@piciek91: Dobrze karmione ryby, nie licząc roślinożernych krówek, to dla własnego zdrowia powinny mieć 1-2 dni bez karmienia w tygodniu, taka przerwa to nic ;). Nie mówiąc już o typowo mięsożernych, przykładowo wężogłowach, gdzie ja swoje karmie raz-dwa razy na tydzień.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#akwarystyka #akwarium
U ojca szybko / często rozmnażają się zbrojniki. ph = 7, kh = 4, gh = 15, no3 = nie wiem
Pewnego dnia przeniosłem maluchy rano do mini kotniczka.
Przez kilka godzin dolewałem im wody ze swojego akwarium: ph = 6,9-7, kh = 3, gh = 6, no3 = 20. Popołudniem przelałem je do mojego mniejszego akwa i sobie fajnie hasają do wieczora. Następnego dnia sobie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki szukam lepszego domu dla mojego zbrojnika. Mam go już od dwóch lat, nigdy nie chorował. Niestety wyrósł już na tyle, że szkoda mi go trzymać w 60l baniaku. Ryba ma na oko 25 cm długości. Chętnie oddam go za darmo komuś, kto ma większe akwarium (minimum 120l).
Odbiór osobisty w #warszawa

#zadarmo #akwarystyka #akwarium
EmTeKa - Mirki szukam lepszego domu dla mojego zbrojnika. Mam go już od dwóch lat, ni...

źródło: comment_bpQulT33jIAz5sWW004XpZexYriFQW76.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki,moze mi ktos doradzić zestaw roślin do 20l kostki w której będzie prawdopodobnie 1 bojownik albo z 5 simulansów (wiem wiem..mały zbiornik i tak dalej...) . Oświeca to Aquael leddy smart plant (8000k) 6W powerled.

#akwarystyka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sowinek: musisz mieć podłoże dla roślin albo substrat pod kamieniami - nie będą zywic się tylko woda i CO2 :)
Moim zdaniem takie małe kostki wyglądają idealnie, jak są całe zarośnięte "trawnikiem" i maja 3-4 większe rośliny (przy czym u ciebie te większe, to tak naprawdę te z 2 planu w dużych akwariach). Moja propozycja:
- trawnik na całe akwarium w stylu hemianthus callitrichoides
- ładnie skomponuje się z tym gdzieś
  • Odpowiedz
@lukaszcba1989: No to na 3 zbrojasy miejsca nie ma, zostaw sobie parkę(bo to są sklepowe Ancistrus sp. tak?), nie mówiąc już o tym, że im bez piachu to trochę słabo- one lubią podkopywać się pod kamienie czy korzenie.
Oddaj mieczyka, jednego zbrojnika i neony, dokup C. margaritatus i będzie okej.
  • Odpowiedz
Mirki szukam jakiegoś forum o akwarystyce w miarę aktualizowanego ,bo niektóre posty z przed paru lat maja ;f
#akwarystyka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Trast: roslinyakwariowe - pogadasz na kazdy teamat, a jak zrobisz sobie konto premium (tanie, jak barszcz), to bedziesz mogl nawet czatowac:)
  • Odpowiedz
Mirki,mam bardzo złe warunki w akwa i musze szybko przeniesc rybki bo robie reset.
Mam w baniaku wode RO . Rybki przenosic w wodzie z akwa czy dac samą wode jałową?

#akwarystyka
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sowinek: Jakie miałeś wcześniej parametry? Stary filtr i podłoże, woda może być w 100% nowa o ile parametry nie odbiegają zbytnio. Zostaw trochę starej wody z rybami i rozcieńcz ją RO, dolewając powoli porcjami, a później aklimatyzuj kropelkowo ryby.
  • Odpowiedz
Mirki podpowiedzcie co robię źle. Posiadam (a w zasadzie moja córka) 15 litrowe akwarium z jednym bojownikiem płci męskiej o imieniu Marta. Jako że pływał wcześniej w mniejszej kuli, kupiłem dzisiaj mocniejszą grzałkę Thermo Plus 25. Ustawiłem ją na 23-24 stopnie, lecz termometr ciągle uparcie wskazuje mi 19-20. Grzałka się włącza - pracuje kilka minut - następnie wyłącza (wiadomo termostat), kolejne jej 'wzbudzenie' następuje dopiero w momencie gdy zmienię jej temperaturę na
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@baletny: 26 stopni, dla tych wydelikaconych "syjamskich" z moich obserwacji jest optymalne, ale zakres 23-29 jest okej.
@kowalik: Po pierwsze więc, zakup filtra, po drugie, nic dziwnego, że grzałka Ci tak chodzi- bez wspomagania ruchu wody jej ruch jest minimalny, więc grzałka grzeje głównie wodę wokół siebie, jak woda zaczyna sama z siebie z powolutku wędrować, z powodu różnic temperatur i obok grzałki pojawi się woda zimna to
  • Odpowiedz
@kowalik: Oj, dużo Cię zmian czeka. Na początek, te wszystkie barwione syfy musisz wyjąć- często wypuszczają z siebie chemikalia i mogą potruć ryby. Dalej, żywe rośliny i pokrywa ;). A na samym końcu- zbicie twardości i pH do odpowiednich wartości.

edit: zanurz całą grzałkę.
  • Odpowiedz
#akwarium #akwarystyka
Mimo moich ostatnich obaw, sytuacja chyba ulega zmianie ^^
Pani ramirezowa juz nie ucieka przed samcem, tylko staje jakby bokiem gdy do niej podplywa. Ogolnie plywaja blisko siebie. On od czasu do czasu wykonuje jakies padaczkowe ruchy, takie jakby stroszenie sie. Cos takiego zaobserwowalem u ś.p. Ramireza, gdy chyba maluchom robil przeplyw wody (albo nie wiem). Ogolnie teraz we dwojke dziobia glownie z prawej przedniej strony
damiano_polishiano - #akwarium #akwarystyka
Mimo moich ostatnich obaw, sytuacja chyb...

źródło: comment_RRupVJ7TPuZKDWfqwJss2iGf5045BFzw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach