#akwarystyka #krewetki

To była długa i dziwna droga. Pierwsze akwarium od dawna, wybór dość ciężkiej rosliny do hodowli, import pierwszych krewetek, które z niewiadomych do dziś przyczyn zdychały jedna po drugiej (podejrzewam jedzenie o to). Ze stada 10szt zostały 4. Jakiś czas temu jedna krewetka okazała się być samicą. Nosiła jakja, potem często się chowała. To było około 4 tygodni temu. Dziś pierwszy raz na ścianie akwarium zauważyłem
TheSunDoesNotRiseEveryMorning - #akwarystyka #krewetki

To była długa i dziwna drog...

źródło: comment_OUhYOmkho0PnTCHtwmdfzLzAU8ir5mis.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ze stada 10szt zostały 4.


@TheSunDoesNotRiseEveryMorning: Pociesz się - jeszcze niedawno miałem kilkaset Crystalek i nagle zaczęły padać jak szalone. Próbowałem inne jedzenie, podmiany wody, restart akwariów, leki - nic nie pomagało. Padały stare, średnie i noworodki. Obecnie zostało mi może z kilkanaście sztuk... i dalej co jakiś czas wyciągam zwłoki ze zbiorników. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@daedalus_pl: juz nie raz czytałem takie opisy, że było sobie duże stado i nagle pach i jest zdziesiątkowane. Ja stawiam, że u mnie problemem było albo złe jedzenie, albo choroba, problem z wylinką lub ostatecznie czarna magia. Złych warunków nie brałem pod uwagę, bo by to powodowało ich śmierć 'na raz' a nie 'po kolei'. Traciły kolor, robiły się różowe i następnie już leżały na dnie. Z ciekawosci - mógłbyś
  • Odpowiedz
Mirki spod tagu #akwarystyka #akwarium po kilku latach przerwy w końcu na swoim noszę się z zamiarem powrócenia do tego zacnego hobby jakim jest akwarystyka.
Padło na baniak, a w sumie zestaw Aquael Glossy 260l z szafka- wybór czysto wizualny pod salon (niestety nie OptiWhite :( )
Myślę typowo o holendrze z biotopem ameryki południowej. Co mnie nurtuje:
1. filtracja... jeden mocny kubeł czy dwa jako mechaniczny i
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki. Mam szafkę jak na załączniku, jak postawię na niej akwa 120 szerokie czyli 240 litrów (razem z podłożem itd pewnie z 280-300kg) to:
a) jebnie
b) jebnie już w połowie nalewania
c) nie jebnie
Jak widać w połowie szafka ma szuflady a co się z nimi wiąże dwie półki pionowo podpierające górę. Na dole po bokach boczne półki tworzą nóżki, dodatkowo na środku dwie nóżku jeszcze (tu na pewno dodam takie
koters - Mirki. Mam szafkę jak na załączniku, jak postawię na niej akwa 120 szerokie ...

źródło: comment_jcFvy3WHXVIH6d1e7SwmbJwtybgbC5OS.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Papja: no właśnie, ja bym hodował wszystko, ale nie ma na to ni miejsca nie pieniędzy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ale krokodyla sobie kupię kiedyś! Choćby na 2-3 lata zanim urośnie... później będę się martwił.
  • Odpowiedz
Używał ktoś erytromycyny na zwalczanie glonów (sinic) w akwarium? (jeżeli tak to jakie dawkowanie? mam 170l) Ewentualnie jakie macie skuteczne metody na walkę z tą zarazą? Staram się podmieniać wodę. Czy jedną z przyczyn może być za duża ilość światła? (jarzeniówka działa ok 10h dziennie) #akwarystyka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Papja: zgodzę się, ale jeżeli mam skalę od ledwo zauważalnego niebieskiego do ciemno granatowego, a mój test wychodzi ciemniejszy niż najciemniejsze kółko na skali to nie jest dobrze. Ale już sobie poradziłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rolfik_r1: Jasne, przy tak wysokim stężeniu PO4 problemu nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°). Gorzej jak masz NO3 niemierzalne, albo około 1 i wtedy test na PO4 może pokazywać, że wedle stosunku Redfielda niby wszystko powinno być okej, a tu sine mają się w najlepsze :P.
  • Odpowiedz