@tomszczyk: Jak wybierasz kubeł, to twoja pojemność akwarium jest jego minimalnym przedziałem w wyższym modelu. Tzn - zaokrąglając, twoje akwarium ma 100 litrów, jak masz do wyboru dwa kubły od 50 do 100 litrów i od 100 do 200, to wybierasz ten drugi.

W 105ce mam unimaxa 250. pralki nie robi, bardzo sobie chwalę. Pracuje od początku grudnia zeszłego roku, nie zaglądałem do niego, przepływ nie spadł.

Jak chcesz kubeł niskobudżetowy,
  • Odpowiedz
@tomszczyk: ja mam hw-302, nie narzekam. Nie miałem żadnych problemów. Wiadomo chińczyk, gdzieś czytałem że ktoś szarpnął i coś się urwało, ale ja takich problemów nie miałem. Wystarczająco cichy. Uważam, że za taką cenę to nic lepszego się nie dostanie (ok 130 zł). Na dniach zamontuje zawór grzejnikowy na wężu żeby ograniczyć trochę przepływ.
  • Odpowiedz
#akwarystyka #ryby
Potrzebuje kilka porad dla początkującego. Chcąc, nie chcąc zostałem posiadaczem welonka (chyba, picrel). Długa historia, mój dzieciak dostał razem z kula. Dowiedziałem sie, ze kula dla welona jest za mała. Kupiłem akwarium 80l, powoli je urządzam. Tylko wydaje mi sie, ze jeden welon do 80l to trochę mało. I teraz #pytaniedoeksperta - bo w internetach same sprzeczne informacje. Co moge trzymać z welonem, żeby
rolfik_r1 - #akwarystyka #ryby 
Potrzebuje kilka porad dla początkującego. Chcąc, nie...

źródło: comment_QQeQedcYrWWHhadtBQrRFJrNNMdXTLNa.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Blaskun: Glonojada - po co? Glonów toto praktycznie nie je, ale fakt - fajnie wygląda
@rolfik_r1: Karasie to syfiarze, więc pasowało by jakiś filterek czy coś. Z rybków to właściwie dowolne spokojne, o podobnych wymaganiach. Głupiki, kardynałki, neonki...multum tego jest.
@Ninik: jakieś argumenty za jednogatunkowym? Oprócz bajek o zimnolubności?
  • Odpowiedz
@rolfik_r1: Żadnych glonojadów, "głupików" czy neonków ;). Jakie wymiary ma to akwarium? Jeżeli mamy zamiar trzymać welona jako "wet-peta" to ostatecznie akwarium 80x35x40cm czyli klasyczne 112l nadaje się na jedną sztukę. Do tego wydajny filtr, piasek i dużo mocnych roślin- nurzańce, zwartki, epifity np.

@Leel00: Może inne parametry wody? Może inny zakres występowania? Może zupełnie inny biotop?
Polecam poduczyć się, w jakich warunkach żyją np. te polecane przez
  • Odpowiedz
@lupaczkokosow: woda destylowana rożni się głównie od demineralizowanej procesem technologicznym, w jakim została wytworzona. Demineralizacja daje lepsze efekty (czystość wody) niż destylacja. A na pewno obie wody będą miały taki sam odczyn - przynajmniej zaraz po otwarciu opakowaia.
  • Odpowiedz
Akwamirki, pytanie:
Co robić jak skalar nie chce jeść niczego innego niż zamrożone robaki. Inne skalary kupione razem z nim już go przerosły dwukrotnie. Nie są agresywne wobec siebie. Jak się pojawia jedzenie, po prostu patrzy, podpływa, ale w końcu nie je.

#akwarystyka
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MajkelEm: Oprócz naszych jeździmy po ludziach likwidujących akwa lub gdy komuś się znudzi. Teraz na święta popyt wzrósł i mamy tylko dwa średnio duże (200 l), jedno 20 ale to tylko na początkowe stadium pyśków i teraz po wypłatach znów jedziemy na giełdę. Oprócz tego czasem wpadnie nam w ręce filtr czy grzałki. Raczej o konkrety wypada pytać.
  • Odpowiedz
  • 263
Prawie trzy tygodnie temu pokazałem wam swój zbiornik zaraz po posadzeniu roślin. Dzisiaj robię aktualizację, mam nadzieję że spodoba wam się efekt ;) do akwa wprowadziłem więcej roślin m.in. microsorium narrow (lepiej jest @Papja ?:), cryptocoryne, gwiazdę wodną, ammanie bonsai i parę innych.

> #baniakxortisa << #akwarystyka #akwarium
xortis - Prawie trzy tygodnie temu pokazałem wam swój zbiornik zaraz po posadzeniu ro...

źródło: comment_fzGArSOKwUtZWDSwy1wTbqTJeRVwVfJa.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawno nie wrzucałem moich Channa gachua sp. Inle lake, przez ten czas zdążyły troszkę podrosnąć i się wybarwić ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Dla przypomnienia, ledwo 5 miesięcy temu wyglądały o tak.

Ale mówiąc do rzeczy, od wczoraj w akwarium były gonitwy, a dzisiaj przyuważyłem je w uścisku godowym :D. Niestety, nie są to delikatne ryby i po ich końskich zalotach obydwie wyglądają jakby je przejechał samochód z 3 razy pod rząd (
Papja - Dawno nie wrzucałem moich Channa gachua sp. Inle lake, przez ten czas zdążyły...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Channa gachua sp. Inle lake


@Papja: Pięknie wybarwione wężogłowy, gratuluję.
Dlaczego nie możesz trochę podnieść no3? Jak się boisz do słupa wody, to daj coś pod korzennie.
To jest tło strukturalne? Pokaż cały zbiornik.
  • Odpowiedz