Opuszczony cmentarz w cegielniku, czyli pamiętać o zapomnianych
Wieś Cegielnik powstała w 1790 jako Ziegelwiese (niem. ziegel znaczy cegła). O samej wsi wiadomo niewiele. W 1457 roku nazwa osady Ziegelwiese pojawia się pośród 15 wsi oddanych na własność miastu Toruń w przywileju z 26 sierpnia przez króla Kazimierza IV Jagiellończyka. Do dokładniejszych informacji nie udało mi się dokopać. Aczkolwiek jest też możliwość, iż Cegielnik istniał już w XIV wieku jako dobro należące do
Wilczur79 - Opuszczony cmentarz w cegielniku, czyli pamiętać o zapomnianych
Wieś Ceg...

źródło: comment_1659526071Y2MoTsViiNhG1hFDOOTsYM.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TheDarkSideOfTheMoon - Podobno ściana wschodnia jest zacofana... a tu proszę. Automat...

źródło: comment_1658319150fLXDeWk1ecmUIcs7lknGaw.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nomad34: szczerze mówiąc nie wiem dokladnie, jakaś średniej wielkości miejscowość na północy wschód za Mediolanem. Przejeżdżałem tamtędy i w oczy rzuciłmi się ten cmentarz.
  • Odpowiedz
@Pawel929: źródło zdjęcia: internet nie pamiętam dokładnie z jakiej strony... a co do domu to rozebrano go podczas remontu cmentarza i bylo to około 15-20 lat temu... paliły się inne niepotrzebne budynki w tym mieście ale nie przypominam sobie żeby akurat ten się spalił jestem stałym bywalcem cmentarza bo mam tam już praktycznie całą rodzinę wiec mniejwięcej pamiętam jego metamorfozy.
  • Odpowiedz
Krótko i szybko, czyli znalezione po drodze
Nagrobki na cmentarzu w Świerczynie prawdopodobnie wykonane przez pewnego artystę dla swoich rodziców. Jak głosi tekst na nagrobku matki:
"Zaczekaj, pomyśl – Choćbyś cały świat zdobył odejdziesz z niczym"

Zapraszam na bloga https://turystyka-niecodzienna.pl
Wpadnij na Fb https://www.facebook.com/Turystyka-Niecodzienna-103307068743859
Wilczur79 - Krótko i szybko, czyli znalezione po drodze
Nagrobki na cmentarzu w Świe...

źródło: comment_1654499293CB87FLIBv5xOx9OVMXSpmM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@zafrasowany: heheszki heheszkami, ale widać że to góry więc tam cały grunt może być w formie takiego "gruzu"
Nie wszędzie jest czarnoziem i piaseczek
  • Odpowiedz
Pod Toruniem znajduje się niewielka miejscowość nazwana Czarne Błota. Po raz pierwszy została ona wzmiankowana podczas przesiedlania tego terenu niedawno przybyłym kolonistom z pobliskiego Górska w roku 1596, jako niemieckie Schwarze Bruch.
Przeczytaj cały artykuł na https://turystyka-niecodzienna.pl/opuszczony-cmentarz-2/
Wpdnij na Fb https://www.facebook.com/Turystyka-Niecodzienna-103307068743859
Zapraszam do obserwacji tagu #turystykaniecodzienna

#blog #turystyka #zwiedzajzwykopem #opuszczonemiejsca #urbex #urbanexploration #cmentarz #podroze
Wilczur79 - Pod Toruniem znajduje się niewielka miejscowość nazwana Czarne Błota. Po ...

źródło: comment_1652470906dyCESOyei9b8VBiMHxq1uN.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach