Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 382
Uszanowanko Mirki i Mirabelki. O północy pracę zaczyna nocna zmiana.
#czarnobyl
#czarnobyl
źródło: comment_xxxxtcqkKwTKMruQOzJkyX8NKOuhMOP9.jpg
Pobierz- 43
@Skey2142: Strach iść spać i zostawić was samych...
- 81
@Prowo: SPOKOJNIE to tylko zbiornik z plusikami eksplodował. Mamy lekki pożar w Mikroblogowni, ale strażacy już jadą i sytuacja będzie opanowana. Nasz dozymetr pokazuje 3.6 nowych zielonek na godzinę, więc nie ma tragedii. Niedługo wzywamy dzienną zmianę!
- 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Dobra. Obejrzałem cały serial więc mogę w końcu wyrazić swoją opinię.
Jak. Można. Było. Tak. Z----c
Serio. Przecież jezyk angielski psuje tam całą harmonię, klimat, nie buduje napięcia a przede wszystkim nie spełnia najważniejszego. Miał pokazać rządzących w ZSRR tamtych czasów z ich prawdziwej strony. Ich wypowiedzi, gesty, zachowania. Wszystko można było tak zajebiscie pokazać używając ich języka, który bądź co bądź jest na swoj sposób wyjątkowy.
Eh szkoda. 7/10
#czarnobyl
Jak. Można. Było. Tak. Z----c
Serio. Przecież jezyk angielski psuje tam całą harmonię, klimat, nie buduje napięcia a przede wszystkim nie spełnia najważniejszego. Miał pokazać rządzących w ZSRR tamtych czasów z ich prawdziwej strony. Ich wypowiedzi, gesty, zachowania. Wszystko można było tak zajebiscie pokazać używając ich języka, który bądź co bądź jest na swoj sposób wyjątkowy.
Eh szkoda. 7/10
#czarnobyl
- 6
@Sloiko-student_1: Wolałbyś, żeby byli inni aktorzy, którzy posługują się rosyjskim czy może tych samych aktorów kaleczących ten język?
- 11
konto usunięte via iOS
- 3
#czarnobyl
Uderzająca jest dokładność w odzwierciedleniu czyszczenia dachu. Przykład w 5:45
https://youtu.be/ti-WdTF2Qr8
Uderzająca jest dokładność w odzwierciedleniu czyszczenia dachu. Przykład w 5:45
https://youtu.be/ti-WdTF2Qr8
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 36
Po obejrzeniu ostatniego odcinka dotarla do mnie jedna rzecz, o ktora szef gornikow spytal Szczerbine - "czy ktos o nich zadba, jak to wszystko sie skonczy?". Wspomniano o nich tylko w napisach koncowych, powiedziano, ze wielu nie dozylo czterdziestki. Zadnej informacji o nagrodach, odznaczeniach, hospitalizacji. Tak jakby rezyser chcial tym pokazac odpowiedz Szczerbiny na pytanie gornika - "I dont know".
#czarnobyl #feels #przemyslenia
#czarnobyl #feels #przemyslenia
źródło: comment_GnDiqfjDVTTEN0y9nRJYTVji3sFhEa14.jpg
Pobierz- 29
@enceladus71: Oprócz premii "za bohaterstwo na rzecz ludu" i urlopu na rekonwalescencję nie dostali nic. Już po pierestrojce mieli ogromne problemy z wywalczeniem rent zdrowotnych - zdecydowana większość z nich nie była w stanie wrócić do pracy w kopalni.
@Dzikikrasnal: Właściwie to różnie z tym było. Generalnie "czarnobylców" władza faktycznie traktowała per noga i wielu z nich miało ogromne problemy z uzyskaniem jakiejkolwiek rekompensaty za stracone w strefie zdrowie. Byli jednak i tacy, którzy emerytury dostali całkiem spore. Na pewno jednak te wysokie emerytury to nie była sprawa powszechna, bardziej coś podarowanego "z łaski na uciechę", przy czym i tak większość tej kasy szła na ratowanie poszarpanego w trakcie
- 24
#czarnobyl Ależ oni tam palili te szlugi. Wreszcie oglądnąłem film/serial, gdzie zaciągałem się z głównymi bohaterami. Od lat nie widziałem amerykańskiego/europejskiego filmu, w którym można było widzieć papierosa, a tu jarają na potęgę! Piękne.
@Marasson: W Peaky Blinders też cały czas jarają.
#czarnobyl
To jest robot, spycha napromieniowany i teraz radioaktyny grafit. A my tu 10 metrow dalej na dachu zrobimy sobie wywiad ( ͡° ʖ̯ ͡°)
https://youtu.be/LSGcn-UaKWY?t=464
To jest robot, spycha napromieniowany i teraz radioaktyny grafit. A my tu 10 metrow dalej na dachu zrobimy sobie wywiad ( ͡° ʖ̯ ͡°)
https://youtu.be/LSGcn-UaKWY?t=464
- 0
- 21
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
To ja zapodam coś smutnego.
Serial miodzio ale w zasadzie to jest tylko miniserial. Nigdy nie dorówna serialom typu BB czy GoT choćby twórcy się posrali. 5 odcinków to miesiąc emisji, za mało żeby stworzyć większe społeczności fanów, do tego historia w zasadzie zamknięta więc zasadniczo uniwersum tak jakby martwe. Ten tag za miesiąc będzie martwy.
Za kilka miesięcy zapomnimy o serialu, no może kiedyś przypadkiem znajdziemy go w HBO i z
Serial miodzio ale w zasadzie to jest tylko miniserial. Nigdy nie dorówna serialom typu BB czy GoT choćby twórcy się posrali. 5 odcinków to miesiąc emisji, za mało żeby stworzyć większe społeczności fanów, do tego historia w zasadzie zamknięta więc zasadniczo uniwersum tak jakby martwe. Ten tag za miesiąc będzie martwy.
Za kilka miesięcy zapomnimy o serialu, no może kiedyś przypadkiem znajdziemy go w HBO i z
@ostatni_lantianin no tak będzie, ale czy nie tak samo kończą też te długie seriale? Czym się będzie różniła cisza po Czarnobylu od ciszy po Breaking Bad czy innych takich seriali?
- 0
@takisobiesmieszek: bardziej się wbijają w pamięć moim zdaniem, takie X-files, McGyvera to człowiek kojarzy, miały wiele sezonów, ile seriali <30 epizodów kojarzysz z lat 80./90.?
- 100
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Niezła inba w #pracbaza się kroi. Pracuje w dość dużym korpo (mocno umoczonym w politykę). Z naszych produktów korzysta ponad pół narodu. Od dłuższego czasu działamy w starych technologiach i dziś wieczór cisneliśmy testy i robiliśmy wdrożenie . No i ku niczyjemu zdziwieniu cały projekt jest psu w rzyć. Ja i paru gości co bardziej ogarnia temat, chcemy żeby jakoś wyjść z tego z twarzą i ogarnąć straty, mimo że
- 2
@thewickerman88 wydaje mi się że nawet w mniejszych projektach się tak zdarza. Kiedy inwestor nie chce stracić kasy to woli się oszukiwać, że jest pięknie.
@nonOfUsAreFree: heh mam kolegę który to teraz przechodzi. Wpakował mnóstwo firmowej kasy w dwa projekty, jeden idzie do przodu, drugi jest w dupie. Wie że jest kiepsko ale ciągle liczy że się poprawią. Już drugi miesiąc gada że chyba trzeba będzie coś z tym zrobić, może zespół zmienić, ratować, ale nie idą za tym żadne akcje.
Nie rozumiem czemu w objaśnieniach końcowych podano, że wszyscy, którzy znajdowali się na moście i "oglądali pożar" zmarli, skoro to mit?
#czarnobyl
#czarnobyl
@Wszystkomizajeli Bo wszyscy kiedyś umrzemy, a zwłaszcza +33 lata później
- 167
- 13
@ciemnagwiazda: co ten Ross...
@ciemnagwiazda: ciekawe jak wyglądają pertraktacje naszego rządu z górnikami
A wiecie co ja pamiętam z #czarnobyl ? Starszy wrócił któregoś dnia z pracy mocno wstawiony. Z sałatą! Jak wiemy, sałata pochłania wszelkie zanieczyszczenia. To był pierwszy i jedyny raz kiedy moja rodzicielka dosłownie wywaliła ojca z domu. Za ignorancję i brak wiedzy, ogarnięcia. Następnego dnia piłam płyn lugola. W przychodni dali kieliszek powyższego i kieliszek wody do popicia. Najbardziej obrzydliwe doświadczenie. Mój pech, bo mama nie zabrała nic więcej
@justypl stara w------a ojca bo przyszedl z sałatą
- 4
Dobry serial, ale niektorzy to już przesadzają jaki to on nie jest zajebisty. Chyba po ostatnim sezonie gry o tron ludziom standardy się mocno obniżyły #czarnobyl #niepopularnaopinia
- 1
#czarnobyl #hbogo #kapitanbomba retrospekcja prawdziwych wydarzeń ze sterowni reaktora nr 4. https://www.youtube.com/watch?v=6jcts7yeZqE
- 1































#czarnobyl