Wpis z mikrobloga

@eternit_nie_wybacza masz na screenie informację z binance.com, że potwierdzają autentyczność domeny w .cc, więc jeśli .cc to scam, to binance.com też.

@WhiskeyIHaze szukałem takiej giełdy, żeby być pewnym, że urząd skarbowy się nie zainteresuje. Z tego co wiem, to jest to samo co binance.com, tylko bardziej na rynek azjatycki, gdzie zablokowali binance.com.
Niby czytałem, że to samo konto, ale nie mogę się zalogować przez .com
szukałem takiej giełdy, żeby być pewnym, że urząd skarbowy się nie zainteresuje.


@srogie_ciasteczko: jak robiłeś kyc to i tak się zainteresują jak będą chcieli. a jeśli kyc nie robiłeś to nie ma żadnej różnicy bo niby jak dojdą, że to twoje konto? Po mailu założonym na dane atariego? najwyżej wtedy się do niego us #!$%@? a nie do mnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WhiskeyIHaze: I co ze sie zainteresuje? Po to brokerzy czy gieldy wybieraja jurysdykcje gdzie kazdy US moze ich cmoknac. Binance nie jest regulawany tym bardziej z jurydykcjami offshore
Ale to jest co innego niz pisales. Co ma KYC i konto na nieregulowanym i niezarejestrowanym(spora roznica) markecie do US? Zadna nieregulowana gielda krypto czy broker forex/cfd nie ma zadnego obowiazku udostepnienia jakichkolwiek dokumentow i danych swoich klientow nawet z wyrokiem sadowym z kraju klienta. Po to sa jurysdykcje HK, Seszele, St Marshals ,St Vincent czy Belize. Jesli zarobiles spore kwoty na krypto/nieregulowanym fx i chcesz od tego placic podatki to trzeba
kwoty na krypto/nieregulowanym fx i chcesz od tego placic podatki to trzeba sie jebnac w glowke. A jak to zrobic zeby wyplacic na konto i nic nie placic to sa informacje za ktore sie placi :)


@saintt: tak płaci się podatek xd albo pierze ten hajs bo nie wypłacisz sobie hajsu na konto nawet jeśli zarobiłeś to na marsie bez #!$%@? się US. Chyba, że podnieca cię trzymanie gotówki w szafie
@srogie_ciasteczko: czyli mówimy o małych kwotach. wtedy ok ale są lepsze opcje. np. w uk możesz do 12k funtów zarobić na giełdzie bez żadnego podatku. w wyjechać do uk na pół roku to chyba nie taki duży problem.
Natomiast przy kwotach, gdzie już nie musisz pracować jednak lepiej zapłacić podatek i mieć święty spokój.

legendy mówią, że w niektórych miejscach Polski są ukryte maszyny wypłacające bitcoiny. Bitomaty, czy jakoś tak...


@
@WhiskeyIHaze no tak jak mówiłem, zrobić myk z fikcyjną darowizną, lub kilkoma, bo wtedy jest chyba mniej niż 5% podatku. 75% by raczej nie mogli zabrać, bo to tylko za nieudokumentowane, a mógłbyś udowodnić, że to z kryptowalut, więc chyba 20% + kara.

Nie wiem o jakich kwotach ty mówisz, ale tak do 200k bym się nie przejmował i wypłacał w bitomacie, do tego i tak normalną robotę trzeba mieć.
@srogie_ciasteczko: do 200k pln też bym się nie przejmował i się nie przejmowałem. Ale jak te 200k zrobiło się w $$ to już trochę lipa była chodzić do roboty za 5k ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale oczywiście da się wszystko załatwić tak, żeby tego podatku zapłacić mało albo wcale. Tak jak pisałem mając rezydencję podatkową w uk można wypłacać sobie do 12k zysków kapitałowych bez podatku. 12k
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mimp: ale co niby giełda miałaby u mnie wykryć, jak ja tylko chcę wypłacać np. tylko BTC w bitomatach?

Nie pisałem o żadnych anonimowych darowiznach, nie wiem skąd to wziąłeś. Powszechnie znanym faktem jest to, że seniorzy trzymają pieniądze w skarpecie, a nie na koncie, często setki tysięcy złotych, więc jeśli jeszcze masz dziadków, to wpłacasz gotówkę na ich konto i z ich konta przelew na twoje, a późnej się rozliczasz