@mocarny_knur normalnie tym naładujesz. Ja tym podtrzymuje akumulatory jak są nieużywane. Tam sie znajduje normalne trafko, mostek i dioda na wyjściu. Jak ktoś nie wie i nie zna budowy tego zasilacza to napisze ci, że on by kupił prostownik, który zazwyczaj ma w sobie to samo ale większe.
  • Odpowiedz
@slavoy: @Dzyszla: @darek-jg: @s---k: @krzysiu97: @rybeczka: dzięki Panowie - odpuszczam ten pomysł i kupię sobie zestaw podwójnych tulejek na Allegro. U mnie w sklepie mieli tylko pakowane po 100 sztuk za 20 zł, a takiej ilości to bym nie zużył do końca życia. Prędzej mi się przyda zestaw w mniejszej ilości, ale w różnych rozmiarach.

Udanego weekendu dla Was :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Muszę zrobić DIY lekkie chłodzenie do elektroniki, 2 wiatraki komputerowe na wolnych obrotach, ma być wolno i cicho.(może być jeden większy) Co do tych wiatraków muszę kupić, pod co je podpiąć? Dobrze by było żeby była manualna regulacja obrotów. Zasilanie tego to najlepiej Gniazdo TRIGGER OUT (12 V DC/150 mA (maks.) ale też może być USB.
#komputery #elektronika #elektroda #informatyka
penknientyjerz - Muszę zrobić DIY lekkie chłodzenie do elektroniki, 2 wiatraki komput...

źródło: comment_1660839470cJTDPWCpIrxuW288ZQMGLz.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@strusmig: cześć, zrobiłem test z suszarką. Usterka występuje zawsze ok pół godziny od włączenia TV, po podgrzaniu płyty głównej i płytki T-CON objawy nie pojawiły się czyli nic tam się nie przegrzewa. To może wskazywać na zasilacz? Z góry dzięki.
  • Odpowiedz
Amerykanie ciekawie reagują na filmy o tworzeniu figur Lichtenberga w drewnie.

Nie wiem czy oni nie mają fizyki w szkołach, że są zszokowani, że wysokie napięcie może zabić?

Dodatkowo przy odpowiedniej wiedzy powiedziałbym, że jest to bezpieczniejsze od przechodzenia przez przejście w indiach.

Niektórzy
serek_heterogenizowany - Amerykanie ciekawie reagują na filmy o tworzeniu figur Licht...

źródło: comment_1660412123Nww1gekqTaxoVkM3nAIoEQ.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dodatkowo przy odpowiedniej wiedzy powiedziałbym


@serek_heterogenizowany: było już parę przypadków gdzie ktoś doświadczony z wykształceniem elektrycznym w ten sposób przynajmniej kończynę stracił, bo zapomniał że ma ten szajs włączony...

Żeby to było w miarę bezpeiczne trzeba by robić pomieszczenie czy choć obudowę z krancowkami, które po otwarciu drzwi odcinają
wypokowyexpert - > Dodatkowo przy odpowiedniej wiedzy powiedziałbym

@serekheteroge...
  • Odpowiedz
Kupiłem tanio na olx termostat wifi w odmianie „water heating”, a potrzebuje do pieca gazowego sterujący centralnym ogrzewaniem(stykowy/ dry-contact).
Zdecydowałem się przerobić ten egzemplarz, aby współpracował z moim piecem i podzielę się tym z wami. #majsterkowanie #lutowanie #elektroda #ogrzewanie
P.....i - Kupiłem tanio na olx termostat wifi w odmianie „water heating”, a potrzebuj...

źródło: comment_1660246533G3SYiFCZWu9N8qmzguDP5V.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdybyśmy podczas wspinaczki na czynny maszt zbliżyli głowę do takiego 100 kW nadajnika na odległość 10 cm to ugotowałoby nam mózg niczym mikrofalówka?

Czy w przypadku silniejszych ale nieczynnych już analogowych nadajników mających moce po nawet 1000 kW efekt byłby inny?

serek_heterogenizowany - Gdybyśmy podczas wspinaczki na czynny maszt zbliżyli głowę d...

źródło: comment_16601681321g3j6n1IbLNSE5Nh2pK7kI.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@serek_heterogenizowany: pamiętaj że ERP to moc wypromieniowana A nie doprowadzona.

Odpowiadając na Twoje pytanie - nie, raczej nic by się nie stało, a jeżeli już to poparzylbys się na zewnątrz.
Częstotliwości rzędu 1GHz i wzwyż przy mocach 50+W generalnie są już niebezpieczne. Kiedyś też był filmik "sluchanie radia za pomocą trzciny", w krotym dzieciaki dotykały liściem anteny od nadajnika na fale długie, liść spalał się w takt modulacji i można
  • Odpowiedz
@technic: Kiedy ja nie twierdzę, że to działa na wodę - pisałem o częstotliwości rezonansowej nie bez powodu. Masz wklejony naukowy artykuł, że zauważono różnicę w apoptozie między grupą nie poddaną ekspozycji i poddaną. Nie przeczytałeś tego, podważasz to, czy na mnie wyskakujesz,bo wkleiłem link do artykułu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Chciałbym zabrać się za remont instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym moich rodziców ale z racji, że nie lubię robić dużych prac bez planu to chciałbym zapytać czy znacie jakiś program w którym mógłbym sobie zaprojektować taką instalacje? jednorazowa robota więc nie chce płacić za autocad i inne takie.

#remontujzwykopem #remont #elektryka #elektroda #budownictwo #budowadomu
BrainG - Chciałbym zabrać się za remont instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym...

źródło: comment_1659705549RZ5XMXrB8xZQEHREQee71G.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie do ekspertów
Można w coolerze intela odseparować radiator od wentylatora? Wentylator coś mi szwankuje i potrzebuję wymienić, a nie chcę specjalnie sprawdzać żeby potem pastę wymieniać i po zakupie wentylatora znowu wymieniać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
i5-4690K CPU @ 3.50GHz

#intel #pomocy #komputery #pcmasterrace #elektroda
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ryptun: Żeby zdjąc ten wentylator z coolera, i tak musisz caly cooler zdjąc i będzie konieczna wymiana pasty.
https://cdn.discordapp.com/attachments/972191432326643783/995648126184603728/unknown.png
https://cdn.discordapp.com/attachments/972191432326643783/995648023654846474/unknown.png
https://cdn.discordapp.com/attachments/972191432326643783/995648017745068113/unknown.png

Tutaj masz przykłady dwóch coolerów boxowych intela, w tym zwykłym raczej spoko, a nie sprawdzałem jeszcze jak to jest w tym "nowym"
  • Odpowiedz
Pytanie do elektronicznych mirków.

Zmywarka (ikeowy model renlig dw60) kompletnie przestała reagować (nie zapala diod, zero chęci do życia). Rozebralem ją aż do programatora, prąd jest na niego normalnie podawany.

Jestem nieco laikiem w sprawach elektroniki, więc zrobiłem zdjęcie :D w stanie spoczynku prąd jest podawany tylko na dwa punkty oznaczone na czerwono. Przy wcisnieciu przycisku włączenia podaje również prąd na żółte dwa, a cały rząd czterech punktów poniżej (też połączone z
tanczespiewamrecytuje - Pytanie do elektronicznych mirków. 

Zmywarka (ikeowy model r...

źródło: comment_1659014416ziStSqGlyusYWolG2IDhXh.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach