Mirki, co myślicie o wpuszczeniu gupików w dużą kaste na zewnątrz? Niech by sobie siedziały tam całe lato, trochę zbywa mi samic, a miejsca brak #akwarystyka #akwarium
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hoop: Nie wpuszczaj zaraz ryb, zalej wodą, trochę syfu z akwarium, wypłucz gąbki i przeczekaj kilka dni. Nie chodzi o samo wystartowanie cyklu, bo z syfem z akwarium i przepłukanymi gąbkami to nie problem, ale też o temperaturę. Przez ten czas gupiki na strych/zimniejszej części domu i niech się przyzwyczajają. Wpuszczasz w ciepłym momencie dnia, wcześniej wyrównując temperaturę. Generalnie, jak będziesz miał poniżej ~17 stopni, to się kilka dni wstrzymaj.
  • Odpowiedz
Riko zaprasza na urodziny naszego sklepu w Galerii Dębiec w #poznan

Wszystkich, którzy nie mogą dotrzeć zapraszamy do skorzystania z promocji - darmowa wysyłka od 10zł w koszyku oraz 10% rabatu na wybrane produkty z oferty - http://zooartykuly.pl/promocja-minus-10-procent-z-kodem.html

Więcej info na naszym facebooku: https://www.facebook.com/zooartykuly/

#akita #promocja #darmowawysylka #psy #koty #akwarystyka
zooartykuly_pl - Riko zaprasza na urodziny naszego sklepu w Galerii Dębiec w #poznan ...

źródło: comment_6LEdbZmRdziZTzKPwcp6uYmf4Ng0BNp1.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kloner11: Że warto ryby męczyć :P? Obrazek pięknie punktuje błędy i niewiedzę paleciarzy- od gołego szkła "bo łatwiej się czyści, a musi być sterylnie11!", po futrowanie sercem wołowym które skutkuje odrobaczaniem paletek co chwilę, nie mówiąc nawet o innych bardzo negatywnych skutkach. Ale co prawda, to prawda- ryby piękne, jakbym miał wolne akwarium 150x50x50cm to zapewne prędzej czy później pływało by w nim 6 sztuk jakiejś dzikiej odmiany ( ͡
  • Odpowiedz
@kloner11: Nie no wiadomo, rzuciłem męczeniem żartem :P. Ale prawda jest niestety taka, że większość chorób u dyskowców jest tylko i wyłącznie spowodowanych głupotą właściciela. Jakbyś kupił ryby dobrze karmione, a nie tuczone by jak najszybciej były gotowe do sprzedaży i trzymane na odpowiedniej wodzie, to pewnie problemów by nie było :/.
Pamiętaj cumplu, że krewetkarium to i na biurku można postawić :D. Wracaj jak najszybciej do akwarystyki ( ͡
  • Odpowiedz
@damiano_polishiano: Generalnie, mi tego z OBI zdarzyło się tak jak napisał @Johnny_Revolta nawet sypać prosto z wora i wszystko było okej ;). Ale, jeżeli się komuś chce, to niech płucze- szybciej woda klarowna będzie. Chodzi o piach z firmy ZEW.
Żwirek masz bazaltowy, więc musisz wymienić całe podłoże.

Zorientowałem się dopiero po wysłaniu wiadomości, że mogę odpalić obrazek przecież na osobnej karcie, w pełnej rozdzielczości, ale nie chciałem już robić
  • Odpowiedz
@czuczu: Widzisz, różnica jest taka, że jak ktoś chce się czegoś ode mnie dowiedzieć, to mu z przyjemnością pomogę. Widzę, że Ty tego nie chcesz, więc nie mam ochoty się irytować na darmo ;).
  • Odpowiedz
@czuczu: :) wpuść odpowiednią ilość ryb i nie łącz tych których nie można łączyć. No człowieku... serio?

Jeśli masz odpowiedzi na powyższe pytania, to pytanie o gatunki nie powinno się pojawić.
Jeśli nie masz odpowiedzi, to póki co zapomnij o rybach :)
  • Odpowiedz
Mirki lubujący się #akwarystyka , co najlepiej wciągnie pleśń z korzenia? To chyba zwykły śluzowiec ale myślę co najszybciej to zje. Zbiornik dopiero dojrzewa. Otoski to ogarną?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sowinek: Zbrojniki niebieskie, nawet te dorosłe. Ale jak nie masz warunków na zbrojasa, albo nie może Ci "pożyczyć" go żaden znajomy, to sobie lepiej odpuść. W takim wypadku przegłódź krewety 2-3 dni, a one zaczną ładnie zajadać :D.
  • Odpowiedz
#smiesznypiesek #akwarystyka #gdziejestnemo #leel00
Taka sobie fotka jednego skurczybyka.
Większości znany jako Nemo
Inaczej Amfiprion lub Błazenek.
Żyją symbiozie z ukwiałami, które stanowią ich dom i ochronę, ale odwdzięczają się. Bronią go oraz znoszą jedzonko (czasem, jak same nie spałaszuj wszystkiego...głodomory).
Leel00 - #smiesznypiesek #akwarystyka #gdziejestnemo #leel00
Taka sobie fotka jedneg...

źródło: comment_WbxhMJe5yiB6GseXyKgxnStuvXDIMmSW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem laikiem w tematach akwarystyki. Natknąłem się na wpis mówiący o hodowli krewetek, tak jak rybek, w akwarium. No i tak mnie nurtuje jedna rzecz... Czy te krewetki są jadalne?! Nie żebym chciał je hodować w tym celu! No ale zastanawia mnie czy ludzie, którzy hodują takie krewetki akwariowe robią to tylko w celach ozdobnych/hobbystycznych, czy może przeznaczają część z nich do, no wiecie... spożycia? XD
#akwarystyka #akwarium
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AgentGecko: Tez mnie to zastanawiało. Kumpel kiedyś w pracy miał akwarium i wydawały się za małe. W sumie śmiechałem z niego czesto, bo co jakiś czas zamawialiśmy pizzę z krewetkami.
  • Odpowiedz
@syrena_elektro: Bazalt usunąć. Piasek kwarcowy, może być i do piaskownicy. Pisałem o tym co jest na fotce, nie zmienia parametrów, brak ostrych ziaren i do tego w miarę tani. Jeżeli nie masz blisko OBI, to musisz poszukać innego nie zmieniającego parametrów. Bierzesz próbkę, polewasz octem- jak się pieni, to najpewniej zatwardza(chociaż, może się i pienić, a parametrów nie zmieniać, ale to rzadkość), potem bierzesz zalewasz próbkę na 24-48h wodą demineralizowaną/destylowaną
Papja - @syrena_elektro: Bazalt usunąć. Piasek kwarcowy, może być i do piaskownicy. P...

źródło: comment_zX7wCioo2AmR3VaxIoR0Gt0gUXaVoAZw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz