Wszystko
Najnowsze
Archiwum
7
Pijany dentysta przyjmował pacjentów. Miał 2,5 promila alkoholu

Policjantów o sprawie powiadomiła pacjentka zaniepokojona zachowaniem stomatologa. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zbadali mężczyznę alkomatem. Okazało się, że 63-letni dentysta był nietrzeźwy, stwierdzono u niego 2,5 promila alkoholu, przyjął troje pacjentów.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@vegetator21: możesz myć i i tak mieć próchnicę ¯\_(ツ)_/¯
konto usunięte via Android
- 0
@Anty_Chryst no to musiałeś zaniedbać higienę
Czy jest jakaś różnica pomiędzy konkretnymi aparatami na zęby np. Stalowym, kosmetycznym i tym invisiline poza ceną i wyglądem? Czy któryś będzie np mniej uciążliwy, szybciej wyprostuje? Ide do ortodonty we wrześniu żeby wyprostować żeby przed ślubem ale zastanawiam się czy przeznaczyć więcej oszczędności jakby mnie przekonywał do droższego. #dentysta #ortodonta #mirabelkopomusz
@daddyissues_: u mnie ortodontka zakłada głównie samoligaturujące albo invisalign.
- 1
@daddyissues_: Wyciąganie może być uciążliwe ale za to możesz dokładnie umyć zęby. Musiałabyś pewnie na jakiejś grupie Invisalign na FB zapytać kto gdzie i za ile robił żeby znaleźć. Ja mam w umowie informację o koszcie za retencję.
- 0
jestem 2 tygodnie po ekstrakcji dolnej zatrzymanej ósemki, mam zdjęte szwy
wcześniej za siódemką miałem tą ósemkę lekko wystającą to tam była przestrzeń wolna (za siódemką przestrzeń pozioma do dziąsła), teraz jest dużo ciaśniej bo od razu za siódemką jest dziąsło i tam tuż za nią zbiera mi się gruz po jedzeniu, wcześniej nie było tego problemu. jak wjadę tam irygatorem to wylatuje stamtąd więcej syfu niż ze wszystkich zębów łącznie
pytanie:
wcześniej za siódemką miałem tą ósemkę lekko wystającą to tam była przestrzeń wolna (za siódemką przestrzeń pozioma do dziąsła), teraz jest dużo ciaśniej bo od razu za siódemką jest dziąsło i tam tuż za nią zbiera mi się gruz po jedzeniu, wcześniej nie było tego problemu. jak wjadę tam irygatorem to wylatuje stamtąd więcej syfu niż ze wszystkich zębów łącznie
pytanie:
@affairz: Panikujesz za wcześnie, daj temu choć 6-8 tygodni na wygojenie.
Podczas wizyty, mój dentysta powiedział że żeby zacząć leczyć bruksizm najpierw trzeba wyrwać mi ósemki... Czy moze być w tym jakis sens czy chce mnie naciągnąć na kasę? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#stomatologia #zeby #bruksizm #dentysta
#stomatologia #zeby #bruksizm #dentysta
@Leszardo: jest w tym sens jak najbardziej. Czemu się nie dopytałeś dentysty jak masz jakieś wątpliwości?
@pawelgie jeszcze noszę aparat, ale gdzieś niedługo mam ściągać. Po zdjęciu mam mieć założony retainer + szyna, przy czym na początku mam nosić jak najczęściej tę szynę, a później mogę zakładać tylko na noc.
- 2
- 0
o kurvix, lurkując internety znalazłem chyba top1 najdroższy gabinet stomatologiczny w kraju xD
https://www.stankowscybialach.pl/cennik/
- wypełnienie 800-1200 zł
- higienizacja 450-900 zł
- usunięcie ósemki zatrzymanej 2500 zł
ktoś przebije? biorę po 100 zł od każdego obserwującego tag i słucham Państwa
https://www.stankowscybialach.pl/cennik/
- wypełnienie 800-1200 zł
- higienizacja 450-900 zł
- usunięcie ósemki zatrzymanej 2500 zł
ktoś przebije? biorę po 100 zł od każdego obserwującego tag i słucham Państwa
@affairz Dzięki współpracy z Alior Bank, nasi Pacjenci mogą skorzystać z opcji uzyskania kredytu na leczenie w gabinecie Stankowscy & Białach Stomatologia nawet do 30.000 zł.
Spoko, że jest opcja kredytu, myślałem, że pod narkoza odrazu nerki wycinają
Spoko, że jest opcja kredytu, myślałem, że pod narkoza odrazu nerki wycinają
@affairz: Jestem pewna, że można znaleźć taką ofertę, tylko musiałabym zobaczyć to na własne oczy, żeby zaufać. Tylko dlatego tak bronię tej kliniki - bo widziałam leczenie na własne oczy i wiem, że można im zaufać. Jeśli ktoś robi tańsze leczenie o takim samym standardzie - super, tylko muszę to najpierw zobaczyć.
A co do kanałowego - nie wiem, skąd aż taka kwota, bo akurat na endo pojechałabym do innego
A co do kanałowego - nie wiem, skąd aż taka kwota, bo akurat na endo pojechałabym do innego
Orientuje się ktoś czy na terenie Katowic-Krakowa jest stomatolog który usunie mi ósemkę z terminem do końca sierpnia i mniej więcej w jakiej cenie całe leczenie ( usunięcie + szwy + znieczulenie )
( ͡° ʖ̯ ͡°)
#dentysta
( ͡° ʖ̯ ͡°)
#dentysta
@mesaya9: polecam w Dąbrowie górniczej dr Adeeb. Bezboleśnie.
- 0
Wątpię bym otrzymał tu odpowiedź, ale spytam - czy ktoś korzystał może ze pakietu stomatologicznego w Medicover? Muszę ogarnąć swoje zęby i tak sobie myślałem czy by nie wziąć pakietu Maxima, ale no nie wiem czy warto za 113zł na miesiąc za taki zakres: https://mega.nz/file/9tNETDpJ#m2JEmIFQ1UY73-0H5h434KMBn6e37QB_awo6kK_pF28
Dodam też tag #pracait bo wiem, że pakiety zdrowotne to w szczególności w tej branży chyba :P
#medicover #stomatologia #zdrowie
Dodam też tag #pracait bo wiem, że pakiety zdrowotne to w szczególności w tej branży chyba :P
#medicover #stomatologia #zdrowie
@programista_z_czarnobylu: 250 to obecnie dzisiaj plomby nie zrobisz, a jak OP pisze ze musi ogarnac zeby to pewnie dlugo tego nie robil i mozliwe ze tam kanaly sa do zrobienia
@Marekexp: Aha, i jeszcze. Nie spóźnij się nigdy, bądź przed czasem. W gabinecie szybko i konkretnie opowiedz co Ci dolega. Każda minuta spotkania jest bardzo cenna, bo wizyty kolejnych pacjentów zaplanowane są "na styk" a nawet bez styku. Uwzględnij czas sporządzania notatek formalnych po wizycie.
Ja miałem ostatnio wizytę u optometrysty w Medicover. Recepcjonista dwa razy bez skrupułów wchodził i pouczał lekarkę, że już jest pora na następnego pacjenta. A
Ja miałem ostatnio wizytę u optometrysty w Medicover. Recepcjonista dwa razy bez skrupułów wchodził i pouczał lekarkę, że już jest pora na następnego pacjenta. A
435
Stomatolog usiłował zgwałcić 24-letnią pacjentkę. Kobiecie udało się uciec

Do tymczasowego aresztu trafił 51-letni stomatolog z Lublina. Mężczyzna w trakcie zabiegu dentystycznego dopuścił się ingerencji w sferę intymną
z- 103
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Mam mucoccele i spuchniete przez nia usta, wygladam jak karynka z instagrama po botoksie. Wszystkie ksiezniczki mi beda zazdroscic XD
#dentysta #logikarozowychpaskow
#dentysta #logikarozowychpaskow
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Jakotako111: W uproszczeniu, są dwie oddzielne specjalizacje: chirurg stomatologiczny i chirurg szczękowo-twarzowo. Ten pierwszy głównie usuwanie zębów czy właśnie różnego rodzaju zmian i wszczepia implanty, a do tego drugiego trafiają głównie osoby po urazach, z nowotworami, na operacje ortognatyczne.
#anonimowemirkowyznania
Ostatnio byłem u ortodonty pierwszy raz w życiu i stwierdził, że mam lekko cofniętą dolną szczękę, a przez to, że mam już 19 lat jedynym sposobem na poprawę sytuacji jest leczenie ekstrakcyjne. Zaproponował, że wyrwie mi czwórki i cofnie przednie zęby tak, żeby zrównały się z dolnymi. Dodatkowo tak jak widać na zdjęciu mam na górze ósemki (ortodonta stwierdził, że można je zostawić).
Powiedział, że będę potrzebował aparatu na górne
Ostatnio byłem u ortodonty pierwszy raz w życiu i stwierdził, że mam lekko cofniętą dolną szczękę, a przez to, że mam już 19 lat jedynym sposobem na poprawę sytuacji jest leczenie ekstrakcyjne. Zaproponował, że wyrwie mi czwórki i cofnie przednie zęby tak, żeby zrównały się z dolnymi. Dodatkowo tak jak widać na zdjęciu mam na górze ósemki (ortodonta stwierdził, że można je zostawić).
Powiedział, że będę potrzebował aparatu na górne
źródło: comment_1628959517kVVNiSvdgMLk1hWTzDsqLL.jpg
Pobierz@AnonimoweMirkoWyznania: Mojej kuzynce też wyrywali czwórki, u mnie się obeszło bez. Wydaje mi się, że to nie takie niespotykane.
