Oglądał tu ktoś jeszcze "Somali to Mori no Kamisama" (Somali and the Forest Spirit), czy znowu tylko ja muszę cierpieć za wasze grzechy? (pdk)
Właśnie obejrzałem ostatni odcinek, seria naprawdę rewelacja. Zdecydowanie zasługuje na więcej atencji.
Anime z popularnego ostatnio gatunku o rodzicu wychowującym dziecko w świecie fantasy.
Kilka sezonów temu było bardzo podobne anime "UchiMusume", było nawet ok, ale Smali jest od niego lepsze pod każdym względem, a przede wszystkim jest bardziej "wholesome".
UchiMusume było
Lisiu - Oglądał tu ktoś jeszcze "Somali to Mori no Kamisama" (Somali and the Forest S...

źródło: comment_1585346515U6JOnVg915PomnPqV6w7kM.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lisiu: Oglądałem. Imo ostatni ep trochę kiepski, na dodatek słyszałem że w mandze:


Spoko seria, prawie dałbym 8/10 ale faktycznie finalny ep mnie niezbyt zadowolił i zmieniłem na 7/10. Fajnie jakby był s2, ale wątpię, więc będzie trzeba doczytać mangę.

Mam wrażenie że została wymyślona przez specjalistów od psychologii jako idealna córka, tak żeby zachęcić młodych dziewczyn i chłopaków otaku do posiadania dzieci i tym samym walczyć z niskim przyrostem naturalnym
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lisiu: Bardzo dobre anime, oczy ciągle mi się pociły. Jeszcze nie widziałem wszystkiego z tego sezonu, ale pewnie nic już tego nie przebije. Szkoda jedynie, że twórca nie miał odwagi na bad ending.
  • Odpowiedz
@KulturowyKociolek: nie no jest to z jednej strony ciekawy temat. Facet przygarnia niespokrewnione dziecko (Rin z tego co pamiętam jednak nie była córką jego dziadka), gdy te dziecko dorasta zaczyna darzyć swojego opiekuna trochę innym rodzajem miłości. Z kolei główny bohater odrzuca te zaloty, widząc w Rin tylko córkę.

... ale sam koniec jest taki, że rozmawiając o Rin z kimś tam, mówi o niej jako o "bride" czyli pannie
  • Odpowiedz
@KulturowyKociolek: generalnie nie dzieje się tam nic, co by usprawiedliwiało fakt, że ludzie drą nad tym tytułem szaty. Poziom co prawda spada, ale jest tak samo waniliowo jak wcześniej, tylko tematyka sie zmienia.
  • Odpowiedz
Film Konosuba naprawdę świetny.
Taka mała refleksja po obejrzeniu:
Dlaczego inni protagoniści isekai nie mogą być jak Kazuma, mają te swoje haremy pełne atrakcyjnych dziewczyn i kompletnie nawet nie próbują nic z tym robić.
Kazuma przynajmniej ma swoje cele i priorytety dobrze poukładane, to że mu nic nie wychodzi to inna sprawa, ale ważne że próbuje.
Wiem że protagoniści w tego typu seriach są celowo bez wyrazistego charakteru, żeby przeciętny widz/czytelnik mógł
Lisiu - Film Konosuba naprawdę świetny.
Taka mała refleksja po obejrzeniu:
Dlaczego...

źródło: comment_1585263687nHpm6GuDiQwr1FSqwOInsv.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Brakuje Wam nowych anime do obejrzenia? Nadrobiliście już wszystkie zaległości? Jeżeli tak - to idealnie! Już niedługo w świecie anime startuje wiosenny sezon, a wraz z nim cała masa nowości.

Zima dostarczyła nam masę, masę frajdy oraz świetnych tytułów. Trzeba jednak przyznać przyznać, że i wiosna w tej kwestii nie zawodzi, zarówno pod względem powracających serii - trzeci sezon Oregairu - jak i zupełnie nowych produkcji - choćby adaptacja cieszącej się ogromną popularnością
szogu3 - Brakuje Wam nowych anime do obejrzenia? Nadrobiliście już wszystkie zaległoś...

źródło: comment_1585246603ZCTYaO5MxVvFav2wSxoBC8.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak najbardziej jest sens


@CralencSeedorf: Po co? Softsub, hardsub = oba słowa mają tyle samo liter. W jakim celu wprowadzać zamieszanie, skoro nie daje to żadnej korzyści?

Obecnie hardki w starym rozumieniu straciły rację
  • Odpowiedz
#anime #animedyskusja

Wasurenagumo

Przez cały marzec nie obejrzałem NIC. Tak więc na delikatny rozruch coś prostego i krótkiego. Sięgnąłem po kolejny tytuł z Young Animator Training Project i... kolejne pozytywne zaskoczenie. W sumie to dziwne, że nie obejrzałem jeszcze wszystkiego bo odsetek projektów ponadprzeciętnie dobrych jest tam nad wyraz wysoki, że wspomne tylko o fantastycznym Harmonie, czy shorcie który wyewoluował w Death Parade.

Tym
kinasato - #anime #animedyskusja 

Wasurenagumo

Przez cały marzec nie obejrzałem...

źródło: comment_1585174064JF6x9e8uZptFS9piELcBio.gif

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Murenase AOTS, ostatni odcinek świetny.
I nowa postać, loli mamut też bardzo fajna.
Miałem praktycznie zerowe oczekiwania co do tej serii, zacząłem oglądać jak już wyszło pare odcinków, tylko ze względu na memy.
Bardzo przyjemna, lekka, ecchi komedyjka, ze szczyptą ciekawostek na temat różnych gatunków zwierząt.
Lepiej się przy niej bawiłem niż teoretycznie powinienem.
Czekam jeszcze na finały Somali i Bofuri, bo mają jeszcze szanse na walkę o 1 miejsce, ale póki
Lisiu - Murenase AOTS, ostatni odcinek świetny.
I nowa postać, loli mamut też bardzo...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Obejrzałem Parasite i jestem rozczarowany. Powinien ktoś na końcu zginąć, albo on albo ona. Kolejna historia gdzie żyli długo i szczęśliwie dzięki sile miłości i przyjaźni które pokonały przeszkody. Całość była dosyć nudna, początek jak najbardziej na plus. Później fabuła jest powtarzalna i trochę przynudza na wątku z jego dziewczyną.
A liczyłem na jakiś smutny koniec (,)
#anime #mangowpis #animedyskusja
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanko do ludzi oglądających sezonówki na bieżąco - jak jesteście w stanie to robić? I to jeszcze parę na raz. Odcinki są bardzo krótkie, wychodzą raz w tygodniu. Dla mnie godzinne epizody Gry o Tron były za krótkie. No i jest duże prawdopodobieństwo, że to co zacznie się oglądać będzie w najlepszym przypadku średniakiem, a najczęściej kupskiem, bo jedna dobra seria na sezon to już sukces. W sumie takie 12 odcinków

Jak oglądacie sezonówki?

  • Na bieżąco. 51.2% (21)
  • Gdy wyjdą wszystkie odcinki. 48.8% (20)

Oddanych głosów: 41

  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CralencSeedorf:
Przez długi czas oglądałem na bieżąco, potem przerzuciłem się na oglądanie po zakończeniu emisji.

Zalety:
- można łyknąć całą baję w jeden dzień, jeśli się chce;
- oglądając jedną serię w krótkim okresie czasu łatwiej ocenić serię, niż gdy się ogląda kilka-kilkanaście serii jednocześnie na przestrzeni
  • Odpowiedz
Z racji tego, że sezon już prawie za nami, nasuwa się pytanie: jak wasze ogólne wrażenia?

Były rozczarowania, był symulator shitpostowania, były pozytywne zaskoczenia, a nawet "nowy" gatunek (który chyba został stłamszony zanim zadomowił się na dłużej). Dobre sequele, healing, anime o anime, etc. Ogólnie i obiektywnie rzecz ujmując: sezon nie był wybitny, ale był lepszy niż można się było początkowo spodziewać.

No i kwestia kluczowa: AOTS?

#animedyskusja #anime
Lstr - Z racji tego, że sezon już prawie za nami, nasuwa się pytanie: jak wasze ogóln...

źródło: comment_1584958806zNjE9uPR7XnV16hD2YnGoM.jpg

Pobierz

AOTS zima '20 to:

  • Dorohedoro 36.0% (18)
  • Id:Invaded 12.0% (6)
  • Ishuzoku Reviewers 24.0% (12)
  • Eizouken ni wa Te wo Dasu na! 10.0% (5)
  • Haikyuu S4 4.0% (2)
  • Somali to Mori no Kamisama 6.0% (3)
  • Jibaku Shounen Hanako-kun 2.0% (1)
  • Runway de Waratte 2.0% (1)
  • Magia Record 2.0% (1)
  • Pet 2.0% (1)

Oddanych głosów: 50

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anime #animedyskusja

Dawno już mi się nie zdarzyło wywalić serii tuż przed samym finałem (ostatnio chyba przy Oregairu). Ojojoj, jak mnie zapiekło dzisiaj siedzenie, usiłując przeboleć OVA najzwyczajniej w świecie koszmarną - Photon. Reklamowana jako komedia, ta bezbecka seria jest sucha jak pieprz, reżyserowana pokracznymi, urywanymi ujęciami bez jakiegokolwiek polotu, z badziewną muzą i czymś absolutnie niepowtarzalnym, autentycznym ciosem w widza twarz - jeżeli zgrabne popisy paszczowe seiyuu nazywać
tobaccotobacco - #anime #animedyskusja

Dawno już mi się nie zdarzyło wywalić serii...

źródło: comment_1584909588yNqpaciut2MjoA3XKg3Dlu.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach