Pomysł rządu: "We wtorek rząd ma ogłosić ostrzejsze zasady izolacji obywateli. Trzeba liczyć się z zakazem wychodzenia z domu na odległość dalszą niż 100-200 metrów" - czyli nowe zaostrzenia, a może by tak wyposażyli placówki medyczne w niezbędne środki i zaczęli wreszcie testować ludzi, a nie tylko wysyłać ich na kwarantannę.
My mamy siedzieć w domu i za nich zwalczać epidemię, a oni tylko chcą przeczekać do 10 maja

P.S. I pamiętajcie:
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@spammaster: rząd zwalcza epidemię kosztem obywateli i firm. Oczywiście trzeba brać poprawkę na dzbany mające to wszystko w d. Jak dla mnie, to niech mnie cmokną w pompkę - do takich rozwiązań potrzeba stanu nadzwyczajnego, Konstytucja daje mi wolność podróży, chyba że USTAWA mówi inaczej, a nie rozporządzenie [po trupach do celu] oczywiście nie jestem świnią i dostosuję się, dla dobra innych, ale to jest jakiś przekręt
  • Odpowiedz
Mireczki mamy w pracy podajnik z płynem do dezynfekcji rąk. Na opakowaniu napisany że ma 75% etanolu (ʘʘ) Można to sobie pić czy jest czymś zanieczyszczony?
#2019ncov
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RoastieRoast: Powód jest taki że na rynku niema wystarczającej liczby środków ochrony osobistej, a przede wszystkim potrzebują jej pracownicy medyczni. Jeżeli pracowników medycznych zabraknie z powodu braku tych środków, to ludzie będą umierać bez dostępu do ochrony zdrowia.
  • Odpowiedz
Nie wiem czy to nie jakiś chochlik dziennikarski, lub błąd w liczbach.
Wczoraj przyjęc na ICU było 50, a dzisiaj uwaga 2 osoby - choć nie wiem czy to nie dane Lombardii, ale i tak!.
"podczas gdy są tylko dwa nowe przyjęcia na OIOM"
"mentre sono solo due i nuovi ricoveri in terapia intensiva" - reppublica

Toż to by było przezajebiste info!
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ska87: OIOM ładnie ostatnio spadał ale te 2 to byłby prawie jakiś cud (chce wierzyć)
+179/+207/+197/+241/+157/+152/+195/+192/+93/123/120/50/2-> dzisiaj to byłby kosmos :)
  • Odpowiedz