Wpis z mikrobloga

W środę miałem kończone leczenie kanałowe zęba 'czwórki' (na poprzedniej wizycie pani stomatolog nie zdążyła całkowicie opracować kanałów dlatego na raty). Krótko po wizycie, gdy puściło znieczulenie, zaczęło mnie dość mocno boleć. W czwartek i piątek coraz mocniej, ibuprofen już nie działał a dzisiaj (sobota) ból stał się identyczny lub nawet gorszy niż przed leczeniem tego zęba (coś jakby ostre zapalenie) więc skonsultowałem się z gabinetem i dostałem e-recepte na Clindamycin MIP 600. Ketonal 50mg trochę zmniejszył ból.

Czy tak niesamowicie ostry ból (mój absolutny rekord życiowy w sile bólu) oznacza, że podczas leczenia doszło do spartaczenia sprawy? Czy to normalne powikłanie, które może się zdarzyć i mam się nie faflunić tylko bez stresu brać co przepisano?

#dentysta #stomatologia
  • 6
Skoro przepisali antybiotyk, to też bierz :)


@bulwapospolita: biorę biorę, już po pierwszej pigule jestem

Weź sobie dwa Ketonale, skoro masz 50 mg.


@bulwapospolita: dzięki za radę, tak właśnie zrobię jak jeden nie pomoże (na razie jest ok) bo znalazłem że ten na recepte ma wlasnie 100mg a reszta to samo

Podczas leczenia kanałowego może się zdarzyć wszystko i może dojść do różnych powikłań, nie z winy lekarza.


@bulwapospolita:
@drakan8: dziwne jest to, że po pierwszej wizycie (na której były kanały opracowywane "wzdłuż", teraz kończyła "wszerz") nie bolało mnie NIC (°°


@fajfus42d: ząb jest już "na gotowe", do założenia wypełnienia na kolejnej wizycie.

na razie 300mg ketonalu i dwie piguły antybiotyku zażyte, jest ciężko
@fajfus42d: Ból jest ekstremalnie mocno, bo zapewne masz tam zapalenie w stanie ostrym, nastaw się na to, że ból nie zniknie od razu. Zanim antybiotyk zacznie działać to potrzeba 1-2 dni. Dexak działa lepiej od ketonalu, a też jest bez recepty.
Tak swoją drogą, to ból zęba jest oceniany jako najgorszy z możliwych ¯\_(ツ)_/¯

@drakan8: potrafisz ocenić jakość oczyszczenia kanałów z opisu na wykopie? No proszę, a niektórzy używają do