Wpis z mikrobloga

Motomirki, warto zabezpieczyć lakier w nowym aucie powłoką ceramiczną? Te nowe lakiery podobno są dużo słabsze niż wcześniejsze i szybciej się niszczą a chciałbym żeby auto zachowało dobry look na lata. To samo pytanie odnośnie podwozia. Może macie ktoś godnego polecenia w #warszawa #motoryzacja #detailing #autodetailing
  • 13
@Gensek: warto. Ceramika nie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, typu rysy, odpryski od kamieni, ale dużo łatwiej jest utrzymać lakier w czystości, więc nie popełnisz gafy typu jeżdżenie na szczotki. Bezdotyk wystarcza i od czasu do czasu mycie ręczne. Nie daj się nabrać na ceramiki 5-7-9 letnie, bo to po prostu przedłużanie żywota za pomocą boosterów do ceramiki. Z mojej wiedzy najtrwalsza na rynku bez boosterów to 3 lata. Jeśli Cię stać
@Gensek: Dobre folie u ludzi którzy wiedzą co robią to na całe auto to +10k zl. - i prawdę mówiąc to trochę jak trzymanie pilota albo kanapy w folii ;)

Powłoki - szukaj studia które aplikuje powłoki, których parametry są potwierdzone badaniami.

Kompromis to przód auta w folii reszta w powłoce - ale imo folia na lampy lusterka i zderzak wystarczy.

Dobry look - to już zależy od Ciebie jak będziesz
@Gensek: Rok to za mało - tyle wytrzymują ceramiki z aliexpress za 10zł :D Trzy lata około wytrzymuje Carpro UK 3.0 i w zależności od miasta za ok 2000zł powinieneś się zmieścić, może nawet mniej. Przy nowym aucie nie ma zbyt dużo roboty, zazwyczaj jeden etap wystarcza przed nałożeniem powłoki. Co do folii PPF na sam przód to nie wiem, jak to cenią, wiem, że na całe auto to zazwyczaj 7k
@Gensek: Tak, warto. Jeżeli samochód jeszcze nie jest odebrany od dealera to możesz również rozważyć nałożenie powłoki samemu. Wspominany wcześniej CarPro UK 3.0 jest łatwą w aplikacji powłoką. Będzie to kosztować około 500 zł i dzień roboczy poświęconego czasu.