Kolonizacja była niezwykle kosztowna, tak jak i bunty Berberów w Afryce, ale korona Kastylii miałą jeden cel: osiągnąć status mocarstwa na początek XVI wieku. Udało się spłacić długi, a konflikty Aragonii z Francją są dla nas dużą szansą. Dochody przewyższają wydatki, choć wciąż trzeba gonić zapóźnienie technologiczne. Za to nasza armia dorównała liczebnością elicie.
Żal jednak przegranej wojny z Ottomanami, gdzie Rzplita straciła sporo ziem na rzecz islamu i prawosławia.
Poza tym
Żal jednak przegranej wojny z Ottomanami, gdzie Rzplita straciła sporo ziem na rzecz islamu i prawosławia.
Poza tym


















Austriacy z Aragonią ich rozsmarowywali, to doskoczyłem z Szkocją. Szybko zająłem kilka prowincji, ale przy warscore 11 speniałem i wziąłem jedną prowincję w ramach buforu. Teraz niech się gryzą między sobą, a ja poczekam.
Hmm, Francja już mnie chyba nie polubi. Powoli zaczynam przyglądać się sensowności mojego aliansu z Austrią, która jest w sojuszu z Aragonią.
#eu4
źródło: comment_H9kK7XXtj5xwiyoGYegp80gGsWIq4hKl.jpg
Pobierz