@AnonimoweMirkoWyznania: idź do innego ortodonty, nie warto wyrywać zdrowych zębów. To jakieś stare metody i już się od tego na szczęście odchodzi.
- 0
@Bastet_A: nie rób sobie tego. Chyba że naprawdę brakuje ci na jedzenie.
@Bastet_A: za dentystę zapłacisz 150-200 zł (no chyba że kanałowe) i masz z zębem spokój na kilka lat. Serio znacząco zaburzy ci to proces zbierania na samochód? Nie znam jednej osoby, która by była zadowolona z dentysty na NFZ. Nie dość że ci s-------i to jeszcze dowiesz się o tym w najmniej oczekiwanym momencie.
Skąd takie różnice w cenach za piaskowanie? We wrześniu zakładam na zęby aparacik i chciałam się pozbyć kamienia bo . A tu ceny od 120 do 500. Czy są jakieś różne techniki? Któreś będą lepsze? #stomatologia #dentysta #pytanie #pytaniedoeksperta #mirabelkopomusz
@daddyissues_: To piaskowanie czy usunięcie kamienia? To nie jest to samo. Ceny zależą zapewne od sposobu przeprowadzania zabiegu i stosowanych środków, można tylko usunąć kamień i wypiaskować zęby, a można jeszcze dodatkowo usunąć biofilm bakteryjny i wspomóc remineralizację zębów.
@daddyissues_: Tak, warto wybrać tą bardziej rozbudowaną opcję, chociaż 500zł to już jest wysoka cena, średnio pakiet higienizacyjny kosztuje ok. 300-350zł.
Szukam jakiejś dobrej szczoteczki sonicznej co pomoże mi wyczyścić przestrzenie między zębami. #dentysta #stomatologia #stomatolog #zeby
@Zadra7: Kupiłem sobie soniczna za 80 euro całkiem niedawno bodajże philips i osadu nie zbiera tak jakby się wydać mogło. Leży w szafce nie używam . dentyści polecają te mechaniczne co się fizycznie kręcą czy coś tam. Mam i tą jest o wiele lepsza tzn zęby czyste jak należy. Nie kupuj takiej nie polecam.można kupić o wiele lepsza w tej cenie.
@Sudo_exit: Nitka czysci miedzy zebami, zadna nawet najdrozsza szczoteczka nie ma szans z nitka
- 0
Czy jezeli mam opatrunek z tlenku cynku na ukruszony ząb i po pewnym czasie trochę się " starlo" na tyle że nierówność mi trochę przeszkadza ale opatrunek siedzi to coś się stanie czy mam czekac na drugą wizytę ( nic nie boli etc ) ?
#dentysta #zeby #stomatologia
#dentysta #zeby #stomatologia
@Kjedne: Czekać. Chyba że wypadnie całkowicie, to wtedy dzwonić. Nie żuć gum do żucia, nie jeść nic klejącego.
- 0
Pewnie głupie pytanie, ale szlag mnie trafia - jest jakiś sposób żeby zetrzeć sobie ostre końcówki zęba? Mam założone tymczasowe lekarstwo, wizyta dopiero we wrześniu a mnie kłuje mocno w język w dwóch miejscach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#dentysta #zeby #stomatologia
#dentysta #zeby #stomatologia
@rzapom: Nie wiem, jak inni dentyści, ale ja bym wolała, żeby mój pacjent zadzwonił z takim problemem niż sobie piłował pilniczkiem. Z jakiego powodu masz wypełnienie tymczasowe? Wata to nie jest wystarczające zabezpieczenie. Jeśli ząb jest w trakcie leczenia kanałowego, przez watę będą przesiąkać bakterie. Chyba że ząb ma być docelowo usunięty, to z watą do września by dotrzymał.
@rzapom: jest, pójść do dentysty żeby Ci to przepolerował. Nie ma powodu do wstydu. Wata to nie jest zabezpieczenie.
Hej. 3,5 tygodnia temu dostałem wypełnienie tymczasowe z jakimś chyba lekarstwem i na następnej wizycie miałem kończyć leczenie kanałowe (wypełnienie stałe). Mogą się zrobić jakieś komplikacje jak przedłużę ten czas o kolejne 2 tygodnie? Nic mnie nie boli, wypełnienie tymczasowe zasłania całą dziurę. Nie mam na razie po drodze do stomatolog niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#dentysta #zeby
#dentysta #zeby
- 1
@zwiaz_mi_rece_nog_nie_trzeba: @SkrytyZolw: dziękuję :) trzymajcie kciuki


























Nadal jestem lekko opuchnięta po jednej stronie szczeki - zauważyłam to przy robieniu zdjęcia do dokumentów. Tak normalnie "na oko" nie widać.
To normalne, czy iść z powrotem do chirurga bo aż tak długo opuchnięte być nie powinno?
#dentysta #osemka #lekarz #medycyna #zeby #pytanie