Mireczki mam skrypt w Pythonie, który pobiera tekst z klawiatury i ustawia napięcia na GPIO (wyświetlając o tym informację, zwykły "print" na ekranie). Dodałem go do autostartu w /etc/profile . Wszystko działa. Jeśli podepnę monitor - ładnie się wszystko wyświetla. Potrzebuję teraz zdalnie zobaczyć co on wyświetla (przez kabel ethernetowy, lokalnie), ponieważ nie chcę za każdym razem podłączać monitora. Jak mogę to zrobić? Po zalogowaniu się (poprzez putty) do konsoli skrypt odpala
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 3
- 2
- 2
Komentarz usunięty przez autora
Mój pierwszy wpis na mirko i od razu mały rancik - ale z pozytywną konkluzją, może komuś się przyda.
Szukam klienta Google Drive dla Linuksa - bo oczywiście oficjalnego nie ma.
Wrzucam w google, wyskakuje https://www.maketecheasier.com/google-drive-clients-linux/. I lecimy:
1) Insync
Zachwalany jako najlepszy klient - super, tyle że kosztuje. Za darmo można sobie zainstalować 14-dniowego triala. No rewelacja...
Szukam klienta Google Drive dla Linuksa - bo oczywiście oficjalnego nie ma.
Wrzucam w google, wyskakuje https://www.maketecheasier.com/google-drive-clients-linux/. I lecimy:
1) Insync
Zachwalany jako najlepszy klient - super, tyle że kosztuje. Za darmo można sobie zainstalować 14-dniowego triala. No rewelacja...
- 2
Po aktualizacji #webmin w #linux #debian coś się popsuło i teraz po zalogowaniu się jest biała strona zamiast panelu :( A właściwie to szara i po zajrzeniu w kod coś tam jest, ale na stronie nic się nie wyświetla. Próbowałem przeinstalować (install --reinstall) ale nic nie dało, zaktualizowałem też authentic theme - również bez skutku. No i miniserv.error wyświetla błąd:
Perl execution failed : Wide character- 0
@kovalski: pl, pl.UTF8 i en - wszystko powoduje ten sam błąd.
w jaki sposób nawigować po filmie otworzonym przez omxplayer, nie mając dostępu do konsoli z której był wywołany?
#raspberrypi #linux #debian #ubuntu
#raspberrypi #linux #debian #ubuntu
@AtakObcych: Ok I had some success with the following (running standard debian image);
mkfifo /tmp/cmd
omxplayer -ohdmi mymedia.avi <
mkfifo /tmp/cmd
omxplayer -ohdmi mymedia.avi <
- 0
@fabek: Dzięki :) bardzo mi pomogłeś
- 6
Jako wieloletni zwolennik #debian muszę przyznać, że #archlinux nie ma wielu upierdliwości debiana. Instaluję - działa. Tylko instalacja dłuższa i dla zwykłego człowieka odstraszająca.
#pokazpulpit #linux
#pokazpulpit #linux
źródło: comment_0ey7q6K6EOl3VGL3PYtTHjTZJEh1oyso.jpg
Pobierz- 1
Mircy pomocy...
Serwer stoi na #debian od roku. Dzisiaj podczas intalowania biblioteki do php dostalem komunikat z błedem zależności. I tak w zasadzie co bym nie dział zaisntalowac to ma błąd zależności. Co mogłem popsuć?
The following packages have unmet dependencies:
locales : Depends: libc-bin (> 2.19) but it is not going to be installed
Depends: debconf (>= 0.5) but it is not going to be installed or
Serwer stoi na #debian od roku. Dzisiaj podczas intalowania biblioteki do php dostalem komunikat z błedem zależności. I tak w zasadzie co bym nie dział zaisntalowac to ma błąd zależności. Co mogłem popsuć?
The following packages have unmet dependencies:
locales : Depends: libc-bin (> 2.19) but it is not going to be installed
Depends: debconf (>= 0.5) but it is not going to be installed or
- 2
#raspberrypi #raspberry Czy ktoś z Was łączy się zdalnie ze swoją malinką? Potrzebuję zdalny dostęp do Raspberry (ssh + ewentualnie pulpit). IP zewnętrznego nie mam jak i również przekierowanych portów. Tak więc odpada rozwiązanie bezpośrednie. Mam dostęp do zewnętrznego VPSa (postawionego na debianie) i mógłbym go wykorzystać jako pośrednik. Czytałem o VPNach, ale chciałbym jakieś lepsze rozwiązanie (bo on wymaga chyba bycia w tej samej sieci i musiałbym
- 1
co zrobić by google chrome działał na koncie root na linux debian ?
