Na razie używam atomizera, który został mi po ijust, zasilanie to iStick Pico. Chciałbym zacząć robić własne grzałki. Chcę kupić coś takiego: https://e-dym.pl/pl/warsztat/1777-eleaf-melo-2-ecr-atomizer-head-1ohm.html
Jaki drut mam do tego zamówić? Chciałbym się pobawić kontrolą temperatury w isticku, więc chciałem zamówić:
https://e-dym.pl/pl/druty/1938-ud-drut-tytanowy-ta1-d03mm-28ga.html
a na normalny tryb jakiś Kanthal, tylko, jaką dobrać grubość dla drutu tytanowego i kanthala?
#epapieros #epapierosy
@DragonEW: Tytan i nikiel na paczątek przygody z TC są dość upierdliwe - nie można budować normalnych microcoili ani przepalać (oba przegrzane wydzielają kancerogeny). O wiele lepszym pomysłem na start jest drut stalowy, który jest bezpieczniejszy, można go używać i w trybie power i w TC, można przepalać itd.
#epapierosy #epapieros #epalenie #pytaniedoeksperta

Czołem Mirki! Mój Mild Wave zaczął ostatnio stroić fochy, w związku z czym postanowiłem zrobić niewielki krok do przodu i kupić sobie coś nieco lepszego, mianowicie Joyetech Evic VTwo Mini z tym jego parownikiem. W tym przypadku akurat nie mam wątpliwości, moda polecacie jako dobry sprzęt, aczkolwiek można powiedzieć że jestem "zielony" jeśli chodzi o obsługę tego typu modów, stąd pytania:

1. Akumulator który wybrałem (polecany z resztą
@matpoz91: aku jak @sofa proponuje, ładowarka jak @sofa proponuje - to nie konieczność przy jednym aku Ale tak po prostu wygodniej... zacznij zabawę od niskiej mocy i jadąc w górę poszukaj gdzie będzie smakować - niskiej czyli jakieś 20w, w tym trybie możesz każda grzałkę u używać... Cubis ma niby bazę rba Ale trzeba skoro praktyki żeby efekty były zadowalające Ale grzałki gotowe nie są drogie... lq Premium to sobie sam
@Sofa: na mechaniku przekraczasz 20A przy 0,2ohm i niżej. To daje 84W w twarz. Nie dasz rady tak wapować nawet na stalowym staggered (moim zdaniem ofc).
@znienackowy: czekam na mojego Uwell D2 w kwestii smaku. Serpenta chciałem, ale.jakoś w efekcie odpuściłem.
Witam ponownie vapujących Mireczków, pojawiam się z moim cokwartalnym ogłoszeniem o liquidach z UK, ale tym razem parę rzeczy się zmieniło:
- Cena sztywne 10 zł/10 ml (20zł/20ml)
- Podobno już nie można sprzedawać przez internet, więc wrzucam tylko informację o tym, a co do sprzedaży pozostaje odbiór osobisty .
- Ewentualnie mógłbym wysłać komuś darmowe liquidy które się jeszcze nie sprzedały, ale jako że na pocztę/paczkomat daleko i butelki ciężkie oczekuję
#pomocy #epapieros #epapierosy
Mam RX200 z atomizerem Cthulhu RTA V3. Mam też drut SS Fused Clapton Wire (SS316L) 24ga*2 + 32ga.
Robię z tego dwie grzałki po 5 pełnych zwojów. Oporność wychodzi mi ok. 0.08Ω-0.09Ω. Do tego momentu wszystko jest ok. Na Wattage nie odpali grzałki, bo startuje od 0.1Ω. Ale powinien odpalić na TC. Niestety... Pomimo zablokowania opornści RX200 sam przestawia się na tryb Wattage. Nie potrafi utrzymać się na TC.
@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain wszelkie problemy z grzalkami do aio / cubisa (mowa o prawilnych 0,6 i 1,0 ohm) załatwia prosty sposób : (znalazłem na jakimś UK forum nie pamietam jakim)
- swieza grzałka, nie zakrapiasz z góry tylko nakrecasz i do baniaka
- 10x szybkie buchy na sucho bez przycisku power.
- merdasz aio na lewo prawo do góry nogami
- 5x buchow na sucho
- merdasz
- 10x buch juz z przyciskiem power