@Waspin: @hubert-czuchra: nie mam fuchai, mialem og 213 pare dni. z tego co wiem to forma jest taka sama (tylko fuchai jest z alu, og byl z wlokna), wiec powinien byc to fajny, kompaktowy box. osobiscie zastanowilbym sie nad smokami (choc jestem antyfanem marki) - alien/h-priv, mimo targetowania motzno pod gimnazjum sa dosc solidnymi modami (niedlugo bedzie g-priv, ale to juz dla fanow gatunku - touch screen);
a jesli kumasz
Mirki, na początek mojej przygody z #epapieros wybrałem istick pico z melo 3 mini. Dzisiaj założyłem grzałkę na tą z zestawu -0,5 ohm. Gdy ustawiam watty w okolicach 10 liquid słabo oddaje smak i czasami czuję posmak jakby metalu,natomiast gdy ustawie w okolicach 20 czy 30 smak jest intensywny, jednakże dym jest duszący i nie da się wapować. Ktoś, coś, jakieś tipy by wapowanie było lepsze? #epapierosy
@otacon: to duszenie to niestety typowa reakcja, musisz się przystosować do nowego. Pierwsza sprawa to zaciąganie - jak wyżej - spróbuj do płuc (jak zioło albo sziszę). Druga sprawa to pozwól sobie na parę oddechów między zaciągnięciami, chmura sprawia, że płuca reagują jak na tonięcie - skurczem oskrzeli. Trzecia sprawa to krótsze "machy" - nie staraj się jechać do końca pojemności płuc. Dodatkowo możesz po zaciągnięciu na tym samym wdechu wziąć
@chauvinist: Każdy aromat to totalnie inna bajka, nawet tego samego producenta. "Z grubsza" nie za dobrze działa (jak robisz ciasto, nie dodajesz składników na oko póki nie jesteś naprawdę mistrzem)

Przepisy masz na e-liquid-recipes.com (wyszukaj konkretny aromat, masz tam "preferred single mix"), bardziej skomplikowane na przepisy-na-liquid.pl I kup strzykawki.
potrzebuje pomocy od mirków z #epapierosy #epapieros

Od marca korzystam z evica VTC Mini oraz Aspire Cleito. Z modem cały czas wszystko w porządku, a co do parownika to od miesiąca mam problem. Na biurku delikatnie przewrócił mi się parownik, pękło szkliełko. Całkiem zrozumiałe, miało prawo do tego dojść. Nie ma problemu bo miałem zapasaowe, zakładam i pękło. Zapewne zrobiłem coś źle, chociaż wcześniejsze szkiełko demontowałem wielokrotnie. Zamawiam szkiełko w edymie. Zakładam.
@don_baltazar: ja obstawiam, że jak Ci spadł za 1 razem, coś się zrobiło z osią pionową parownika (w 1 miejscu mocno ciśnie, naprzeciwko jest lekki luz ew miejsce docisku szkła jest lekko spłaszczone i nie tak okrągłe jak szkło) i po prostu jak wapujesz, to naprężenie + temperatura rozwalają pyrex po linii naprężeń. Ja bym uszczelnił z ciekawości właśnie taśmą, bo możliwe, że samo pęknięcie wyrówna układ i będzie ok (oczywiście
@don_baltazar: nie miałem Cleito, więc ciężko mi dokładnie porównać, ale pomyśl czy nie ściągnąć sobie z fasttechu Uwell Crown (wersja 1, wersja 2 jest gorsza). W Polsce już raczej nie do dostania, uznawany za najlepszy parownik na fabryczne grzałki. Ew. podpytaj na tagu, może ktoś ma porównanie z Cleito.
Czy taki zestaw będzie dobry?
https://www.aliexpress.com/item/Carbon-Fibre-Vision-Spinner-iii-V3-Battery-Adjustable-Voltage-1600mah-ego-e-cig-spinner-3-starter/32599119072.html?spm=2114.01010208.3.94.easb9m&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_0_10091_10090_10088_10089,searchweb201603_1&btsid=596e5cd7-1dd9-4113-8090-9063b3a2a834

