Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Mirki gdzie zaopatrujecie się w ryby?
Natknąłem się na przykład na Scobinancistrus pariolispos i nigdzie go nie widzę do kupienia.
#akwarystyka #akwarium
Natknąłem się na przykład na Scobinancistrus pariolispos i nigdzie go nie widzę do kupienia.
#akwarystyka #akwarium
- 2
Mirki spod tagu #akwarystyka #akwarium po kilku latach przerwy w końcu na swoim noszę się z zamiarem powrócenia do tego zacnego hobby jakim jest akwarystyka.
Padło na baniak, a w sumie zestaw Aquael Glossy 260l z szafka- wybór czysto wizualny pod salon (niestety nie OptiWhite :( )
Myślę typowo o holendrze z biotopem ameryki południowej. Co mnie nurtuje:
1. filtracja... jeden mocny kubeł czy dwa jako mechaniczny i
Padło na baniak, a w sumie zestaw Aquael Glossy 260l z szafka- wybór czysto wizualny pod salon (niestety nie OptiWhite :( )
Myślę typowo o holendrze z biotopem ameryki południowej. Co mnie nurtuje:
1. filtracja... jeden mocny kubeł czy dwa jako mechaniczny i
- 1
@Papja: @JacobyHC: @MandarynWspanialy: aż nie mogę się doczekać aż ja zacznę ze swoim! 240L planuję i zobowiązuję Cię Jacoby do wrzucania zdjęć inspirujących;>
- 0
@koters: jak obiecałem tak zrobiłem :) teraz czekamy sasasasasas
źródło: comment_66VPEUlhR52hDfXBXIed7zHxMzHgdHmh.jpg
Pobierz1500
Śniadanie Pana Ząbka

Pan Ząbek jest dorosłym, sporym kolcobrzuchem i maskotką sklepy Aquael Zoo w CH Arkadia, Warszawa. Oto jego reakcja na wyjątkowy smakołyk, afrykańskiego ślimaka :)
z- 174
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Mirki. Mam szafkę jak na załączniku, jak postawię na niej akwa 120 szerokie czyli 240 litrów (razem z podłożem itd pewnie z 280-300kg) to:
a) jebnie
b) jebnie już w połowie nalewania
c) nie jebnie
Jak widać w połowie szafka ma szuflady a co się z nimi wiąże dwie półki pionowo podpierające górę. Na dole po bokach boczne półki tworzą nóżki, dodatkowo na środku dwie nóżku jeszcze (tu na pewno dodam takie
a) jebnie
b) jebnie już w połowie nalewania
c) nie jebnie
Jak widać w połowie szafka ma szuflady a co się z nimi wiąże dwie półki pionowo podpierające górę. Na dole po bokach boczne półki tworzą nóżki, dodatkowo na środku dwie nóżku jeszcze (tu na pewno dodam takie
źródło: comment_jcFvy3WHXVIH6d1e7SwmbJwtybgbC5OS.jpg
Pobierz@koters: Jak wzmocnisz tyl to chyba nie jebnie. Mam akwarium ok 150-160kg na komodzie z jedna przedzialka posrodku i papierowym tylem i nawet nie drgnela pod akwa.
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
AkwaMirki
planuję kupić szafkę pod akwarium 26l. Czy takie zwykłe komody do 200 zł z IKEA wytrzymają ciężar?
#akwarystyka #akwarium
planuję kupić szafkę pod akwarium 26l. Czy takie zwykłe komody do 200 zł z IKEA wytrzymają ciężar?
#akwarystyka #akwarium
- 8
- 8
Update 150l ( ͡° ͜ʖ ͡°). Grzejnik się odbija, bo oświetlenie słabe, a woda herbaciana.
#akwarystyka #zwierzyniecpapji
#akwarystyka #zwierzyniecpapji
źródło: comment_hac2MWpldcSZCEANbOPQP6pIOJU4V9PS.jpg
Pobierz- 1
- 0
- 8
Apistogramma agassizii odmiany "Flamenco". Doroślejący samczyk, ogon dopiero się wybarwia ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#akwarystyka #zwierzyniecpapji
#akwarystyka #zwierzyniecpapji
źródło: comment_e9xpRch2aU8e33FYqoFR6D61pt6i9woU.jpg
Pobierz@robin_caraway: Mirku szanowny, ja za akwarystyką bardzo, ale to co pokazujesz w znalezisku do dla mnie kicz, plastik i disco polo.
#bojowkatrueakwarystyki ( ͡º ͜ʖ͡º)
#bojowkatrueakwarystyki ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 3
@robin_caraway: bordowy cannot go into odpowiedz:D
5
Trudno uwierzyć, że to nie są prawdziwe krajobrazy

