tne konkretny tydzień. Kiedyś coś takiego zrobiłem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@brak_nicku: Chciałbym by to był formularz. Excel miałby składać się z dwóch arkuszy: w jednym wybieram tydzień i wpisuję dane (te dane się zapisują, nawet po zmianie tygodnia), a w drugim mam podsumowanie pierwszego arkusza, czyli podobnie: wybieram numer tygodnia i mi zwraca podsumowanie.
  • Odpowiedz
@afromort: czyli ten pierwszy zarówno pozwala wybrać jeden tydzień i modyfikować dane? Moim zdaniem wydajniejszym rozwiązaniem może być dodanie trzeciego arkusza, który będzie zawierał zbiór wszystkich danych, a pierwszy tylko używać do modyfikowania/uzupełniania.
  • Odpowiedz
Jak w #excel kopiować komórki tak, aby kopiowała się zawartość, a nie formuła?
np robię w A3 =a1+a2 i wychodzi np. 10, kopiuję to do innej komórki i w tę komórkę ma wkleić stałą niezmienną liczbę 10, a nie formułę, która coś oblicza?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Limonene: rzeczywiście! Dziękuję serdecznie.
Pewnie zrobiłem przecinek jak przepisywałem i błąd wywalało.

Och wyrobię się do 15 i nie wyje*ią mnie z roboty;)

Dzięki dla
  • Odpowiedz
Dam 200 no max 250 za zrobienie zadania w Excelu

Kilka prób dowiedzenia się o jakie zadanie chodzi kończy się fiaskiem, a na koniec OP kasuje wszystkie wpisy. To może być biznes życia dla kogoś - przez pierwszy tydzień nie dowie się co jest do zrobienia.

https://www.wykop.pl/wpis/54896453/polecacie-jakiegos-korepetytora-z-excela-mam-jedno/
#excel
brak_nicku - >Dam 200 no max 250 za zrobienie zadania w Excelu
Kilka prób dowiedzeni...

źródło: comment_1610646180GwhfQvdhtqNDoH1gYU3Xj1.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@M4rcin:
B4 =JEŻELI(E1=1;B1;B1/2)
B5 =JEŻELI(E1=1;0;B1/2)
SPrawdza tylko czy w E1 jest 1. Jeśli chcesz też sprawdzać 2, to sobie dopisz ;-)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Polecacie jakiś konkretny kurs od udemy execla ??
#excel
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki.... Proszę o pomoc w sumowaniu komórek. potrzebuję zsumować osobno złotówki oraz osobno godziny. Problem polega na tym, że puste pola są jako "" ponieważ pobierają one wartości z innego arkusza.

Wkleiłem w sumie złotówek
=JEŻELI(SUMA(C2:L2)=0;"";SUMA(C2:L2))

ale jak podać konkretne pola|(co drugie) zamiast zakresu
#excel
M4rcin - Mirki.... Proszę o pomoc w sumowaniu komórek. potrzebuję zsumować osobno zło...

źródło: comment_16104549288qygJJWPQGf6xEEvVsoBl3.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dos_badass: oczywiście, jest 100 różnych wniosków z czego tylko 1 jest tym, który akurat wypełniasz. Nie zmienia to faktu, że raczej trudno będzie Ci uzyskać konkretną pomoc bez wskazania pliku, który sprawia problem. Skoro wszyscy je pobierają, wypełniają, i wysyłają to też powinieneś móc to robić.
  • Odpowiedz