Gdzie na początek kupić liquidy, żeby nie kupować zbyt dużo ale żeby też nie przepłacić i nie wydać za dużo na wysyłkę (epapierosa kupuję na prezent i nie wiem, czy się spodoba)?
#epapierosy #epapieros
@Stanley_K: ten zestaw jest dość staroświecki i taki sobie. Polecam istick pico (albo w full kicie z melo3 mini, albo sam i do niego uwell crown wersja 1) i ogniwo np lg hg2

Potrzebujesz liquidów (do kupienia na wyspach, zamówienia online z e-dym.pl albo nawet zrobienia samemu) i zapasowych grzałek (padają po 7-10 dniach, zależy od atomizera)
Witam, czy są tu jacyś e-palacze miekszajacy w Austrii? Chciałbym kupic e-papierosa na prezent świąteczny osobie przebywającej w Austrii, ale nie znam sie na tym, w związku z czym prosiłbym o poradę. Czy istnieją jakieś e-papierosy masówki, tzn chodzi przede wszystkim o to aby były jak najmniej skomplikowane, ażeby osoba ta nie musiała sie bawić w składanie, mieszanie i nalewanie jakichs płynów itp. tylko mogła kupic wkład i gotowe, a ponadto zeby
@Przenrzyto: tak szybko
- 5 klików - włączenie
- 3 kliki - zmiana trybu (power albo vw do zwykłych grzałek; ni, ti, ss do dedykowanych z odpowiednich metali; tcr do innych metali z krzywą rezystancji czyli nie-kanthal, bypass do trybu "pseudo mechanika")
- plus i minus - zmiana mocy
- 3 kliki, potem plus i minus - zmiana parametrów w trybach
- fire i minus na raz na 3 sek -
@Przenrzyto uwaga objaśniam. Jeśli ktoś uzna, że ładnie można dodać do FAQ np.

Mod ma 3 przyciski : fire (podłużny nad ekranem pod baniakiem) plus i minus od spodu.
Mod posiada tryby pracy :
- VW (znany jako power) czyli standardowy naciskać fire, mod podaje zadany prąd na grzałke.
- bypass - taki tryb jak z modów mechanicznych, tzn podaje prąd o napięciu odpowiadającym aktualnemu napięciu akumulatora. W miarę rozładowania co raz
@Tylik: cubis jest okay, ale zakres regulacji af ma niewielki + kondensacja lq na driptipie/gniezdzie driptipa moze powodowac 'bulgotanie' (szczegolnie jesli zbyt mocno zakrecisz top cap), wiec co jakis czas trzeba go 'strzepnac' jak termometr. ;-) wersji pro nie polecam - z jakiegos powodu koszmarnie pluje/strzela lq w trakcie pracy.
Chcę kupić https://e-dym.pl/pl/nowa-cena/2129-75w-eleaf-istick-pico-tc-mod-full-kit-wo.html

Aktualnie kręce sobie grzałki na zwykłym OCC od Kangera na Subtanku Nano, czy coś takiego będzie pasować do tego Melo 3? https://e-dym.pl/pl/warsztat/1777-eleaf-melo-2-ecr-atomizer-head-1ohm.html?search_query=eleaf&results=64

A może kupić samą baterię i jakiś baniak RTA np. https://e-dym.pl/pl/nowa-cena/2675-atomizer-eleaf-oppo-rta.html?search_query=eleaf&results=64 ?

Na początek w może lepsze by było coś pod single coila?

Jestem zielony w tym temacie bo od 2 lat jadę na tym Subtanku Nano.

#epapierosy #epapieros
Avocado 24 Bottom Airflow

Minęło mi kilka godzin z tym parownikiem, około 10 ml liquidu wypalonych na tym baniaku więc napiszę co zauwayżyłem. Wymiarowo większy o 4mm od swojego poprzednika, nie przeszkadza mi to bo i tak jest niewielkim tankiem.

Górny cap zaokrąglony u góry, jednym to się może podobać innym nie. Osobiście wygląd mi nie przypadł aż tak do gustu, zwykłe Avocado 24 bardziej mi się podobało. Cap trzyma się na
@siej: Limitlessa? Już dawno opchnięty dalej po testowaniu jak nie podpadł mi do gustu więc tutaj nie poradzę. w Avocado 24 i w tym nie mam tego problemu.