#akwarystyka

Amatitlania nanolutea to chyba najładniejsze, z małych, pielęgnice z Ameryki Centralnej ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Papja - #akwarystyka

Amatitlania nanolutea to chyba najładniejsze, z małych, pielę...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@baletny: Można, owszem. Sam je będę miał za jakiś miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°).

@Johnny_Revolta: Jak na pielęgnice z AC to są łagodne ryby, to nie siquia czy cutteri ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wiadomo, do akwarium z małymi rybami się ich nie wpuści, ale z tego co się orientowałem to większe żyworódki(miecze, P. salvatoris czy molinezje żaglopłetwe) można bezproblemowo łączyć,
  • Odpowiedz
@rolfik_r1: jak masz mało roślin, to może wstrzymaj się z CO2 lub znacznie ogranicz. Podbijanie pH sodą działa, ale paskudzi parametry wody. Ponadto szybki zmiany pH też nie są obojętne dla baniaka
  • Odpowiedz
@gerwant2k :) można i tak. W ogóle jeśli to krewetkarium to daj dużo roślin które dają dobre schronienie. Chociażby wspomniane już microsoria. Jeśli anubias, to może 'petit nana' drobne, malutkie liście, fajne kupki tworzy.
  • Odpowiedz
Od razu zaznaczam, że ja się tym nie zajmuje, tylko mój różowy, chyba że chodzi o łowienie rybek. 105l kupione bardzo okazyjnie, za ułamek ceny sklepowej, naklejka z tyłu nie siadła dobrze, jakieś mieczyki ogurami, molizjeny glonojady i jeden bojownik z likwidacji akwarium sąsiadów.
#akwarystyka #pokazbaniak
@Johnny_Revolta
krabsik - Od razu zaznaczam, że ja się tym nie zajmuje, tylko mój różowy, chyba że ch...

źródło: comment_Bt006XvjozCO8w1upW5y5bSXfqlYgOfS.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki pomocy, kupiłem akwarium od pewnego janusza i wcisną mi popsuty filtr. #akwarium ma 130l potrzebuje szybko kupić nowy filtr dobry podajcie jakieś konkretne modele bo kompletnie się na tym nie znam. Nie musi być to najwyższa półka ale też nie chińskie cudo. Pomożecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#akwarystyka
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Domenico: Miałem chińczyka hw-302b po pierwszym czyszczeniu zaczął buczeć. Teraz mam aquaela unimax 250. Uważam go za nadfiltr - cichy i od roku go nie czyściłem. Wydajność jak z pierwszego dnia po włączeniu.
  • Odpowiedz
@damiano_polishiano: Yup, ramirezy głównie żyją w CW z lekko zabarwioną wodą, ale woda jest kwaśna(pH zwykle około 6,0), a przewodność niska. Co nie zmienia faktu, że występują też w wodach bardziej zabarwionych ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Papja - @damiano_polishiano: Yup, ramirezy głównie żyją w CW z lekko zabarwioną wodą,...
  • Odpowiedz
#akwarystyka
No i znowu cholery pływają mi przy powierzchni. O co może chodzić? Czy oprócz braku tlenu może coś się dziać? 12 rybek w 72l. Wyrzuciłem napowietrzacz, ale mocno świecę, jest co2 - wiec rośliny powinny produkować tlen. Do tego dosyć mocny ruch wody przez deszczownice 1cm pod woda skierowana w górę. Podłączyć powietrze? Zakręcić co2? Co2 leci 10 bąbelków na minutę
rolfik_r1 - #akwarystyka 
No i znowu cholery pływają mi przy powierzchni. O co może c...

źródło: comment_ygfer1V2DFKDFGRG52EItIaS3kZjpPuZ.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rolfik_r1: nie ważne ile podajesz CO2 szkodzisz rybom. Zakwaszasz ich organizm, osłabiasz im tym odporność i skracasz życie. Są inne sposoby dawkowania węgla, które tego nie powodują. Ja CO2 nie polecam.
Do tego, duże napowietrzenie wcale aż tak bardzo nie pomaga, bo ryby dalej wchłaniają CO2 przez skrzela :/.
  • Odpowiedz
#akwarystyka
Podłączyłem moją belkę LED. Muszę przyznać jedno - jest za-je-biś-cie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miałem trochę problemów, bo jeden LED był przepalony, a jako, że połączyłem wszystko w szereg nie świeciło nic. Musiałem przemierzyć, wymienić. Deep red został wymieniony na jednego full spectrum. Czyli zestaw jest taki:
24x biały 6500k
3x royal blue
2x deep
rolfik_r1 - #akwarystyka
Podłączyłem moją belkę LED. Muszę przyznać jedno - jest za-...

źródło: comment_ZYCDiWmJsIsogS0Irq7vnbjgzRp6dtXu.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czarnymelonik: Hodowałem w low-techu 112l pod 1 świetlówką 18W Alternantherę(która podobno bez nawożenia, CO2 i szamańskich obrzędów nie urośnie XDXD) i dalej ją trzymam, też na minimalnej ilości watów na litr. Jak chcesz roślinki, to low-tech i w nim ryby z twardych wód jest najlepszą opcją. Wtedy świetlówkowo wystarcza nawet 0,2-0,4W/L i wszystko ładnie rośnie ;). Przy ledach patrz na to, żeby było jak najwięcej lumenów na wat, oraz na
  • Odpowiedz
Mirki, ogólnie mam cholernie mieszane uczucia co do roslinyakwariowe.pl. Wygodny sklep, fajnie się kupuje, ale czekanie w 2016r. ponad tydzień na wysyłkę zamówienie to lekkie nieporozumienie
#akwarystyka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

podobno 40lm/l ma być, te ledy maja po 100lm.


@rolfik_r1: Mocna przesada z tym 40lm/l, chyba że ktoś chce uprawiać bardzo wymagające rośliny. Obecnie mam baniaki, gdzie mam nawet i po ~12lm/l, a dają radę.

Z tym 100lm na diodę też bym nie był taki pewny, bo te najtańsze diody prawie na bank tyle nie dają.

@90emer: Kleić można obojętnie czym, byle trzymało. ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
Kiedyś sobie takie p-------ę z krewetkami i będę szczęśliwy. Trzeba przestać podróżować najpierw. (,)

Mireczki z #akwarystyka, w ramach marzeń -> realne toto ? Takie 40 na 40 na 50 wysokości.
Przy takiej ilości roślin trzeba napowietrzać ( małe lustro wody) dodatkowo jeśli równocześnie chciałbym chmarę krewetek? Idzie to utrzymać razem? (mało mam doświadczenia z roślinami).
s.....a - Kiedyś sobie takie p-------ę z krewetkami i będę szczęśliwy. Trzeba przesta...

źródło: comment_vPirJgtCkXKMF7wQDThMe6pwrRvZAipi.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#akwarystyka #akwarium
Wybarwianie krewetek:
Podobno marchewka ma najwięcej karotenu, który wpływa na wybarwianie. Jak inaczej ją preparować oprócz gotowania?
No i czy sama marchewka krewetkom wystarczy, czy dodać czegoś innego dla zbilansowania? Czytałem, żeby po prostu wrzucić liście (dębu, pokrzywy, inne) to zjedzą.
Co oprócz gotowanej marchewki można dawać krewetom (red) na wybarwianie?
Z tego co posiadam na stanie to dodatkowo płatki NovoColor od JBL, SpiruTabs od Aquaela
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@damiano_polishiano: mam w akwarium red cherry i co kilka miesięcy dokupuje po 10szt ładnie wybarwionych od innych osób żeby "wymieszać krew", podaje im również mrożoną ochotkę i większość krewetek jest ładnie wybarwiona
  • Odpowiedz
podaje im również mrożoną ochotkę


@fox92: Ochotka jest czerwona z powodu hemoglobiny, nie wybarwia ona ryb czy krewetek w żaden sposób ;). Nie mówiąc już o zagrożeniach które może spowodować, generalnie nie warto.

@damiano_polishiano: Kup sobie barwiony piach kwarcowy, jeżeli chcesz mieć czarne podłoże. Nie zmienia parametrów wody, a do tego bazalt to syf ;).
  • Odpowiedz