@NihilistycznyFemboy: imo lepiej wydasz kasę robiąc lekcje w PL (jak masz pod ręką), a w Egipcie możesz już się skupić na oglądaniu rybek, zamiast marnować urlop na oczyszczanie maski i szukanie automatu.

Nie robiłem kursu za granicą, ale paru znajomych robiło i wszystko zależy od zaangażowania instruktora.
  • Odpowiedz
Też uważam że najlepiej zrobić kurs w PL, a na wakacjach już tylko się bawić:) w PL są cięższe warunki do nurkowania, jeżeli to tutaj opanujesz, to Egipt będzie już tylko bezstresową rozrywką :)
  • Odpowiedz
W starożytnym Egipcie koty odgrywały ważną rolę już ok. 2000 r. p.n.e., pojawiając się w sztuce, życiu społecznym i religii. Egipskie bóstwa, takie jak Bastet, Sechmet czy Mafdet, przedstawiano z kocimi cechami jako symbole sprawiedliwości, płodności i siły, a kot bywał też wcieleniem boga Ra.

Koty ceniono za tępienie węży i gryzoni oraz za ochronę faraona. Znajdowano je w grobach jako dary pogrzebowe, a w Nowym Państwie stały się powszechne w codziennym
Ukiss - W starożytnym Egipcie koty odgrywały ważną rolę już ok. 2000 r. p.n.e., pojaw...

źródło: Koty w starożytnym Egipcie były uważane za zwierzęta święte

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Coxex: Muzułmanie to tacy katole, ale sprzed paru wieków. Maruderzy, za którymi reszta musi czekać aż się ucywilizują jak za tym klasowym debilem co to głosi swoje mądrości i wydaje mu się, że wie więcej, a tak na prawdę to jest k------o opóźniony i bardo po woli przychodzi mu rozumienie czegoś co inny już dawno załapali.
  • Odpowiedz
@jozinzbazin_bozy podjedź sobie do gomla market. Dużo spożywki w tym europejskiej ale w smakach których u nas nie ma. Chałwa, sok z granatów itp... fajne mają ubrania, ale nie w sklepach z masówka, ale w małych butikach. Tanio nie jest ale super jakość i fasony...mają fajne ręczniki z bawełny, ale to też musisz podotykac. W aptece mega popularne są u nas ich leki na migrenę, amigraine (różowe opakowanie i tabletki) i
  • Odpowiedz
#bernatowicz #ufo #paranormalne #egipt

Podążałem dziś śladami Johna W.

Mówi się, że Giza to miejsce energetyczne jak np. Wawel czy góra Ślęża…

I o ile jako osoba przyziemna w maksymalnie możliwym stopniu nigdy nic takiego nie doświadczyłem czy to na ślęży, czy gdziekolwiek indziej, tak dzisiaj w Gizie serio czułem mrowienie na całym ciele :O przynajmniej przez pierwsze pół godziny.
hexgate - #bernatowicz #ufo #paranormalne #egipt

Podążałem dziś śladami Johna W.

Mó...

źródło: IMG_5707

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak w miarę dobrze to duże biura typu Exim, jak tanio to szukaj miejscowych biur i się targuj o cenę. Tylko miej świadomość, że gdyby coś się po drodze stało, to możesz mieć problem z ubezpieczeniem, bo większość takich małych miejscowych biur nie działa oficjalnie, nie jest zarejestrowana i nie ma swojego ubezpieczenia. Natomiast Twoje ubezpieczenie z biura podróży może mieć różne wyłączenia np. wycieczka quadami na pustyni, albo nurkowanie może być
  • Odpowiedz
Znalezisko - Mają rozmach. Egipt otworzył największe muzeum na świecie (https://wykop.pl/link/7824689/maja-rozmach-egipt-otworzyl-najwieksze-muzeum-na-swiecie)

Muzeum otwarte zostało z wielką pompą – jak stwierdził prezydent Egiptu, miała ona „odpowiadać znaczeniu wydarzenia i wielkości egipskiej cywilizacji”. Władze tego kraju ogłosiły 1 listopada dniem wolnym od pracy. Oprócz tego na ulicach i placach w Hurghadzie zainstalowały 22 telebimy, na których mieszkańcy i turyści mogli oglądać transmisję ceremonii.

[...] Więcej jest w linku znaleziska.
Histmag - Znalezisko - Mają rozmach. Egipt otworzył największe muzeum na świecie (htt...

źródło: wielkiemuzeumegipt

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzięki Kamil za świetny materiał z #egipt.
Czekam z niecierpliwością na tego kłada, dla Szymka ( ͡° ͜ʖ ͡°).
A tymi 4 tyskimi nie przejmuj się ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) #kikiswiat
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pokaz wycieczki fakultatywnej za 85 $ w #egipt. Na każdy kroku, można coś kupić. Nasz główny bohater z tego faktu jest niezmiernie zadowolony. W hotelowym sklepiku, dwie arafatki kosztowały 5$, na "pustyni" jedna 5$ ( ͡° ͜ʖ ͡°). W efekcie zadowolenia, kupił arafatkę na pustyni + wielbłąda z drewna. Chcesz wypożyczyć sprzęt do nurkowania - zapłać. Za wszystko płać. Ahh piękna to wycieczka fakultatywna, która
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CZYSTE ZŁOTO - świetny kontent z #egipt. Bardzo ubolewam, że to będzie zaledwie kilka odcinków (czuć stary klimat #kikiswiat )
Wyrwany zamek, próba włożenia karty sim szczotką do zębów, jedzenie kanapek z domu bo się nie kupiło all inclusive, komunikacja z rezydentem - What is the car at the reception?
ZŁOTO. Czekam na kolejne odcinki ()
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WojownikZbombasu Przypominam, że kilka odcinków temu wrzucił filmik, w którym tłumaczył, że robi wszystko, aby zniechęcić widzów i żeby przestali go oglądać - a teraz wrzuca na kanał takie złoto!
  • Odpowiedz
#egipt #podroze
Rozważam wypad W listopadzie do Egiptu pod kątem zwiedzania starożytnych zabytków. Wstępny plan to lot z Warszawy do Kairu, 2-3 noce w Kairze, później lot do Asuan, 2-3 noce w Asuan, lot do Abu Sinbel na jedną noc, następnie powrót do Asuan i rejs fajnym statkiem do Luksoru. Spędzenie 2 dni w Luksorze I lot powrotny do Kairu na samolot do Warszawy.
Ktoś tutaj odbył podobną
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MirkujeOd2009Roku: byłem w Kairze i Luksorze. Żadnych większych uwag na co należałoby zwracać uwagę. Ostrożnie przechodzić przez ulicę (wiadomo) i olewać naganiaczy. Niemal każdy kto podejdzie to naganiacz, również dzieci, więc olewać wszystkich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taxi najlepiej z apki, elimimuje to potrzebę targowania się lub głupawych prób naciągania. Nawet przy używaniu apki czasami trzeba wykazać się cierpliwością (ale to chyba tylko w Hurghadzie) bo
  • Odpowiedz