#linux #debian #informatyka #googlechrome
#linux #debian #informatyka #googlechrome
#linux #debian #knoppix szwajcarski scyzoryk czyli niemiecki Knoppix to najlepszy live debian. Na 4gb skompresowanym cloopie upchano masę softu
3 miesiące temu wyszła wersja 7.6
3 miesiące temu wyszła wersja 7.6
- 1
@less_is_more: u mnie od lat jest oprócz partedmagica podstawowym ratunkowym live.
@robekk1978: Jak instalowałem Gentoo na studiach, to dwa tygodnie żyłem tylko na Knoppixie :D Świetna dystrybucja
- 2
- 1
#linux #debian #ubuntu #linuxmint
Witajcie, mam pytanie znacie może jakiś dobry i sprawdzony program offline który potrafiłby przekonwertować plik doc,docx na pdf. Aktualnie otwieram to wszystko w LibreOffice i zdarza się, że tekst na kartce jest totalnie inaczej wyświetlany niż w Office. Może być linia komend albo GUI. Dzięki.
Witajcie, mam pytanie znacie może jakiś dobry i sprawdzony program offline który potrafiłby przekonwertować plik doc,docx na pdf. Aktualnie otwieram to wszystko w LibreOffice i zdarza się, że tekst na kartce jest totalnie inaczej wyświetlany niż w Office. Może być linia komend albo GUI. Dzięki.
- 2
Mireczki, robi się
#raspberrypi #linux #debian
apt-get upgrade już dobre dwie godziny. Mogę zamknąć terminal i będzie leciało dalej, czy czekać do końca życia?#raspberrypi #linux #debian
źródło: comment_AWPFJdAJnyqity6DLLJH4k5WTxWbnUhO.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez moderatora
@mattcabb: nie ma to jak sesja ssh z toaletą xD
- 1
Mireczki, jako, że nadciąga sesja na mojej kochanej Politechnice, a czuje potrzebę odświeżenia oprogramowania, chciałbym zasięgnąć waszej porady, co do wyboru jakiejś fajnej dystrybucji Linuksa :P
Jestem otwarty na wszelkie propozycje, od Ubuntu, po Debiana i OpenSUSE kończąc, chciałbym zapoznać się z waszymi opiniami, doświadczeniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#linuks #ubuntu #debian #opensuse
Jestem otwarty na wszelkie propozycje, od Ubuntu, po Debiana i OpenSUSE kończąc, chciałbym zapoznać się z waszymi opiniami, doświadczeniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#linuks #ubuntu #debian #opensuse
- 2
#linux #samba #debian #xfce
na windowsie laczy a linux <=>linux nie chce laczyc;
dpkg -l |grep samba
ii python-samba 2:4.1.17+dfsg-2+deb8u1 amd64 Python bindings for Samba
ii samba 2:4.1.17+dfsg-2+deb8u1 amd64 SMB/CIFS file, print, and login server for Unix
ii samba-common 2:4.1.17+dfsg-2+deb8u1 all common files used by both the Samba server and client
na windowsie laczy a linux <=>linux nie chce laczyc;
dpkg -l |grep samba
ii python-samba 2:4.1.17+dfsg-2+deb8u1 amd64 Python bindings for Samba
ii samba 2:4.1.17+dfsg-2+deb8u1 amd64 SMB/CIFS file, print, and login server for Unix
ii samba-common 2:4.1.17+dfsg-2+deb8u1 all common files used by both the Samba server and client
@sokytsinolop: Zamontuj dysk pod innym systemem i chmody ustaw odpowiednie?
@sokytsinolop:
sudo find / -type d -exec chmod 775 {} \;
sudo find / -type f -exec chmod 664 {} \;
Na początek starczy.
sudo find / -type d -exec chmod 775 {} \;
sudo find / -type f -exec chmod 664 {} \;
Na początek starczy.
- 2
@controll: 3.13 ??? to musiales przy okazji osiemnascie pierdyliardow nikomu do szczescia niepotrzebnych pakietow instalowac albo dalej na jakims sdi siedzisz :)
- 2

























Zainstalowałem 8.3.0 z netinst. user dodany w instalatorze ma typowy znak zachęty, przy pisaniu komend można sobie pomagać tabem. Wszytko jak zwykle.
Zrobiłem useradd i brak katalogu roboczego, znak zachęty tylko $, nie działa tab, ln w najprstrzej wersji.
Zrobiłem useradd -m jest katalog domowy, są w nim podstawowe pliki, ale znak zachęty dalej $, tab nie działa, ogólnie bieda.