Mam takiego zonka z #debian, #linux .
Zainstalowałem 8.3.0 z netinst. user dodany w instalatorze ma typowy znak zachęty, przy pisaniu komend można sobie pomagać tabem. Wszytko jak zwykle.
Zrobiłem useradd i brak katalogu roboczego, znak zachęty tylko $, nie działa tab, ln w najprstrzej wersji.
Zrobiłem useradd -m jest katalog domowy, są w nim podstawowe pliki, ale znak zachęty dalej $, tab nie działa, ogólnie bieda.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki mam skrypt w Pythonie, który pobiera tekst z klawiatury i ustawia napięcia na GPIO (wyświetlając o tym informację, zwykły "print" na ekranie). Dodałem go do autostartu w /etc/profile . Wszystko działa. Jeśli podepnę monitor - ładnie się wszystko wyświetla. Potrzebuję teraz zdalnie zobaczyć co on wyświetla (przez kabel ethernetowy, lokalnie), ponieważ nie chcę za każdym razem podłączać monitora. Jak mogę to zrobić? Po zalogowaniu się (poprzez putty) do konsoli skrypt odpala
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki jak w #linux wyłączyć z poziomu konsoli usypianie systemu po zamknięciu pokrywy laptopa? mam czysty #debian i tylko konsola
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mój pierwszy wpis na mirko i od razu mały rancik - ale z pozytywną konkluzją, może komuś się przyda.
Szukam klienta Google Drive dla Linuksa - bo oczywiście oficjalnego nie ma.
Wrzucam w google, wyskakuje https://www.maketecheasier.com/google-drive-clients-linux/. I lecimy:

1) Insync
Zachwalany jako najlepszy klient - super, tyle że kosztuje. Za darmo można sobie zainstalować 14-dniowego triala. No rewelacja...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po aktualizacji #webmin w #linux #debian coś się popsuło i teraz po zalogowaniu się jest biała strona zamiast panelu :( A właściwie to szara i po zajrzeniu w kod coś tam jest, ale na stronie nic się nie wyświetla. Próbowałem przeinstalować (install --reinstall) ale nic nie dało, zaktualizowałem też authentic theme - również bez skutku. No i miniserv.error wyświetla błąd:

Perl execution failed : Wide character
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy pomocy...
Serwer stoi na #debian od roku. Dzisiaj podczas intalowania biblioteki do php dostalem komunikat z błedem zależności. I tak w zasadzie co bym nie dział zaisntalowac to ma błąd zależności. Co mogłem popsuć?

The following packages have unmet dependencies:
locales : Depends: libc-bin (> 2.19) but it is not going to be installed
Depends: debconf (>= 0.5) but it is not going to be installed or
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#raspberrypi #raspberry Czy ktoś z Was łączy się zdalnie ze swoją malinką? Potrzebuję zdalny dostęp do Raspberry (ssh + ewentualnie pulpit). IP zewnętrznego nie mam jak i również przekierowanych portów. Tak więc odpada rozwiązanie bezpośrednie. Mam dostęp do zewnętrznego VPSa (postawionego na debianie) i mógłbym go wykorzystać jako pośrednik. Czytałem o VPNach, ale chciałbym jakieś lepsze rozwiązanie (bo on wymaga chyba bycia w tej samej sieci i musiałbym
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vuvkid: to nie pomogę, nie znam takich cudów jak instalacja spod windowsa. ściągnij obraz, nagraj na płytkę/pendrive i zainstaluj jak człowiek ;-)
  • Odpowiedz
#linux #debian #ubuntu #linuxmint
Witajcie, mam pytanie znacie może jakiś dobry i sprawdzony program offline który potrafiłby przekonwertować plik doc,docx na pdf. Aktualnie otwieram to wszystko w LibreOffice i zdarza się, że tekst na kartce jest totalnie inaczej wyświetlany niż w Office. Może być linia komend albo GUI. Dzięki.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, jako, że nadciąga sesja na mojej kochanej Politechnice, a czuje potrzebę odświeżenia oprogramowania, chciałbym zasięgnąć waszej porady, co do wyboru jakiejś fajnej dystrybucji Linuksa :P

Jestem otwarty na wszelkie propozycje, od Ubuntu, po Debiana i OpenSUSE kończąc, chciałbym zapoznać się z waszymi opiniami, doświadczeniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#linuks #ubuntu #debian #opensuse
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #samba #debian #xfce
na windowsie laczy a linux <=>linux nie chce laczyc;
dpkg -l |grep samba
ii python-samba 2:4.1.17+dfsg-2+deb8u1 amd64 Python bindings for Samba
ii samba 2:4.1.17+dfsg-2+deb8u1 amd64 SMB/CIFS file, print, and login server for Unix
ii samba-common 2:4.1.17+dfsg-2+deb8u1 all common files used by both the Samba server and client
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jzs44: Ło panie, kto panu tak s--------ł :D

Ciężko mi powiedzieć, w mojej opinii brakuje kilku linijek, między innymi netbios name czy jakoś tak.
  • Odpowiedz
@controll: 3.13 ??? to musiales przy okazji osiemnascie pierdyliardow nikomu do szczescia niepotrzebnych pakietow instalowac albo dalej na jakims sdi siedzisz :)
  • Odpowiedz
@controll: Cumplu gratuluję, ale mógłbyś całą instalację komentować w ramach jednego wpisu, teraz ja i inni obserwujący tag #linux mamy po kilka twoich postów w powiadomieniach.
Pozdrawiam
  • Odpowiedz