Wpis z mikrobloga

Murki pomocy:
mam vm playera z postawionym kali i od wczoraj próbuje zainstalować open-vm-tools (drag and drop, shared files etc) i nie bangla..
halp ( ͡º ͜ʖ͡º)

  • 19
  • Odpowiedz
@biczek: @houk: no dobra coraz ciekawiej.. teraz (po dokręceniu się apt-get update && apt-get upgrade -y) już w vmware widzę, że toolsy się odpaliły, ale po zalogowaniu mam niebieski desktop, pasek boczny bez ikon (ale skróty są, można odpalić program, ale po jego odpaleniu powrot do logon screen) dodatkowo nie ma tresci na pasku górnym, jedynie zegar..

any ideas? :D
  • Odpowiedz
@Jutrowuj: Zainstaluj je jeszcze raz, wygląda na to że zmiany dla serwera X się nie udały. Zobacz czy zrobiło gdzieś loga z instalacji i przejrzyj.
  • Odpowiedz
Nie wiem jak w tym os ale w ubuntu dało sie przejść na inny screen bez X z dosowym terminalem bodaj ctrl+alt+2 czy jakoś tak. Doczytaj czy w tym też sie tak da i będziesz miał terminal. Do tego może być kombinacja klawiszy by zatrzyamć start X-ów.
  • Odpowiedz
@houk: wiem Mireczku, masz rację domyślając się, żem świeży w linuxie, już jednak doszedłem do tego jak to zrobić, problem prawdopodobnie leży w tym, że nie puściłem pełnego upgrade'u.. tzn zrobiłem, ale mi się wyłożył system, więc teraz robię go ponownie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz