@Papja: i tak jak wspominałem - odpowiednia ilość CO2 w zakrzaczonym akwarium zwiększa poziom O2

if enough CO2, light and trace elements are available to enable vigorous photosynthesis in a heavily planted aquarium, oxygen levels can reach 120% of saturation
  • Odpowiedz
@jedrek_masta: szczerze? Sam musisz ogarnac temat, najlepiej na jakims forum tematycznym. W tych wszystkich sklemach malo sie znaja i sa nastawieni na zysk. Ogarnijw necie te rybki i roslinki jakie Cie interesuja, przy okazji sie dowiesz czegos o tym
  • Odpowiedz
Pierwszy narybek moich gujanek ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jaram się nimi strasznie, tym bardziej, że od dawna o nich myślałem, a zdobyłem je dzięki totalnemu zbiegowi okoliczności :D.
#akwarystyka #zwierzyniecpapji
Papja - Pierwszy narybek moich gujanek ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jaram się nimi strasznie, tym bar...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DominaTuByla: Jak ktoś będzie chciał młode to będę je dokarmiał. Jak nie, to zostawię same sobie, wtedy odchowa się maksymalnie kilka sztuk i z nadwyżką problemu nie będzie ( ).
  • Odpowiedz
#akwarium #akwarystyka

witam
moj 1wszy post na tych tagach ale moze ktos pomoze?
otoz mam zamiar popelnic akwarium +/- 120l i wybralem sobie obsade-dobieralem zeby byla obsadzona gora srodek i dol, oraz zeby rybki mialy zblizone temperatury i ph
tylko nie mam pojecia po ile wybrac z kazdego gatunku zeby fajnie wygladalo a sie nie pozabijaly z braku miejsca czy tlenu :) moze ktos cos zasugeruje?
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Obydwie samice A. borelli prowadzają młode :D. Po raz pierwszy widzę, żeby miały tyle narybku- spokojnie każda po 25 sztuk. Z rzeczy mniej przyjemnych- żeby nie stresować samic na jajach nie podmieniałem wody, by zbić PO4, a jedynie wyciągnąłem większość paprotnicy oraz przyciąłem praktycznie do zera limnophilę, mchy i pelię. No niestety, starczył nie cały tydzień i już całe akwarium znowu w sinicach xD. Przynajmniej nie muszę się martwić o nadmiar azotanów,
Papja - Obydwie samice A. borelli prowadzają młode :D. Po raz pierwszy widzę, żeby mi...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Papja: Ryby super, to WF? Na sam widok tych sinic mnie trzęsie, pół roku walczyłem z tym cholerstwem, na początku zielona pajęczyna a później czarny szlam.
  • Odpowiedz
@DominaTuByla: Każda roślina pobiera azot, ale niektóre(przykładowo paprotnice) z powodu swojej ekspansywności są wyjątkowymi jego pożeraczami. Mając małą obsadę zwierzęcą i gęsto zarośnięte akwarium często skutkuje to NO3 bliskim zera. Mając NO3 bliskie 0 bardzo łatwo zaburzyć jest odpowiednie proporcje azotu do fosforu w wodzie, co skutkuje sinicami. Opisuje to stosunek Redfielda.

Rzęsa w porównaniu do innych roślin pobiera więcej fosforu, w stosunku do azotu, przez co wrzucenie do akwarium
Papja - @DominaTuByla: Każda roślina pobiera azot, ale niektóre(przykładowo paprotnic...

źródło: comment_2UkQj8rowKbOzxDvJsBtvqxIMBCIzskx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Mireczki postanowiłem zrobić grotę dla krewetek i zbrojników. Wykonałem całość ze styropianu, wyszło całkiem fajnie, ale teraz chciałem to pokryć warstwą zaprawy wodoszczelnej - najlepiej CR65.
Problem jest taki, że CR65 jest sprzedawany w 25 kg workach, a to dla mnie stanowczo za dużo...
Wiem, że jest to dość popularny materiał wśród akwarystów, więc może ma ktoś z Was około 5-10 kg tej zaprawy odsprzedać?

#akwarystyka #akwarium

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@EmTeKa: Robiłem tak samo jak @kloner11, CX5 spokojnie dostaniesz w małych paczkach, ale nie każdy market budowlany ma go na stanie. Mi się go udało zdobyć w Castoramie.
  • Odpowiedz
Mirki, chce tacie zrobić prezent i kupić mu jakiś filtr zewnętrzny albo wewnętrzny do akwarium 60l, nie znam się kompletnie nie tym więc chciałbym zasięgnąć porady jakiegoś akwarysty z większym stażem :)
#akwarystyka #akwarium
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tylik: Domyślam się, że Twój ojciec pewnie ma wewnętrzniaka który wystarcza do filtracji akwarium, dlatego nie ma co kupować mu kolejnego :P. Zarówno kaskada jak i kubełek są filtrami zewnętrznymi, tylko kaskadę wieszamy na brzegu akwarium-stąd mój przypis o pokrywie i właśnie nie zajmują miejsca w akwarium- dlatego je poleciłem :D. Jak ulepszać, to ulepszać ( ).
  • Odpowiedz
@szabela: Mam gnoja od 6 klasy podstawówki... przeszło 11 lat razem (ile miał w chwili kupna - nie mam pojęcia). Zbił dwa akwa, kilka razy bym stracił palce, jest olbrzymi (to lekko powiedziane, waży prawie 400g, a jak stanie na "palcach" przy szybie to ma ponad 30cm). Szkoda, że stracił już kolory, aktualnie jest taki niebiesko-kremowy. Fajne zwierzaki ale o aranżacji można zapomnieć, wpierdzieli wszystko co zielone, głazami rzuca jak
  • Odpowiedz
eleocharis trza ciąć... zależy na którym planie. u Ciebie widzę ze jest na pierwszym, czyli trza. Podmiany co 7 dni ok 30% baniaka. Ta barwa wskazuje że woda Ci kwitnie (efekt glona). Jest o tym trochę w sieci.
  • Odpowiedz
Szybkie pytanie. Opiekuje się rybkami siostrzeńca i zauważyłem ze filtr (Tetra IN 400) odkleił się od szyby i opadł na samo dno. Jakie jest prawidłowe ustawienie tego filtra? Rozumiem ze ta rurka u góry służy do napowietrzania i ma wystawać poza taflę wody? Spróbowałem takiego ustawienia i woda nie jest napowietrzana. Ma ktoś może instrukcję do tego sprzętu?
#akwarystyka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Strzeliło mi dzisiaj akwarium :/ Dobrze że w porę zauważyłem i nie zalało mi mocno pokoju. W sumie i tak miałem je likwidować niedługo bo nie mam czasu się zajmować, dzisiejszy incydent tylko to przyspieszył.

W związku z tym mam do oddania sporą gromadkę rybek i roślin zupełnie za darmo w okolicach #zielonagora

Około 20 gupików żółto czarnych, 8 razbor klinowych, oraz kilkadziesiąt sztuk krewetek red cherry.
Rośliny jak na zdjęciu tylko
TadeuszSynZygmunta - Strzeliło mi dzisiaj akwarium :/ Dobrze że w porę zauważyłem i n...

źródło: comment_4Sgw8mrZ8vdwlHhpkdMcaNMtYjfDQMVE.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No dobra, w końcu to jakoś wygląda (z tym, że nie jest dobrze). Krótko po założeniu akwarium miałam plagę ślimaków z winy braku kwarantanny dla roślin (teraz już prawie jest ustabilizowana). Wczoraj włożyłam gałąź, zmieniłam pozycję kokosa i kamieni i poprzesadzałam rośliny. Lewa strona została tylko taka jak wcześniej (chętnie przyjmę propozycje do tego co tam jeszcze posadzić). Póki co siedzi tam kryptokryna (nie ruszę jej nigdzie) i głównie jakieś dobitki łodygowych
Twinkle - No dobra, w końcu to jakoś wygląda (z tym, że nie jest dobrze). Krótko po z...

źródło: comment_RvuBACvHY4ZflCKXy10GLt70Xrhi98oo.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach