@3I_i: Zbugowało ci się i nie przechodzi? Miałem tak i samo minęło po miesiącu. Też próbowałem wszystkiego. Z tego co pamiętam na innym urządzeniu przechodziło.
  • Odpowiedz
#programowanie #devops #bazydanych #technologia #cloudflare
Nie podoba mi się polityka Amazona, Googla i Microsoftu dotycząca łamania prywatności, praktyk monopolistycznych i sposobu traktowania pracowników. Dlatego nie uśmiecha mi się korzystanie z ich usług. Pytanie tylko co innego mógłbym wybrać? Cloudflare wydaje mi się lepsze pod względem etycznym, ale być może się mylę.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#cloudflare czy tylko mi się nie chce klikać w te captchy wszędzie jakieś 5 razy dziennie i potem mam w------e i szukam gdzie idziej bo szybciej wstecz w google i następna strona
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@martinosv: Z mojej obserwacji T-Mobile kieruje ruch przez USA dla stron na darmowym Cloudflare.
Osobiście wykupiłem VPS, zainstalowałem tam wireguarda, spiąłem z routerem. I cały ruch leci przez polski VPN. :)
  • Odpowiedz
Jak to jest z R2 od Cloudflare? W pakiecie mamy 10 mln requestow (class b) co jak poleci atak ddos i nam je "wypśtyka"? Rachuneczek na xxx $ do zapłaty? Albo nawet prosty skrypt co będzie pobierał jakieś małe pliki w kółko?

#devops
#webdev
#linux
#cloudflare
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kretovsky: imo r2 jest dosc drogie i nie warto uzywac poki nie ma takiej koniecznosci (np. cala infra na cf i wymog giga szybkiego uzyskiwania dostepu do danych), sprawdz sobie blackblaze - 6 dolarow/msc za TB i praktycznie brak limitu takich operacji
  • Odpowiedz
  • 0
@ivall: zostanę przy cf r2, po prostu odpalę alerty gdy przekroczę próg użycia tych requestów, tak by mieć czas na ewentualną interwencję, swoją drogą co jak bym tam nastukał x k$ do zapłaty? komornika wyślą :D? pamiętam kiedyś hosting w jakiejś holenderskiej firmie kupiłem i nie wyklikałem gdzieś rezygnacji z usługi (VPS) to mi pisma od jakiegoś holenderskiego komornika przyszły żeby uregulować w firmie x rachunek
  • Odpowiedz
Hej #webdev #devops Sytuacja:
Na serwerze xy.com mam (używam #cloudflare jako #dns )
- projekt na dokerze: xy.com:6000 (przykładowy port dociera)
- efekt oczekiwany: HTTPS://dociera.yy.com

Maila natywnie, poza kontenerem (dovecot, postfix etc). Mailserver pod xy.com
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ECMAlover poczytaj co to ptr czemu służy i ci się rozjaśni. Generalnie twój problem jest taki że maszyna z której wysyłasz pocztę przedstawia się innym adresem IP niż wskazują DNSy. Dlatego Gmail chce to blokować
  • Odpowiedz
Bawię się w selfhosting i chciałbym zrobić sobie zdalny dostęp do serwera w domu poprzez reverse proxy. Potrzebuję do tego domeny albo VPSa i zastanawiam się, czy nie kupić np w Cloudflare domeny .party, ponieważ CF nawet na darmowym planie oferuje zabezpieczenia a nginx-proxy ma opcję wygenerowania SSL poprzez Let's Encrypt. Dobrze kombinuję? Na ile bezpieczny jest to pomysł? Jakie jest prawdopodobieństwo, że ktoś włamie mi się do hostowanych usług? Na początek
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chciałbym zrobić sobie zdalny dostęp do serwera w domu poprzez reverse proxy. Potrzebuję do tego domeny albo VPSa


@PEPE_Le_Sfont: niekoniecznie. Możesz otworzyć port w swoim routerze i postawić WireGuard VPN, albo łatwiej skorzystać z Tailscale, ZeroTier, które w darmowych planach powinny spokojnie wystarczyć do domowych zastosowań. I nie potrzebujesz do tego ani domeny, ani VPS, bo ruch idzie przez ich serwery.

Sam korzystam z Tailscale i mój "serwer" jest na
  • Odpowiedz