Wpis z mikrobloga

@Lisiu: Niestety nie ma drugiej tak dobrej bajki o magicznych dziewczynkach co Madoka. Ostatnio oglądałem Sailor moon Crystal i był lepszy niż się spodziewałem ale to wciąż nie jest poziom madoki. Przejrzałem na twojego anilista i poleciłbym ci teraz Bakemonogatari też od studia Shaft :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Lisiu: Po Madoce najwyżej oceniam już dosyć starą Nanohe 1 i 2 sezon, potem jest juz tylko dojenie fanów. Też ma w sobie trochę goryczki. Ewentualnie strikte komediowe Fate/Kaleid.
  • Odpowiedz
@Lisiu: Oglądałem ten spin-off jak wychodził i muszę powiedzieć, że to porażka straszna. Zero klimatu oryginału, a fabuła mogłaby równie dobrze nie istnieć bo jej tam praktycznie nie ma, pod koniec coś się może dzieje ale to tyle. Chociaż muzyka dobra, bo kilka utworów skopiowanych z Madoki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ale film polecam obejrzeć. Dwa pierwsze to recapy anime i możesz je pominąć, ale trzeci to
  • Odpowiedz
@Lisiu:
Yuuki Yuuna wa Yuusha de Aru: Washio Sumi no Shou 2017 ( do wyboru 3 filmy, albo 6 odcinków, to jest to samo)
Yuuki Yuuna wa Yuusha de Aru 2014
Yuuki Yuuna wa Yuusha de Aru: Yuusha no Shou 2017
  • Odpowiedz
Magiczne trzynastoletnie dziewczynki tworzące jakieś podziemne kulty i organizacje xDD


@Dzierzb: Loli iluminaty? Muszę bez ściemy przyznać, że brzmi ciekawie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zabolek: @MPTH: @Krunhy: W sumie to niepotrzebnie się pytałem.
Moja lista planowanych jest jak hydra, utniesz jeden łeb to zaraz wyrasta kilka kolejnych.
Dodałem kilka pozycji ale nie wiem kiedy ja znajdę na to wszystko czas xD
  • Odpowiedz
@MPTH:

to wciąż nie jest poziom madoki

Nie wiem jak można sięgać po jakiekolwiek Sailorki i łudzić się, że będą podobne do Madoki ;d

@Lisiu: nie ma sensu oglądać dwóch pierwszych kinówek, bo to recapy. A ta nowa seria TV jest wyjątkowo słaba.
No a Monogatari to też must watch, też od Shaftu, więc poczujesz się znajomo. Od razu po tym można sięgnąć po Nisekoi, o ile nie widziałeś
tamagotchi - @MPTH:
to wciąż nie jest poziom madoki
Nie wiem jak można sięgać po jak...

źródło: comment_15865406037rDyQPnKJ56fvhWqWmCBqZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Lisiu: a jeszcze co do mahou shoujo - nic już nie będzie tak dobre, ale od biedy Mahou Shoujo Ikusei Keikaku. A co do ery sprzed Madoki to Nanoha nawet dała radę, choć obejrzałem tylko pierwszą serię i pierwszą kinówkę. No i oczywiście Illyjka ;d (Fate Kaleid Prisma Illya), ale tu wypadałoby znać Fejty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tamagotchi: Hej ja wcale nie oglądałem sailor moon, dlatego że uważałem, że będą podobne do madoki. Wspomniałem o nich, dlatego że op pytał o magiczne dziewczynki a inni zaczęli mu je sugerować. I nie powiesz mi że pod względem fabuły i wykonania są dużo słabsze od madoki.
  • Odpowiedz
@Lisiu: Mahou Shoujo? To dla mamisynków.

Prawdziwi twardziele nie uznają niczego innego niż Masou Shoujo... bo czymże jest magical girl bez piły łańcuchowej?
kinasato - @Lisiu: Mahou Shoujo? To dla mamisynków.

Prawdziwi twardziele nie uznaj...
  • Odpowiedz
To anime było zajebiste. Teraz zabieram się za filmy i tegoroczny spin-off.


@Lisiu: Spin-off to gówno, a dwa filmy to recapy. Trzeci - Rebellion jest spoko.
  • Odpowiedz
@Lisiu: Trzecia kinówka ma dopiero nowy centent, i jest genialnym ukoronowaniem serialu. Spin-off to nic nadzwyczajnego, acz pod koniec zaczyna robić się ciekawie, więc warto dotrwać i drugi sezon ma potencjał być lepszy.

Zwróć uwagę, ze madoka to krzywe zwierciadło tego gatunku, który pierwotnie był tylko cute girls doing cute things. Z podobnych klimatów w tym gatunku widziałem tylko mahou shoujo site. Dużo słabsze od Madoki, ale jak ma się fazę
Garindor - @Lisiu: Trzecia kinówka ma dopiero nowy centent, i jest genialnym ukoronow...
  • Odpowiedz