Właśnie skończyłem oglądać pierwszy odcinek Chernobylu i tak mnie wzięło na przemyślenia, czy jeśli od początku byłoby wiadomo, że będzie tak wielkie skażenie, to czy w ogóle strażacy powinni tam pojechać czy od razu ewakuacja, czekać aż to wszystko zgaśnie i po jakimś czasie tam wrócić. A co do serialu to klimat srogi, szkoda, że dialogi nie są po rusku, jeszcze bardziej klimatycznie by było.
#hbogo #seriale #
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No no, pierwszy odcinek zrobił na mnie wrażenie. Spodziewałem się typowej netfliksowej papki, a HBO chyba zrobił robotę.

Dla zainteresowanych tematem to może być naprawdę ciekawy (mini) serial.

#hbo #czarnobyl
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@ppqa fakt, ciary przez większość odcinka. Serial trzyma w napięciu. Już nie mogę doczekać się kolejnego odcinka. Oby dalej utrzymali ten poziom.
  • Odpowiedz
@ppqa: @SLena: bałem, się, że serial będzie mało trzymał się realiów schyłkowego ZSRR, jednak obawy te się nie potwierdziły. Świetna scenografia, która jest wręcz wyjęta z filmów dokumentalnych dotyczących czarnobylskiej katastrofy. Na duży plus, że praktycznie od samego początku coś się dzieje przez co widz nie ma czasu się nudzić. Zapewne późniejsze odcinki spowolnią akcję, ale jak na razie jest dobrze! Szczęście, że ze serial wzięło się HBO
  • Odpowiedz
Wszystko fajnie, sceny, sposób przedstawienia, akcja praktycznie ciągle, no 10/10.

Tylko moim zdaniem z-----i, że serial nie jest po rosyjsku. Odebrali angielskim mnóstwo klimatu. Widząc wszechobecne symbole ZSRR, typową socrealistyczną nowomowę, ale mówioną po angielsku i to z silnym brytyjskim akcentem, to się nóż w kieszeni otwiera.

#czarnobyl #seriale #hbogo
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@parooow nas chyba to boli jeszcze bardziej, bo jesteśmy z rosyjskim jako tako osłuchani, ale zachodni widz to widział już po angielsku wojnę i pokój i w ogole wszystko, więc pewnie wyjebka na maksa i jeszcze by się pruli, że napisy muszą czytać xd szkoda wielka, że nie jest po rosyjsku
  • Odpowiedz
@piaskun87: całe HBO GO to niestety lipa, chyba tylko apka na telefon jako tako ogarnia. Najgorzej, że w napisach wielu produkcji duża część dialogów jest nietłumaczona + napisy pojawiają się za późno w stosunku do tego co mówią aktorzy.

Ale te 10zł na miesiąc na spółę przeboleję bo kilka fajnych pozycji jest do oglądania.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No fajne fajne. Nawet nie wiem kiedy mi zleciała ta godzina. Mocna i konkretna rzecz, bez żadnych przestojów w akcji, w końcu mają tylko 5 odcinków
#seriale #czarnobyl
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach