Dziś na pchlim targu nabyłem drogą kupna taki przedmiot.

Sprzedawca powiedział wprost że nie wie co to jest. Miał więcej podobnych ale inni kupili. Chciał dychę i tyle też dostał.

BTT SKR MINI E3 V2.0 z układem stm32f103

Początkowo
K-S- - Dziś na pchlim targu nabyłem drogą kupna taki przedmiot.

Sprzedawca powiedzia...

źródło: CJdZTfR

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@K-S-: te sterowniki do drukarek są przeznaczone do sterowania silnikami krokowymi a nie DC (przez mostki H), na każdy kanał seidzi tam dedykowany driver to krokówki XM, YM, ZAM, ZBM i EM
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: TL;DW: Zrobił "polecane przez wszystkich głośniki", ale wymagały dopieszczenia kręciołkami na wzmacniaczu, cyfrową zwrotnicą i dodatkowym subwooferem, bo w przeciwieństwie do starych nie dały rady zagrać dobrze bez tego wszystkiego.

Zacząłem się zastanawiać, co by było, gdyby potraktował stare głośniki taką kalibracją, bo chyba tego nie zrobił, tylko jechał na tym, co mu się udało wystrugać.
  • Odpowiedz
Druk 3D może ktoś wie czy jest taka opcja żeby dysza nie wyjeżdżała poza obszar modelu, żeby trzymała się cały czas ścianek modelu, tym sposobem uniknął bym niktowania podczas druku z tpu.
Orca slicer
#druk3d #orcaslicer #bambulab
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, dzisiejsze promocje z przedmiotów wrzuconych na #duxrm
Wszystkie linki znajdują się na mojej grupie/stronie FB

1. AIUNAOM Składana Suszarka z Jonizacją i Dyfuzorem 2000W
⠀ ⠀ Cena: 49.99 zł
⠀ ⠀ Magazyn: PL
duxrm - Witam, dzisiejsze promocje z przedmiotów wrzuconych na #duxrm
Wszystkie linki...

źródło: Zbiorcza_20260519_142957

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#modelarstwo #druk3d #drukarki3d

No więc tak. Rozglądam się już na poważnie za drukarką żywiczną do postawienia w domu. Powiedzmy, że na pierwszą chciałbym przeznaczyć tak do 1k. Choć nie ukrywam, moją uwage przyciągają również takie modele jak CREALITY Halot R6. Zastanawiam się czy w tej różnicy ceny widoczna jest jakoś różnica w jakości wydruku. Głównie zależy mi na możliwie dobrej jakości wydruku w tej cenie oraz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Smok_Baltazar: Jakosc wydrukow zalezy od glownie od... operatora urzadzenia, obejmuje to przygotowanie plikow jak i konserwacje maszyny. Trzymanie na zewnatrz to zdecydowanie chybiony pomysl, zywice sa wrazliwe na temperature i wilgotnosc.

Co do jakosci samych wydrukow to najbardziej istotnym parametrem drukarki mSLA jest wielkosc plamki na wyswietlaczu.
  • Odpowiedz
Chciałbym skanować obiekty w #polycam i edytować je jako bryły w #solidworks. Otworzyłem plik .stl i chciałbym siatkę przekształcić w bryłę oraz wyprostować powierzchnie. Krótko mówiąc, mam krzywe pudełko i chciałbym otrzymać prostopadłościan o prostych ścianach zamiast krzywych siatek. Jak to zrobić? #3d #druk3d
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiem, że takich pokrywek jest pełno, ale w wolnej chwili lubię poćwiczyć modelowanie prostych rzeczy więc zrobiłem i wydrukowałem swoją z imieniem #pokazkota
A jak ktoś chce wesprzeć to zapraszam pod link, żeby zostawić okejkę ;) Wszystkie spieniężone okejki wydam na koci żwirek.
Pokrywka kota
#druk3d
Grysik - Wiem, że takich pokrywek jest pełno, ale w wolnej chwili lubię poćwiczyć mod...

źródło: IMG_5388

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Biorę rolkę filamentu od każdej drużyny i słucham państwa.

Szukam drukarki 3D. Myślałem nad Bambu P2S ale po ostatnio ujawnionych cyrkach i dyktatorskiej polityce próbuję znaleźć alternatywę.

Co polecacie w podobnej cenie (2500zł)

Zależy
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Podstarzaly_Mandalorianin:
"Wystarczy tylko..." w takich sytuacjach to zwykły cope.
Nie za to użytkownik płacił kupując, żeby teraz na kolejne dziwne ruchy producenta pocieszać się "nic się nie stało, wystarczy tylko...". ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Nie to żeby tego, ale... Patrz na przykład tutaj, może coś znajdziesz. Zaślepki są w cenie niższej, niż sam koszt materiału. Nie wszystkie rzeczy opłaca się / ma sens drukować. Nie napisałeś, skąd jesteś, nie napisałeś z czego miałyby te zaślepki być wydrukowane, a jeśli nie znasz potrzeb, to jakie właściwości musiałyby spełniać (tzn. gdzie będą stosowane). Muszą być ideololo takie, czy po prostu zaślepka to zaślepka?

Jak wspomniałem, nie widzę
  • Odpowiedz
#cad #druk3d
https://github.com/earthtojake/step.parts
12 000 części STEP typu open source do Twojego następnego projektu CAD
step.parts to katalog z możliwością przeszukiwania, zawierający modele STEP typu open source, zawierające części, które można umieścić w zespołach CAD, konstrukcjach robotów, układach elektronicznych i prototypach mechanicznych. Każdy wpis katalogu łączy kanoniczny plik STEP z metadanymi stworzonymi przez człowieka i wygenerowanymi zasobami podglądu.

Można znaleźć takie komponenty jak:
makrofag74 - #CAD #druk3d
https://github.com/earthtojake/step.parts
12 000 części STE...

źródło: step-parts-social-preview

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Każdy wpis katalogu łączy kanoniczny plik STEP z metadanymi stworzonymi przez człowieka i wygenerowanymi zasobami podglądu.


@makrofag74: jezusmario, siedze w tym gownie ze 20 lat, ale ni cholery nie wiem co tu jest napisane.
  • Odpowiedz
Mirki potrzebuję pomocy do domu. Mianowicie tynkarze mi tak zajebiście obrobili puszki od rolet, że nie mam czym ich zakryć, bo największe dekielki mają 100mm, a ja potrzebuje 120mm. Puszka wewnątrz ma 80mm.
Jest z Was ktoś w stanie wydrukować mi z 16 takich białych dekielków ? Będę mega wdzięczny. Na pewno się dogadamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#druk3d
wowo06 - Mirki potrzebuję pomocy do domu. Mianowicie tynkarze mi tak zajebiście obrob...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie mam tam miejsca na wkręty,


@wowo06:

no to mega slabo, bo tego typu zatrzaski wydrukowane w pionie, strzela pewnie na pierwszym zalozeniu :) Do tego, kij wie, ile ty tam masz miejsca...

jezeli mialym unikac wkrecanych zaslepek, to bym zamowil na cnc krazki 120mm z 1mm bialego plastiku i nakleil na zaslepke do twojej puszki (czyli 80mm) - bedzie najestetyczniej i najtrwalej.
  • Odpowiedz
@IntruderXXD: wiarygodne przyrządy pomiarowe z dwoma parametrami zanieczyszczenia powietrza są drogie, tutaj jest pełne spektrum i jest tanio więc podejrzewam, że jakość pomiarów będzie dość losowa. W takiej cenie to ciężko o porządny termometr czy wagę.
A jaki ma być efekt tych pomiarów? Bo tak myślę, że jeżeli zamierzasz wtedy wietrzyć pokój, to może po prostu warto wdrożyć wietrzenie pokoju po każdym druku i tyle, bez zabawy w elektronikę udającą
  • Odpowiedz
@IntruderXXD: ciężko mi powiedzieć jaki budżet ponieważ to zależy od potrzeb a też nie siedzę mocno w tym temacie. Ja potrzebowałem dość prezycyjnego przyrządu z data logerem żeby sprawdzić jaka jest emisja pyłów w dłuższym okresie czasu. Wtedy najtańsze urządzenie znalazłem za kilkanaście tysięcy pln. Natomiast były też urządzenie za kilka tysięcy mierzące stężenie w danym momencie.
Poszukaj pod pyłomierz, czujnik pyłu zawieszonego.

Do wentylacji możesz przyjąć krotność wymiany powietrza
  • Odpowiedz
Witam, dzisiejsze promocje z przedmiotów wrzuconych na #duxrm
Wszystkie linki znajdują się na mojej grupie/stronie FB

1. Deuter Walker - miejski plecak na laptopa 24L
⠀ ⠀ Cena: 269.89 zł
⠀ ⠀ Magazyn: PL
duxrm - Witam, dzisiejsze promocje z przedmiotów wrzuconych na #duxrm
Wszystkie linki...

źródło: Zbiorcza_20260509_151820

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach