Moc Wykopu!

Kolejny Mireczek zawitał do mojego studia (nory). Czarne Avensis (spodziewałem się srebrnego, więc cieszę się bardzo) za chwilę zostanie umyte i zdekontaminowane, następnie one step i smarowanie woskiem Swissvax.

Dzisiaj analogowe zasłonięcie rejestracji, żeby nie było zgadywania blach ( ͡° ͜ʖ
Foxio - Moc Wykopu!

Kolejny Mireczek zawitał do mojego studia (nory). Czarne Avens...

źródło: comment_1615289694giMnekB74L4NQrsGeE7wre.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Foxio: podjąłeś ciężki kawałek chleba.
reklama przez wykop to wspaniały zasięg jak widzisz i ludzie bardzo wdzięczni jeśli robota jest dobrze zrobiona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale jak chociaż raz gdzieś ci się delikatnie noga powinie i trafisz na nadgorliwca z wypoku to będziesz tutaj krytykowany i wyśmiewany przy każdej okazji przez najbliższe 10 lat ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡°
  • Odpowiedz
@kAdi: jeśli potrzebujesz do swojego użytku, to nie. Polepsza trochę pracę, mniej cieknie, produkt jest bardziej wydajny niż w sprayu. Jeśli masz skórę w aucie to możesz sobie kupić K2 auron do skóry, kosztuje grosze, zużyjesz na dwa razy i zostanie Ci pianowniczka. Ale koniecznie nie potrzebujesz. Pamiętaj, żeby wypłukać APC na plastikach wewnętrznych wilgotną mikrofibrą i dotrzeć do sucha drugą, bo potem będziesz się zastanawiał skąd te białe plamy
  • Odpowiedz
@Drejku: nie wiem czy też tak masz ale ja bym chętnie miał kilka różnych produktów z tej samej kategorii niż jeden duży objętościowo :D
  • Odpowiedz
Jakiś czas temu wygrałem #rozdajo, które zorganizował Mireczek @Foxio. W ramach nagrody mój samochód został umyty, wypolerowany i nawoskowany. Nie byłbym sobą gdybym nie podzielił się z Wami fenomenalnym moim zdaniem efektem.

Wczoraj mogłem obserwować jak mój Focus nabiera połysku dzięki relacji z pracy i już widziałem, że lakier na drzwiach otrzymał nowe życie. Po dotarciu na miejsce gdy samochód został skończony efekt przebił moje najśmielsze oczekiwania!

Zbliżają się cieplejsze miesiące
MentorPL - Jakiś czas temu wygrałem #rozdajo, które zorganizował Mireczek @Foxio. W r...

źródło: comment_16151233332k0sT5OVWDXKOOZ97TbbpQ.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MentorPL: r-----------ą mnie ludzie, którzy niby mówią, że interesuje ich w jakiś sposób wygląd samochodu (mycie, woskowanie) jednocześnie jeżdżą na stalówkach i baloniastych oponach (z wyjątkiem terenówek). xD
  • Odpowiedz
Mireczek dotarł z Fokusem, którego właśnie robię w ramach rozdajo. Klasycznie z szarego w czarny, jak wiadomo Black Cars Matter ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sam Fokus cały w hologramach od maszyny rotacyjnej. Ale jak przystało na fachowca wiem jak temu zaradzić. Drzwi gotowe, czas na tylny błotnik

@MentorPL Działam dalej :)

#autodetailing #wroclaw #wypolerowany #detailing #motoryzacja
Foxio - Mireczek dotarł z Fokusem, którego właśnie robię w ramach rozdajo. Klasycznie...

źródło: comment_1615029229bTQvSWUly42ku4rDJBTH4i.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@MentorPL: wsumie szkoda że nie mówiłeś ze będziesz na zimówkach, to kazałbym Ci zabrać letnie. Odrazu bym umył :)

@Foxio: Przyjechałem z innej części kraju a letnie trzymam w jeszcze innej części kraju - gdybym miał być na letnich to by przeciągnęło termin ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale nic straconego - jak będę znów we Wrocławiu i będzie wolny termin to wrócę :D
Jak
  • Odpowiedz
@Eplan: no właśnie, może w lakierach paznokciowych stosuje się lakiery fotoutwardzalne czyli reagujące na promienie UV, a z tego co wiem lakiery samochodowe są jednak utwardzane temperaturą a nie promieniowaniem. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.
  • Odpowiedz
  • 0
@Czysta-Bryka_pl zywica myślę że nie, gdyż jak napisałem samochód stal w garażu, wczoraj go wyprowadziłem a dzisiaj pojechałem na bezdotyk, strasznie zdziwiły mnie te plamki ponieważ jest ich kilka na masce jak i na dachu
  • Odpowiedz
@Szaj_to_on: może to głupio zabrzmi ale może właśnie z tych desek z garażu ( ͡ ͜ʖ ͡) na pierwszy rzut oka tak mi się skojarzyło bo żywica zaschnięta a potem rozdrapana tak wygląda ;) no ale rozumiem, że to mało prawdopodobne. Innych możliwości też jest mnóstwo, a może nawet na prawdziwą przyczyną nie wpadniemy ;)
  • Odpowiedz
Mirki, myję swoje auta ręcznie, czasami bezdotyk, woskuje lakier itd. Zawsze bałem się polerki a widzę że auta nałapały mikrorys. Przeraża mnie kilkustopniowa polerka, ale pobawiłbym się w lekkie odświeżenie. Jest sens przelecieć jedną pastą, lekko, na szybko bez pieszczenia i zagrożenia że zedrę bezbarwny? Chodzi o likwidację mikrorysek, jakieś głębsze przeżyję, ale z drugiej strony nie chcę wpaść w jakieś refleksy (?) na całym aucie jak to czasami widać na ulicach.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś poleci jakiś QD do srebrnego lakieru? Na auto prawdopodobnie będzie nałożony Zymöl Glasur. Może soft99 luxury gloss? Czym się kierować?
Najlepiej coś w podobnym budżecie
#detailing #samochody #autodetailing
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czysta-Bryka_pl: @cargeekpl: @Foxio: dzieki Panowie.
Generalnie chodzi mi o produkt, który przedłuży życie tego Zymola przez jakiś czas, gdy nie będę miał możliwości mycia ręcznego. Żeby przelecieć po myciu na bezdotyku, a jakby dawał radę na wilgotnym to jeszcze lepiej :)
  • Odpowiedz
Myślałem, że w lutym nic nie wypoleruje, ale trafił się Mondziak - 300k przebiegu i jakieś 300k myć na szczotach. Także kolejna dość konkretna metamorfoza :)

Lubię to co robię i mam nadzieję, że do wakacji wyjdę na zero i będę mógł zrezygnować z innych prac, żeby wypełni poświęcić się własnej firmie.

A niedługo ostatni Mireczek wpada po odbiór nagrody z rozdajo.

Łapcie
Foxio - Myślałem, że w lutym nic nie wypoleruje, ale trafił się Mondziak - 300k przeb...

źródło: comment_1614172451omE7XmTBxEjwOti5XEnPc4.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#samochody #autodetailing #detailing

Cześć. Chcę nałożyć wosk na auto, a nie mam miejsca na umycie ręczne auta. Co myślicie o umyciu na bezdotyku, odjechaniu, osuszeniu i wtedy nałożeniu wosku?

Użyć też cleanera, ipy?

Ma to sens, czy odżałować $ i oddać to komuś do zrobienia?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Motomirki, warto zabezpieczyć lakier w nowym aucie powłoką ceramiczną? Te nowe lakiery podobno są dużo słabsze niż wcześniejsze i szybciej się niszczą a chciałbym żeby auto zachowało dobry look na lata. To samo pytanie odnośnie podwozia. Może macie ktoś godnego polecenia w #warszawa #motoryzacja #detailing #autodetailing
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gensek: oczywiście, że warto, tylko miej świadomość, że to nie jest cudowny sposób na wieczną ochronę. Zainteresuj się też foliami PPF, te chronią lepiej przed uszkodzeniami mechanicznymi.
  • Odpowiedz
@Gensek: warto. Ceramika nie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, typu rysy, odpryski od kamieni, ale dużo łatwiej jest utrzymać lakier w czystości, więc nie popełnisz gafy typu jeżdżenie na szczotki. Bezdotyk wystarcza i od czasu do czasu mycie ręczne. Nie daj się nabrać na ceramiki 5-7-9 letnie, bo to po prostu przedłużanie żywota za pomocą boosterów do ceramiki. Z mojej wiedzy najtrwalsza na rynku bez boosterów to 3 lata. Jeśli Cię
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jest wśród was może ktoś kto w poznaniu lub okolicach potrzebuje pracownika w detailingu lub znacie kogoś kto potrzebuje?
Mam kilka lat doświadczenia i nie potrafię jedynie kłaść folii. Z góry dziękuję :)
#poznan #detailing #autodetailing #praca
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bujak98: Jeżeli interesuje Cię również praca w charakterze sprzedawcy w sklepie stacjonarnym z kosmetykami samochodowymi to wyślij CV na adres kontakt@cargeek.pl. W najbliższym czasie ruszamy z nowym obiektem na terenie Poznania ;).
  • Odpowiedz
@kAdi: Myślę, że będziesz zadowolony. Colourlock ma naprawdę dobre produkty i znają się na skórze ;)

Teoretycznie możesz ale praktycznie będziesz się wkurzał. Jak nie masz garażu to temperatury pewnie w aucie niskie a przecież nie będziesz specjalnie grzał silnika żeby coś robić ze skórą? Produkty do impregnacji będą powoli się wchłaniać i odparowywać. Moim zdaniem przeczekaj przynajmniej te największe mrozy ;)

Co do APC, jeśli chcesz się bawić w
  • Odpowiedz
@Kiemen: Używany HDS najlepiej tylko nie po jakiejś firmie a prywatnym użytkowniku. Mam 5/15u i chwale sobie bardzo. W przeciwieństwie to jakichś wynalazków w każdym większym mieście masz ogarnięty serwis karchera.
  • Odpowiedz
Ponieważ promowania się (spamu) u Mireczków nigdy za wiele - Pierwsza poważna realizacja w tym roku. Co prawda na białym to mało widać ale 2-etpowe polerowanie + powłoka ceramiczna od Nasiol troszkę podbiła szklistości w tej Beemce. Do tego lakier stał się tak cholernie śliski, że lepiej się nie opierać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jutro ruszam z autami Mireczków, którzy wygrali w ramach rozdajo : )

#
Foxio - Ponieważ promowania się (spamu) u Mireczków nigdy za wiele - Pierwsza poważna...

źródło: comment_1612181936lwtkXF8uQQsMcLVX4qTebV.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam. Czy poza wstawieniem auta do garażu i odpaleniem w nim farelki jest jakiś sposób na pozbycie sie wilgoci ze środka? I to takiej dosyć grubej wilgoci. Po oskrobaniu szyby czołowej z zewnątrz, muszę oskrobać ją całą wewnątrz ze szronu, w bagażniku szyba od wewnątrz jest wręcz pokryta lodem, a na bocznych szybach od wewnątrz robią sie tylko wzorki. Powodem jest to, że auto stało od sierpnia nieodpalane (przekładałem silnik, problemy z
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@monteskjusz: farelka i może jakiś pochłaniacz wilgoci? ( ͡° ͜ʖ ͡°) a sprawdziłeś, czy nie ma gdzieś przecieku przez uszczelki, czy coś? Dla pewności obmacałbym wszystkie dywaniki w aucie, żeby sprawdzić, czy któryś nie jest mokry.
  • Odpowiedz