Wpis z mikrobloga

@kovalski: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedyne co wkurza to pierdylion różnych menadżerów pakietów, ich nazwy i składnia.

No i nie znalazłem czegoś jak apt-file, że wpisuje i wyszukuje mi gdzie ten plik się znajduje, w którym pakiecie / AUR
@kovalski: Ojej nie pamiętam kiedy widziałem graficzny interfejs Linuksa. Dziennie stawiam setki maszyn, inne tysiące się stawiają same z provisioningu i puppeta. Całe lata minęły odkąd coś zrobiłem w graficznym środowisku. Spoko to wygląda nawet.
@blubi_su: było sobie XFCE postawic. Nie udalo mi sie na nim dojsc do 6Gb ramu, a przy codziennej pracy ledwo 3GB przekraczam (2x chrome, skype, konsole i inne smieci).. I to nie temu ze ramu malo, 16GB na pokladzie..

@kovalski: Fajny Arch, ale upierdliwy jak masz wszystkie serwery na Debian/Ubuntu i trzeba ciagle sie przelaczac miedzy menadzerami, szukaniem potrzebnego softu w odpowiedniej wersji itp... No ale co tam ;) Moze
@fervi: oblatuje, ale tu masz wersje 2.2.1, a na produkcji 1.9.8.. I wez sie baw teraz z roznicami/nie kompatybilnoscia..
Tak, wiem, kwestia syfnych repo na produkcji - nie moja wina, chetnie bym to naprawil ale sa inne priorytety od managementu...
Swoja droga paranoja ze moj Debian lokalnie ma duzo nowsze paczki od Ubuntu na serwerach :D
@krzyzakp: wiesz co w sumie to na początku byłem przeciwny jak mi tego macbooka dali. Ale w sumie jak właśnie 16gb RAM się wsadzi to chodzi wszystko bardzo płynnie. Głównie pracuję z konsolą aws plus milion terminali, do tego jakieś vagranty, dockery, Fx, chrome, intelij. I nie mam czasu bawić się systemem. To ma działać i odtwarzać spotify :D Ma być płynnie, szybko i nie przeszkadzać w pracy. No i OSX