Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Vallisneria Asiatica - co może jej nie pasować? Czy pH poniżej 6 mogło jej zaszkodzić? Oświetlenie 40lm/l, delikatne dawkowanie co2, dobra filtracja, pozostałe parametry w normie z GH i KH na dolnej krawędzi. #akwarystyka
źródło: comment_2cZzuiBDhog7jJ9eQFMrQzT9IrPQMww1.jpg
Pobierz- 0
@Johnny_Revolta: w niecały tydzień z delikatnym dawkowaniem 6 bąbli na minutę w 72l
- 0
@Johnny_Revolta: a soda poradziła sobie w kilka sekund z unormowaniem. Tylko wcześniej oczywiście rozpuscilem w wodzie
Anubias mi marnieje ( ͡° ʖ̯ ͡°). Liście są wyblakłe, niektóre postrzępione i maja dziwny nalot jakby glon. Co robić?
#akwarystyka
#akwarystyka
źródło: comment_hdkBCx4SBYpfitNb2lZhRiuSFJ2g0Zuh.jpg
Pobierz@gerwant2k za mało, potasu brakuje najczęściej i w największej ilości. Z tym że to anubias... Te liście są już stracone. Dawkuj potas i powoli do przodu
@gerwant2k :) można i tak. W ogóle jeśli to krewetkarium to daj dużo roślin które dają dobre schronienie. Chociażby wspomniane już microsoria. Jeśli anubias, to może 'petit nana' drobne, malutkie liście, fajne kupki tworzy.
Od razu zaznaczam, że ja się tym nie zajmuje, tylko mój różowy, chyba że chodzi o łowienie rybek. 105l kupione bardzo okazyjnie, za ułamek ceny sklepowej, naklejka z tyłu nie siadła dobrze, jakieś mieczyki ogurami, molizjeny glonojady i jeden bojownik z likwidacji akwarium sąsiadów.
#akwarystyka #pokazbaniak
@Johnny_Revolta
#akwarystyka #pokazbaniak
@Johnny_Revolta
źródło: comment_Bt006XvjozCO8w1upW5y5bSXfqlYgOfS.jpg
Pobierz- 1
@pannazuzanna on już z nami dwa lata jest, niegroźny bo wykastrowany :)
- 5
Kocham to hobby #akwarystyka
źródło: comment_Sn0jtQBiIdZy5HOapSeoyLKpqqXgQuhK.jpg
Pobierz- 3
@heater :) 500 złotych piękny kawalerze
- 1
@lukaszcba1989: Hygrophilia Corymbosa?

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@rolfik_r1: to prawda. Mój "Helmut" wyczyścił mi idealnie akwarium. Ale teraz jest jakoś mnie jedzenia a z trawnika nie chce jeść. Zrobił sie jakiś taki bardziej brązowy, a nie taki szaro niebieski jak u Ciebie : <
- 1
Mirki pomocy, kupiłem akwarium od pewnego janusza i wcisną mi popsuty filtr. #akwarium ma 130l potrzebuje szybko kupić nowy filtr dobry podajcie jakieś konkretne modele bo kompletnie się na tym nie znam. Nie musi być to najwyższa półka ale też nie chińskie cudo. Pomożecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#akwarystyka
#akwarystyka
@Johnny_Revolta: @Domenico: ja miałem kubełek aquaela. Bardzo fajnie sobie radził. Ale wymieniłem go na tego EHEIMa właśnie. Kubeł mam w planie kupić w przyszłym roku - po przeprowadzce zamierzam założyć 300l
- 1
@Domenico: Miałem chińczyka hw-302b po pierwszym czyszczeniu zaczął buczeć. Teraz mam aquaela unimax 250. Uważam go za nadfiltr - cichy i od roku go nie czyściłem. Wydajność jak z pierwszego dnia po włączeniu.
- 2
@Johnny_Revolta: Nazbieralem liści, zamierzam je porzadnie wysuszyc i wrzucic na dno, zamiast eleocharis parvula, moze nie pół baniaka jak Papja ale troche wiecej niz teraz. Superaśnie to wyglada i fajnie ryby sie w tych chowaja :)
- 1
@damiano_polishiano: Yup, ramirezy głównie żyją w CW z lekko zabarwioną wodą, ale woda jest kwaśna(pH zwykle około 6,0), a przewodność niska. Co nie zmienia faktu, że występują też w wodach bardziej zabarwionych ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#akwarystyka
No i znowu cholery pływają mi przy powierzchni. O co może chodzić? Czy oprócz braku tlenu może coś się dziać? 12 rybek w 72l. Wyrzuciłem napowietrzacz, ale mocno świecę, jest co2 - wiec rośliny powinny produkować tlen. Do tego dosyć mocny ruch wody przez deszczownice 1cm pod woda skierowana w górę. Podłączyć powietrze? Zakręcić co2? Co2 leci 10 bąbelków na minutę
No i znowu cholery pływają mi przy powierzchni. O co może chodzić? Czy oprócz braku tlenu może coś się dziać? 12 rybek w 72l. Wyrzuciłem napowietrzacz, ale mocno świecę, jest co2 - wiec rośliny powinny produkować tlen. Do tego dosyć mocny ruch wody przez deszczownice 1cm pod woda skierowana w górę. Podłączyć powietrze? Zakręcić co2? Co2 leci 10 bąbelków na minutę
źródło: comment_ygfer1V2DFKDFGRG52EItIaS3kZjpPuZ.jpg
Pobierz@rolfik_r1 papja to cie zaraz z----e za to gazowanie
- 0
@rolfik_r1: nie ważne ile podajesz CO2 szkodzisz rybom. Zakwaszasz ich organizm, osłabiasz im tym odporność i skracasz życie. Są inne sposoby dawkowania węgla, które tego nie powodują. Ja CO2 nie polecam.
Do tego, duże napowietrzenie wcale aż tak bardzo nie pomaga, bo ryby dalej wchłaniają CO2 przez skrzela :/.
Do tego, duże napowietrzenie wcale aż tak bardzo nie pomaga, bo ryby dalej wchłaniają CO2 przez skrzela :/.
#akwarystyka
Podłączyłem moją belkę LED. Muszę przyznać jedno - jest za-je-biś-cie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miałem trochę problemów, bo jeden LED był przepalony, a jako, że połączyłem wszystko w szereg nie świeciło nic. Musiałem przemierzyć, wymienić. Deep red został wymieniony na jednego full spectrum. Czyli zestaw jest taki:
24x biały 6500k
3x royal blue
2x deep
Podłączyłem moją belkę LED. Muszę przyznać jedno - jest za-je-biś-cie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miałem trochę problemów, bo jeden LED był przepalony, a jako, że połączyłem wszystko w szereg nie świeciło nic. Musiałem przemierzyć, wymienić. Deep red został wymieniony na jednego full spectrum. Czyli zestaw jest taki:
24x biały 6500k
3x royal blue
2x deep
źródło: comment_ZYCDiWmJsIsogS0Irq7vnbjgzRp6dtXu.jpg
PobierzMirki, prośba o pomoc.
Chciałbym wymienić świetlówki T8 18W na jakieś LEDy, ale przeglądając oferty na aledrogo i olx kompletnie zgłupiałem.
Poradźcie na co zwracać uwagę.
#akwarium #akwarystyka #led
Chciałbym wymienić świetlówki T8 18W na jakieś LEDy, ale przeglądając oferty na aledrogo i olx kompletnie zgłupiałem.
Poradźcie na co zwracać uwagę.
#akwarium #akwarystyka #led
- 1
@czarnymelonik: Hodowałem w low-techu 112l pod 1 świetlówką 18W Alternantherę(która podobno bez nawożenia, CO2 i szamańskich obrzędów nie urośnie XDXD) i dalej ją trzymam, też na minimalnej ilości watów na litr. Jak chcesz roślinki, to low-tech i w nim ryby z twardych wód jest najlepszą opcją. Wtedy świetlówkowo wystarcza nawet 0,2-0,4W/L i wszystko ładnie rośnie ;). Przy ledach patrz na to, żeby było jak najwięcej lumenów na wat, oraz na
- 0
@czarnymelonik: Zresztą to akwarium 112l(chociaż akurat dobrym przykładem nie jest, bo zwartki wymagań oświetleniowych to nie mają prawie wcale XD) jest prowadzone na 1 świetlówce 18W, czyli dumnym 0,16W/L, a na stan roślin nie narzekam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_J4a4bXt5I6coLhsOmkYpUoKC9XupYeV2.jpg
PobierzMirki, ogólnie mam cholernie mieszane uczucia co do roslinyakwariowe.pl. Wygodny sklep, fajnie się kupuje, ale czekanie w 2016r. ponad tydzień na wysyłkę zamówienie to lekkie nieporozumienie
#akwarystyka
#akwarystyka
@rolfik_r1: temu taki zestaw co2 a nie normalna butla? tych wkładów chyba nie da się normalnie nabić, prawda? trzeba kupować specjalne wkłady do tego?
- 0
@TheSunDoesNotRiseEveryMorning: tak, trzeba kupować specjalne wkłady. Nie mam miejsca na normalną butlę
#akwarystyka
24x 6500k, 3x deep red, 3x royal blue. Łącznie 30W, 3000lm. Przyklejone, ocynowane. Dzisiaj lutowanie kabelków i test ( ͡° ͜ʖ ͡°)
24x 6500k, 3x deep red, 3x royal blue. Łącznie 30W, 3000lm. Przyklejone, ocynowane. Dzisiaj lutowanie kabelków i test ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_UQf3R9Tcs1SSOwAjLPTplWiSnmJ6qL3d.jpg
Pobierz- 3
podobno 40lm/l ma być, te ledy maja po 100lm.
@rolfik_r1: Mocna przesada z tym 40lm/l, chyba że ktoś chce uprawiać bardzo wymagające rośliny. Obecnie mam baniaki, gdzie mam nawet i po ~12lm/l, a dają radę.
Z tym 100lm na diodę też bym nie był taki pewny, bo te najtańsze diody prawie na bank tyle nie dają.
@90emer: Kleić można obojętnie czym, byle trzymało. ( ͡° ͜ʖ
Kiedyś sobie takie p-------ę z krewetkami i będę szczęśliwy. Trzeba przestać podróżować najpierw. (╯︵╰,)
Mireczki z #akwarystyka, w ramach marzeń -> realne toto ? Takie 40 na 40 na 50 wysokości.
Przy takiej ilości roślin trzeba napowietrzać ( małe lustro wody) dodatkowo jeśli równocześnie chciałbym chmarę krewetek? Idzie to utrzymać razem? (mało mam doświadczenia z roślinami).
Mireczki z #akwarystyka, w ramach marzeń -> realne toto ? Takie 40 na 40 na 50 wysokości.
Przy takiej ilości roślin trzeba napowietrzać ( małe lustro wody) dodatkowo jeśli równocześnie chciałbym chmarę krewetek? Idzie to utrzymać razem? (mało mam doświadczenia z roślinami).
źródło: comment_vPirJgtCkXKMF7wQDThMe6pwrRvZAipi.jpg
Pobierz#akwarystyka #akwarium
Wybarwianie krewetek:
Podobno marchewka ma najwięcej karotenu, który wpływa na wybarwianie. Jak inaczej ją preparować oprócz gotowania?
No i czy sama marchewka krewetkom wystarczy, czy dodać czegoś innego dla zbilansowania? Czytałem, żeby po prostu wrzucić liście (dębu, pokrzywy, inne) to zjedzą.
Co oprócz gotowanej marchewki można dawać krewetom (red) na wybarwianie?
Z tego co posiadam na stanie to dodatkowo płatki NovoColor od JBL, SpiruTabs od Aquaela
Wybarwianie krewetek:
Podobno marchewka ma najwięcej karotenu, który wpływa na wybarwianie. Jak inaczej ją preparować oprócz gotowania?
No i czy sama marchewka krewetkom wystarczy, czy dodać czegoś innego dla zbilansowania? Czytałem, żeby po prostu wrzucić liście (dębu, pokrzywy, inne) to zjedzą.
Co oprócz gotowanej marchewki można dawać krewetom (red) na wybarwianie?
Z tego co posiadam na stanie to dodatkowo płatki NovoColor od JBL, SpiruTabs od Aquaela
- 1
@damiano_polishiano: mam w akwarium red cherry i co kilka miesięcy dokupuje po 10szt ładnie wybarwionych od innych osób żeby "wymieszać krew", podaje im również mrożoną ochotkę i większość krewetek jest ładnie wybarwiona
- 0
podaje im również mrożoną ochotkę
@fox92: Ochotka jest czerwona z powodu hemoglobiny, nie wybarwia ona ryb czy krewetek w żaden sposób ;). Nie mówiąc już o zagrożeniach które może spowodować, generalnie nie warto.
@damiano_polishiano: Kup sobie barwiony piach kwarcowy, jeżeli chcesz mieć czarne podłoże. Nie zmienia parametrów wody, a do tego bazalt to syf ;).
- 11
#akwarystyka #zwierzyniecpapji
Samiczka Apistogramma baenschi z pikselem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Niestety wszystkie młode, oprócz jednego, się momentalnie schowały na widok aparatu, a zwykle paradują zaraz przed przednią szybą ( ͡° ʖ̯ ͡°).
Samiczka Apistogramma baenschi z pikselem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Niestety wszystkie młode, oprócz jednego, się momentalnie schowały na widok aparatu, a zwykle paradują zaraz przed przednią szybą ( ͡° ʖ̯ ͡°).
źródło: comment_0HwGcgAgsfmwRpNQCx45kbw92N4ZpnSP.jpg
Pobierz- 2
Ma ktoś jakieś rośliny akwariowe moje akwa to 70x30x40 szer/gl/wys do oddania/sprzedania?
#akwarystyka #akwarium
#akwarystyka #akwarium
- 0
@bury256: Dla cumpla wykopka mogę jakiś zestawik złożyć po taniości z nadwyżek. Jak chcesz, to pisz PW.
















Amatitlania nanolutea to chyba najładniejsze, z małych, pielęgnice z Ameryki Centralnej ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Johnny_Revolta: Jak na pielęgnice z AC to są łagodne ryby, to nie siquia czy cutteri ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wiadomo, do akwarium z małymi rybami się ich nie wpuści, ale z tego co się orientowałem to większe żyworódki(miecze, P. salvatoris czy molinezje żaglopłetwe) można bezproblemowo łączyć,