Cześć biwakowe świry! Planuję wybrać się na 1 lub 2 dni nad Solinę. Celuję w biwak na dziko. Czy macie może sprawdzone miejsca, gdzie można w spokoju rozbić namiot dwuosobowy i posiedzieć nad jeziorem? Czy zostaje jednak pole namiotowe? #podrozujzwykopem #biwak #biwakowanie #bieszczady #solina #namiot
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

cantom
- 0

faramka
- 1
@cantom: nie mam, ale obczaj na mapie google z największym zbliżeniem. Może ktoś dodał pinezkę. Nocowaliśmy na takim dzikim "polu namiotowym" nad rzeką Wiar niedaleko Kalwarii Pacławskiej.

cantom
- 1
@zacv wybrałem jednak nocleg pod dachem ze względu na pogodę więc niestety nie mam żadnej miejscówki (╯︵╰,)
Mirky! Czy są tu jakieś świry z Podkarpacia? Jeśli tak, to ogromne gratulacje i ukłony. Kurła. Mieszkacie w pięknym regionie Polski. Właśnie kończę ponad tygodniowy pobyt tutaj. Nie dajcie sobie wmawiać niczego o żadnej Polsce B, C czy X. Ten region niczym nie różni się od mojej Wielkopolski! Przyroda, infrastruktura, ludzie, oferta turystyczna, wszystko mega! Szkoda że system edukacji tak pomija ten region jeśli idzie o historie i dziedzictwo narodowe. Wszyscy wiemy
źródło: comment_asLdReeeCxqvmfhbzSb0nQKLTJyrIAQ5.jpg
Pobierz- 5
@littleblizz kurde, muzeum Bóbrka, które jest jakimś mega interdyscyplinarnym i multimedialnym centrum wiedzy o przemyśle paliwowym, a nie tylko muzeum o lampce naftowej, skansen w Sanoku i to muzeum budownictwa ludowego, samo Krosno, Rzeszów jako miasto wojewódzkie zaskakuje ogromnie, taki Wrocław się chowa przy nim. Nowe domy, super drogi, czułem się jak na wioskach w Niemczech zachodnich. Otwarci ludzie. Moc. A mainstream p------i o zacofaniu i Polsce B, i potem taki
@kubapoz: Jedne z najładniejszych województw to prawda, ale Polska C i to wielka. Jest u nas ładnie i czysto ale słabo z pracą, a jak już to 2-2,5k przy 6k za M2 mieszkania w takim Rzeszowie. W Przemyślu pracy nie ma, a miasto martwe. Niczego nie załatwisz bo Ukraińcy wszędzie po urzędach czy lekarzach. Zastanawiam się gdzie wyjechać i myślę właśnie nad zachodem. A pomija się zawsze nasz rejon w
- 3
Przystanki autobusowe w Bieszczadach to kopalnia ciekawych historii #heheszki #bieszczady #zwierzeta
źródło: comment_wXgRWqbKGLOqeblxent8O9JvfHzjdr07.jpg
Pobierz- 1
@JPRW: jak nie lubię niszczenia publicznych rzeczy, tak uwielbiałem czytać twórczość ludzi utrwaloną w domach kolonijnych, starych namiotach na obozach czy w schroniskach. Szkoda że wtedy nie miałem aparatu, o telefonie nawet nie wspominając.
- 0
Mirki, chciałbym wynająć na przełomie sierpnia i września na 3-4 dni mały jacht/żaglówkę nad Soliną, znacie kogoś kto wynajmuje? #solina #bieszczady #zeglarstwo #zagle
No hej pytam bieszczadnikow o trase Wetlina->Jawornik->Rabia Skala->Okrąglik->Fereczata->Smerek. Wg mapy to jest okolo 12h. Jak to wyglada w rzeczywidtosci. Warto? Jest mega meczaca?
#gory #bieszczady
#gory #bieszczady
- 0
@Szatanski_werset: Mapa Turystyczna mówi 7.40 h KLIK
Mapy.cz 8.52 h KLIK
Z mapy Compassu wychodzi jeśli dobrze liczę 7.45 h KLIK
A przewodnik Rewasza szacuje czas przejścia na 8.30 h
Dokładnie tydzień temu robiłem dłuższą trasę Przysłup-Okraglik-Riaba-Ustrzyki Górne i zmieściłem się w 11 godzinach. Weź pod uwagę, że upał upałem, ale błoto na szlaku ciągle jest i może być więcej (burze), a jeśli wychodzisz wcześnie rano, to możesz mieć do czynienia z rosą, a
Mapy.cz 8.52 h KLIK
Z mapy Compassu wychodzi jeśli dobrze liczę 7.45 h KLIK
A przewodnik Rewasza szacuje czas przejścia na 8.30 h
Dokładnie tydzień temu robiłem dłuższą trasę Przysłup-Okraglik-Riaba-Ustrzyki Górne i zmieściłem się w 11 godzinach. Weź pod uwagę, że upał upałem, ale błoto na szlaku ciągle jest i może być więcej (burze), a jeśli wychodzisz wcześnie rano, to możesz mieć do czynienia z rosą, a
@Szatanski_werset: Kolega wyżej Ci wyjaśnił. Nawet przejściowe opady powodują powstawanie błota, które w lasach trzyma nawet kilka dni. Bardziej uczeszczane szlaki są ubite, ale inne... No cóż, chcesz to sprawdzaj :P
7
Główny Szlak Beskidzki

Ciągnie się 500 km przez Beskidy i Bieszczady. Dla niektórych jest treningiem przed wyjazdem w bardziej wymagające trasy, dla innych przygodą życia.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Jestem teraz w #gory #bieszczady i na dzisiaj zapowiadaja gwaltowne burze #pogoda . Czy to dobry pomysl zeby wchodzic na tarnice i potem zejsc bukowym berdem?
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@nalej_mi_zupy: @lubelsky: @Konkol: no elo. Odpuscilem bukowe berdo, ale wracalem przez halicz. Ogolnie poloninka spoko, ale dwie godziny plaskiej drogi w lesie daly mi po dupie. Cala droga ostre slonce, a wielka burza rozeszla sie w male chmurki. Mam zjarane cale dlonie i lydki ale warto bylo xd
- 1
Siemanko #bieszczady. Lecę na kilka dni do Ustrzyk Górnych i nie wiem gdzie na nocleg się zdecydować. Są miejsca w Kremenaros, domu rekolekcyjnym i Terebowcu. W tym pierwszym podobno kanalizacja zepsuta i woda strasznie śmierdzi i nie wiem czy się zdecyduje, o pozostałych nikt mi nigdy nie mówił. Niestety u Pani Teresy w żarełku nie ma juz miejsc :/ Cos mozecie polecić w podobnym przedziale cenowym w tym miejscu?
- 0
@DosAkos: Ja spałem u https://www.eholiday.pl/noclegi-po2536.html
@DosAkos
@a231
Ja byłem na tym weekendzie w domu rekolekcyjnym i miałem pokój w tym dużym budynku i były łazienki w tym samym budynku co pokój. Byliśmy w 6 osób może jak ktoś jedzie samemu to ma spanie gdzieś indziej. Warunki spoko łóżka trochę stare no ale lepiej niż w dużej sali w schronisku. Można zostawić rzeczy dostajesz klucz. Łazienki są na 3 piętrach wiec nigdy nie było problemu z
@a231
Ja byłem na tym weekendzie w domu rekolekcyjnym i miałem pokój w tym dużym budynku i były łazienki w tym samym budynku co pokój. Byliśmy w 6 osób może jak ktoś jedzie samemu to ma spanie gdzieś indziej. Warunki spoko łóżka trochę stare no ale lepiej niż w dużej sali w schronisku. Można zostawić rzeczy dostajesz klucz. Łazienki są na 3 piętrach wiec nigdy nie było problemu z
Hej ! Czy ktoś się orientuje czy jest jakiś PKS, bus z Mucznego do Sanoka. #podroze #bieszczady #sanok #muczne #ustrzykigorne #gory
- 4
Mireczki, wchodził ktoś na Tarnicę nocą? Można gdzieś w Wołosatych zostawić samochód bez obaw o 2 w nocy? #bieszczady #gory #podroze
- 2
@bugg: Postawiłem na tym parkingu, jak zajechałem nikogo nie było i jak odjeżdżałem o 7 też jeszcze pusto
Na jaką miejscowość sprawdzać pogodę kiedy planuje wyjazd w Bieszczady? Sanok czy jest coś lepszego?
#podroze #meteorologia #bieszczady
#podroze #meteorologia #bieszczady
- 1
Jadę w przyszłym tygodniu w #bieszczady , znacie jakieś ciekawe miejsca do odwiedzenia (oprócz Soliny:) w okolicach Wetliny (chatka puchatka) , Cisnej ?
#bieszczady #bieszczadytrip
#bieszczady #bieszczadytrip
Mircy, po 10 latach (chyba???) wracam w #bieszczady w sierpniu. Wetlina to punkt wyjść najlepiej, polecicie szlaki do wędrówki na caly dzień?
Poza oczywistościami jak połoniny wetlińska, caryńska czy Tarnica?
#gory #podrozujzwykopem
Poza oczywistościami jak połoniny wetlińska, caryńska czy Tarnica?
#gory #podrozujzwykopem
@robaczek147 będziesz atakował szczyty z tlenem czy bez?
- 3
- 13
Wybieram się w do Wetliny żeby samotnie powędrować po okolicznych pagórkach. Jest to mój pierwszy taki trip. Nie ogarnąłem sobie jeszcze chatki, a jak dzwonie to już brak miejsc :/ Lepiej ogarnąć sobie chatkę czy odpuścić i spać w namiocie w fajnym ośrodku Wetlina? Dawno nie spałem pod namiotem. Da się tak przeżyć? Nie jestem żadnym bushcraftowcem, ale mam doświadczenie w postaci 6 lat srania w lesie z harcerzami. Jakieś porady na
konto usunięte via Android
- 0
@Szatanski_werset jutro kimam na polu bpn w berezkach, napiszę Ci recenzje pojutrze XD
- 0
@renta85: Jak zejdziesz do miasteczka to możemy się wieczorem na browar jakiś ustawić :D Będę w bieszczadach do następnego czwartku :D
- 49
#gory #bieszczady #fotografia #fotyfafrocla
Kilka wspomnień z dawnych młodzieńczych wędrówek po Bieszczadach. Lata 90-te, trafiliśmy z kumplem do wsi Strubowiska (Strzebowiska). Gruntowa droga, sklep objazdowy, zwykła wioska. Spędziliśmy kilka nocy w opuszczonym domu (zdjęcie).
Teraz to osiedle domków i pensjonatów, eh...
Kilka wspomnień z dawnych młodzieńczych wędrówek po Bieszczadach. Lata 90-te, trafiliśmy z kumplem do wsi Strubowiska (Strzebowiska). Gruntowa droga, sklep objazdowy, zwykła wioska. Spędziliśmy kilka nocy w opuszczonym domu (zdjęcie).
Teraz to osiedle domków i pensjonatów, eh...
źródło: comment_Dw0uhrvDEEmKdVevBgJDmFcNINUxtBi8.jpg
Pobierz- 20
@choochoomotherfucker: Kalnica niedaleko Strubowisk, klimat dawnych Bieszczadów...
źródło: comment_QC9LI0PTlDy0cKZHB1mzLqVsMH7sfPkh.jpg
Pobierz@Fafrocel: ehh chociaż w latach 90-tych miałem maks parę lat to odczuwam jakiś nieokreślony sentyment do tych lat
Ten moment kiedy przyjeżdżasz sobie z tygodniowego wypadu w Bieszczady pod namiot, gdzie to schodzisz wszystkie najważniejsze szlaki wokół Ustrzyk Górnych, i w domu zastajesz takie oto gifty (ʘ‿ʘ)
#blackmetal #evilfeast #lovecraft #ksiazki #bieszczady #gory
#blackmetal #evilfeast #lovecraft #ksiazki #bieszczady #gory
źródło: comment_sLJ26kLrv7QU8zWDmSFdo7hND2TU0jYr.jpg
Pobierz@CountGrishnackh: Nie, w żadnym wypadku to jeden z najlepszych jednoosobowych projektów jak dla mnie. (ʘ‿ʘ)
- 1
- 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@shadowsniper: @dziedzicpruski: witam po prawie roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak widać - chyba pozew dotarł do Wykopu, bo znalezisko zniknęło
- 15



























