Czy korzystając z karty #binance muszę sumować wszystkie transakcje po kursie euro z poprzedniego dnia i dodawać je do przychodów w PIT-38? Karta teoretycznie działa w ten sposób, że sprzedaje sobie x crypto za euro i finalizuje transakcję przy pomocy tej waluty.

#kryptowaluty #finanse
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwoty na krypto/nieregulowanym fx i chcesz od tego placic podatki to trzeba sie jebnac w glowke. A jak to zrobic zeby wyplacic na konto i nic nie placic to sa informacje za ktore sie placi :)


@saintt: tak płaci się podatek xd albo pierze ten hajs bo nie wypłacisz sobie hajsu na konto nawet jeśli zarobiłeś to na marsie bez p---------a się US. Chyba, że podnieca cię trzymanie gotówki w
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko: do 200k pln też bym się nie przejmował i się nie przejmowałem. Ale jak te 200k zrobiło się w $$ to już trochę lipa była chodzić do roboty za 5k ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale oczywiście da się wszystko załatwić tak, żeby tego podatku zapłacić mało albo wcale. Tak jak pisałem mając rezydencję podatkową w uk można wypłacać sobie do 12k zysków kapitałowych bez podatku.
  • Odpowiedz
Tak na przyszłość chciałbym się dowiedzieć. Jak wygląda sprzedaż BTC na BNB? Wtedy przy transakcji nie ma prowizji, lecz co jeśli później bym chciał odrazu sprzedać te BNB na euro? Wtedy i tak muszę zapłacić tę samą prowizję?
Może wogóle czegoś nie zauważyłem i istnieje jakiś sposób na zmniejszenie tej prowizji z 0.075%?
#binance #kryptowaluty #bitcoin
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Dlaczego altcoiny w stylu #ethereum lub #binance stoja prawie w miejscu, kiedy #bitcoin szczytuje jak szalony?tydzien temu przy 37000$ za btc , eth byl za 2850$+ a teraz przy tej samej kwocie w btc, eth stoi ponizej 2600$ wtf?
#kryptowaluty
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znalazłem 100 zł, jakiego teraz polecacie shita, żeby wrzucić i mieć za 5 lat 2 000 000% wzrostu( ͡° ͜ʖ ͡°) (tylko #binance)? Myślałem o SHIB, czy może lepiej DOGE?
#kryptowaluty
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
P------e wychodzę z kryptowalut. Nie powiem, że ostatnio miałem jakieś większe straty, ale po prostu ten rynek jest zbyt rozechwiany i podatny na błahostki. Przez ostatnie miesiące z co raz cięższym sercem trzymałem gotówkę na #binance Nie chce mi się codziennie sprawdzać jaki to znowu krach na moim portfelu nastąpił bo jakiś typ coś na twitterze napisał xddd Żegnajciu #kryptowaluty raczej świat jest co raz bardziej przeciwko wam
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Panowie czy na binance nie można wpłacać przez revolut?
Biorę przelew karta bankowa w euro(ten z prowizja) ale nie przechodzi.
Wpłacam pierwszy raz dlatego pytam.
#binance
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomek0304: Oczywiście że współpracuje - przelewy SEPA masz za darmo, nie opyla się z karty doładowywać portfela. Ale jeżeli nie radzisz sobie z przelewem na Binance z Revo... to moze lepiej nie inwestować w krypto? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dict: szczególnie że producenci telefonów dają mi 5% tych możliwości zabezpieczenia telefonu, co pc/laptop. Nie mogę zaszyfrować systemu, nie mogę mieć sandboxa czy vm, nie mogę odrzucić systemowych aplikacji powodujących możliwe wycieki, nie mogę nawet os zmienić, a jeśli będę chciał nie daj Boże włączyć super usera to wiele apek, w tym pewnie binance się zesra. Jestem zdany tylko na to co producent mi zaoferuje w kwestii bezpieczeństwa, jest to
  • Odpowiedz
@Tomasztom: Nie używaj tego człowieku bo od wszystkich transakcji będziesz po roku musiał zapłacić Belke 19%! Co za k---s ci doradza by tego używać. Każda opłata będzie traktowana przez skarbówkę jak finalizowanie zysku z kryptowalut. Obruni nieźle chciał cie na mine wpieprzyc.
  • Odpowiedz
ok mam jeszcze jedno pytanie, bezpiecznie trzymac krypto na #binance? czy lepiej to transferowac gdzies do jakis porfelow osobistych? Jak to dziala? od jakiej kwoty to ma sens zeby bylo bezpiecznie #kryptowaluty
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eternit_nie_wybacza: To może zimny portfel do takiego hodlowania długoterminowego?

Generalnie jeżeli chcesz jakiś wallet sobie instalować na telefonie to polecam sobie kupić osobny telefon tylko do tego obrotu (nie instaluj tej apki na telefonie, z którego korzystasz na codzień - bo jak zgubisz ten telefon z zalogowanym trustwalletem to zaboli to mocniej niż zazwyczaj boli zgubienie telefonu).

Do shitcoinów mam trustwallet, do hodlowania mam metamask. Metamask dlatego, że tam domyślnie
  • Odpowiedz