Wpis z mikrobloga

Pomysł rządu: "We wtorek rząd ma ogłosić ostrzejsze zasady izolacji obywateli. Trzeba liczyć się z zakazem wychodzenia z domu na odległość dalszą niż 100-200 metrów" - czyli nowe zaostrzenia, a może by tak wyposażyli placówki medyczne w niezbędne środki i zaczęli wreszcie testować ludzi, a nie tylko wysyłać ich na kwarantannę.
My mamy siedzieć w domu i za nich zwalczać epidemię, a oni tylko chcą przeczekać do 10 maja

P.S. I pamiętajcie: Myjcie rączki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#koronawirus #2019ncov
  • 23
@Sl_w_k_1:feedy na żywo z przemówień Morawieckiego i Ministra Zdrowia (gazeta.pl, wp.pl)
tu jeszcze cytat: Będą nowe obostrzenia i to w najbliższych dniach. - Będziemy o państwu przekazywać wnioski na ten temat - kwituje minister zdrowia.
@spammaster: rząd zwalcza epidemię kosztem obywateli i firm. Oczywiście trzeba brać poprawkę na dzbany mające to wszystko w d. Jak dla mnie, to niech mnie cmokną w pompkę - do takich rozwiązań potrzeba stanu nadzwyczajnego, Konstytucja daje mi wolność podróży, chyba że USTAWA mówi inaczej, a nie rozporządzenie [po trupach do celu] oczywiście nie jestem świnią i dostosuję się, dla dobra innych, ale to jest jakiś przekręt
akiś żart... Po pierwsze na jakiej podstawie bez wprowadzenia stanu wyjątkowego? Po drugie na jakiej podstawie będą określać miej


@svickova: Nie mogą określić w mieście. Dlatego nie ma co się martwić, że nie pójdzie się do dyskontu oddalonego o 2 km od domu. Tu chodzi bardziej o kontrole na jakichś drogach krajowych oddalonych od miejsc zabudowań. Tu nie przejdzie wymówka, że mieszka się w lesie :D
a może by tak wyposażyli placówki medyczne w niezbędne środki i zaczęli wreszcie testować ludzi, a nie tylko wysyłać ich na kwarantannę.


@spammaster: dzisiaj było o tym info od Szumowskiego i mają zmienić procedury zarówno przydzielania wyposażenia ochronnego (już nie tylko wybranym szpitalom ale wszystkim) oraz mają być zmodyfikowane procedury które mają rozszerzyć krąg osób testowanych.