Czyli efektownie przygotowane akwaria przez laureatów konkursu International Aquatic Plants Layout.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 7
Brudna szyba, ale za to zdjęcie ładne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Geophagus mirabilis, na fotce samiczka.
#akwarystyka #zwierzyniecpapji
#akwarystyka #zwierzyniecpapji
źródło: comment_GeHDNOPwfJKgDcPt0SRVe2Ny0P2fMLyG.jpg
Pobierz@Papja: Pan Ryba jest zniesmaczony nachalnością paparazzich.
- 0
- 7
- 1
Szukam gdzie kupić w Poznaniu HEAT PACKA do ogrzewania zwierząt w czasie transportu. Coś takiego jak na zdjęciu. Wie ktoś coś ?
#pajaki #terrarystyka #akwarystyka #krewetki #ogrodnictwo
#pajaki #terrarystyka #akwarystyka #krewetki #ogrodnictwo
źródło: comment_wtPDwkMYuK9WNVUqoPKJPdy7TTlNRC4P.jpg
Pobierz- 26
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 4
Wiecie Mirunki, jaki to dokładnie gatunek? Podobno nie jest to pistia :O
Reszta zdjęć w komentarzach.
#akwarystyka #akwarium #pytanie
Reszta zdjęć w komentarzach.
#akwarystyka #akwarium #pytanie
źródło: comment_yTAaltWmNdxU521pT0sjMiQSGW0Ke7Rd.jpg
PobierzWróciłem do domu i ręce mi opadły ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zielenice i nitkowce (zatoczki pomijam, bo już przywykłem do odłowu tego cholerstwa co kilka dni). Dzisiaj już mi się nie chce nic z tym robić, jutro zrobię testy. Chyba czas na kolejne skrócenie czasu świecenia
#akwarystyka
#akwarystyka
źródło: comment_gKSlpVxpWthUyycWAbju1XrO0x5IFdTe.jpg
Pobierz- 1
@destabilizacja: w ogóle nie nawoze. CO2 i 40lm na litr. Generalnie nie mogłem sobie poradzić z PO4, to stosunek NPK poszedł się kochać i pewnie to było główna przyczyna.
- 1
@destabilizacja: właśnie to czytam :)
- 1
Używał ktoś erytromycyny na zwalczanie glonów (sinic) w akwarium? (jeżeli tak to jakie dawkowanie? mam 170l) Ewentualnie jakie macie skuteczne metody na walkę z tą zarazą? Staram się podmieniać wodę. Czy jedną z przyczyn może być za duża ilość światła? (jarzeniówka działa ok 10h dziennie) #akwarystyka
@Papja: zgodzę się, ale jeżeli mam skalę od ledwo zauważalnego niebieskiego do ciemno granatowego, a mój test wychodzi ciemniejszy niż najciemniejsze kółko na skali to nie jest dobrze. Ale już sobie poradziłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
@rolfik_r1: Jasne, przy tak wysokim stężeniu PO4 problemu nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°). Gorzej jak masz NO3 niemierzalne, albo około 1 i wtedy test na PO4 może pokazywać, że wedle stosunku Redfielda niby wszystko powinno być okej, a tu sine mają się w najlepsze :P.






















To była długa i dziwna droga. Pierwsze akwarium od dawna, wybór dość ciężkiej rosliny do hodowli, import pierwszych krewetek, które z niewiadomych do dziś przyczyn zdychały jedna po drugiej (podejrzewam jedzenie o to). Ze stada 10szt zostały 4. Jakiś czas temu jedna krewetka okazała się być samicą. Nosiła jakja, potem często się chowała. To było około 4 tygodni temu. Dziś pierwszy raz na ścianie akwarium zauważyłem
źródło: comment_OUhYOmkho0PnTCHtwmdfzLzAU8ir5mis.jpg
Pobierz@TheSunDoesNotRiseEveryMorning: Pociesz się - jeszcze niedawno miałem kilkaset Crystalek i nagle zaczęły padać jak szalone. Próbowałem inne jedzenie, podmiany wody, restart akwariów, leki - nic nie pomagało. Padały stare, średnie i noworodki. Obecnie zostało mi może z kilkanaście sztuk... i dalej co jakiś czas wyciągam zwłoki ze zbiorników. ( ͡° ʖ̯ ͡°)