Wpis z mikrobloga

#anime #animedyskusja

Roujin Z

Japonia ma spory problem ze starzejącym się społeczeństwem. Brakuje opiekunek dla starych ludzi, a ich pensje niebotycznie rosną. Mądre głowy w ministerstwie wpadły na pomysł stworzenia w pełni zautomatyzowanych łóżek do opieki nad seniorami. Tak się składa, że do programu pilotażowego został zakwalifikowany pewien starszy pan w stanie prawie już wegetatywnym, którym dotychczas opiekowała się Haruko, młoda studentka szkoły pielęgniarskiej. I choć jego rodzina wyraziła na to zgodę, to nikt nie zapytał dziadka o jego zdanie. Podłączony do ultra nowoczesnej maszyny wysyła do Haruko sygnał SOS, a ta wraz z brygadą studentów pielęgniarstwa rusza na ratunek. Akcja bardzo szybko rozkręca się w stronę niebotycznych absurdów i otrzymujemy z tego całkiem dobrą komedię ze szczyptą... mecha ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po ok 20 minutach seansu zidentyfikowałem unoszący się w powietrzu smrodek i przerwałem seans by coś sprawdzić. Moje przeczucia się sprawdziły. Tytuł miejscami aż charakterystycznie cuchnie Satoshi Kon`em xD W pozytywnym znaczeniu tego stwierdzenia.

Bardzo fajny klasyk, bawiłem się przy nim znacznie lepiej niż się spodziewałem. Kreska i animacja w starym stylu, kiedy to kobieta w anime wyglądała jeszcze jak kobieta, a nie mała dziewczynka. Sporadycznie trafiają się sceny gorsze wizualnie, no i może ze dwie, które wyglądają jak paskudne bazgroły, ale poza tym nie mam się do czego przyczepić. Jest w pytę.
kinasato - #anime #animedyskusja 

Roujin Z 

Japonia ma spory problem ze starzej...

źródło: comment_15862089193KfZkGDpsPR4VSnPbP8Lr8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz