mam AC i podczas ubezpiecznia samochodu podałem deklarowany roczny przebieg na bodaj 10-12 czy 10-15 tys kilometrów.Dzisiaj przywaliłem a zrobiłem już ponad 17 tys kilometrów.Czy będą cyrki z zaniżaniem odszkodowania/odmową naprawy z AC?
#ac
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki,

Może ktoś ma jakieś większe doświadczenie z #ac #ubezpieczenia #samochody i #motoryzacja coś doradzi. Kilka dni temu na drodze miałem niestety bliskie spotkanie z sarną i mimo niewielkiej prędkości przód auta trochę oberwał. Najmocniej dostała maska, grill i zderzak, do tego jest pęknięcie na pasie przednim, powyginane lamelki na chłodnicy i tablica.

Wydaje mi się, że ubezpieczalnia zaniżyła kosztorys (3-letni samochód), bo
a-kow - Cześć Mirki, 

Może ktoś ma jakieś większe doświadczenie z #ac #ubezpieczen...

źródło: comment_1614514391OUOliFnvBdSeKdcGQWXnoZ.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@a-kow: Masakra... Aż do teraz nie chce mi się wierzyć, że ktoś coś takiego mógł Ci zaproponować.
Jeśli rzeczywiście chciałeś mieć możliwość naprawy w ASO a pośrednik wcisnął Ci kosztorys to możesz próbować ugrać z jego OC. Następnym razem bierz po prostu wariant serwisowy i wtedy po takim zdarzeniu dajesz auto do ASO i wymieniają Ci te wszystkie elementy na nowe i masz temat z głowy.
  • Odpowiedz
Siemka, ostatnio miałem stłuczkę ( moja wina ) oświadczenie itd. Teraz chciałym się postarać o odszkodowanie z mojego AC, pacjent to Polo 2007, 133k przebiegu. Wysłałem papierki do #warta #hdi, zdjęcia itd. Zadzwonił gość, że szkoda całkowita i że zaraz zrobi wycenę. Przysłali ugodę na 3,9k, bez żadnej wyceny ani niczego. Co tu robić? Prosić o wycenę? Odrzucać? Napomnę że mam zniesioną amortyzację części, OWU jest tutaj:
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@IreuN: Co to znaczy nic szczególnego ? Pośrednik powinien Ci doradzić jak teraz najlepiej postąpić. Jeśli tego nie robi to po prostu zmień agenta na bardziej kompetentnego i nie wznawiaj polisy u aktualnego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest jakiś minus brania AC liczonego od kwoty netto + 50% VAT? Prowadzę jdg, użytkuję auto w trybie mieszanym, więc odliczam 50% VATu. Jeśli dobrze rozumiem, to w przypadku likwidowania szkody ubezpieczyciel pokrywa kwotę netto oraz 50% VATu, pozostałe 50% płacę ja, ale mogę potem te kwotę odliczyć - w konsekwencji wychodząc na zero (oczywiście zakładając, że "wygenerowałem" odpowiednią kwote VATu w danym miesiącu rozliczeniowym). Czy jest tutaj coś, czego nie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam pytanie do Mirków-ekspertów z tagów #ubezpieczenia i #ac Gdybyście mieli polecić AC (od wszelkich ryzyk, wariant serwisowy, brak konsumpcji i udziałów własnych) w #hestia #warta albo #pzu to przy identycznej wysokości składki jakiego dokonalibyście wyboru i dlaczego? Najbardziej chodzi mi o konkretne zapisy w OWU lub doświadczenia z likwidacją szkody. #pytaniedoeksperta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piotre94: nie odpowiem, ponieważ nie jestem osobą która zaoferowała ci te propozycje i nie wiem na jakich OWU są propozycje, tak samo jak nie wiem z jakiego kanału sprzedaży są propozycje, a to ma ogromne znaczenie, bo niektóre potrafią być ucięte zakresem kosztem niższej składki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@piotre94: pytaj pośrednika, u którego będziesz zawierał ubezpieczenie. Nikt Ci nie będzie robił analizy OWU za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogólne warunki potrafią zmieniać się stosunkowo często, więc trzeba się z tym po prostu dokładnie zapoznać
  • Odpowiedz
@needer: Zdania są podzielone, dla jednych najlepszy z nowych cześci jest Origins, dla innych Odyssey a dla innych Valhalla.
Mi się wszystkie podobały ale najpierw brałbym jednak Origins bo Valhalla ma trochę nawiązań do poprzednich części których nie wyłapiesz nie grając w nie.
  • Odpowiedz
Dlaczego Valhalla to dla mnie jeden z najlepszych AC i bardzo dobry RPG ogółem?
Bo poza wielkim światem, milonem możliwości i milonem znaczników nie jest nudny i wtórny.
I to między innymi dlatego, że zadania poboczne nie są losowymi przynieś/ podaj/ pozamiataj/ upoluj 5 jeleni.
Są dopracowane i różnorodne, sa śmieszne gdy mają być śmieszne i smutne gdy mają byc smutne. No i super gdy mają być super. Bo zadanie z wyrzuceniem
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ziutek_Grabaz: mnie najbardziej denerwuje że tych zadań nie masz wpisanych do dziennika albo żeby chociaż na mapie była nazwa bo już kilka razy zapomniałem czego miałem szukać albo w którym niby kierunku iść
  • Odpowiedz
@Ziutek_Grabaz: to bardzo ciekawe jak różnią się głosy na temat tego czegoś. Walka jest drewniana, lootu praktycznie nie ma wcale, grrrrrrind. Co z tego, że questy fajne i grafika ładna jak cała reszta to grind + mikropłatności. Dla mnie jest nie do pomyślenia, żebym w grze single player musiał grindować. Ale ja to ja, po prostu ubiszitowe flaki z olejem mi się przejadły i nie potrafię już w nie grać.
  • Odpowiedz
@fromasz56: napisałem priv.
Zależy mi na AC aby obowiązywało za znakiem A18-b (bo miałem prawie spotkanie z sarną na autostradzie), na lawecie auta po ewentualnej awarii i na zielonej karcie.
  • Odpowiedz
Siemka, gram sobie w Assassina Valhalle i zauważyłem taki sklepik za realne pieniądze, no i w nim są jakieś bronie do kupienia i tu moje pytanie - czy te bronie są jakkolwiek użyteczne czy to tylko wygląd? Drugie pytanie czy jest coś co opłaca się kupić z tego sklepu? Jak narazie to kusi mnie tylko zakup wilka bo jazda na koniu to nudy :/ #assassinscreed #assassinscreedvalhalla #ac
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@franaa: jest gdzieś miejsce gdzie są pokazane obrażenia tych broni? bo w tym sklepie nie ma informacji na temat tego jakie ma obrażenia itd. a to jednak chyba ważne przy zakupie xD
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jcdx: Ten event tylko jest tak strasznie zbugowany, nie ogarniam jak nikt tego nie sprawdzał przed jego włączeniem. Sama gra tak poza tym jest ok. W moim przypadku ten event był jakieś 2 dni i tak po prostu sobie całkowicie zniknął xd
  • Odpowiedz
Mirki z #motoryzacja bo zgłupiałem xD

Wycieli mi katalizator w nocy, a ubezpieczyciel (zgłosiłem z AC) uznał to za szkodę całkowitą xDDDDDD
Czyli wypłaca mi różnice wartości auta z dnia zdarzenia -(minus) tyle ile jest warte po zdarzeniu.
No wszystko fajnie, ale co to dla mnie oznacza tak na prawde?

Że
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach