Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko137
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
rydzo
rydzo

rydzo

Dołączył 18 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 13000
  • Znaleziska 3131
  • Mikroblog 9869
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 15
dobry-informatyg
dobry-informatyg
01.03.2026, 07:36:44
  • 61
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rydzo
rydzo
rydzo 01.03.2026, 08:27:14 via Wykop
  • 4
@dobry-informatyg: teraz byl Polak w tvn24
  • Odpowiedz
rydzo
rydzo
rydzo 28.02.2026, 15:57:30
  • 1
Ciekawe jak tam inwestorzy betonowego zlota w #dubaj
Bo ostatnio kazdy naganial aby tam kupowac.
Zrobilo sie goraco bo nagle zagubiona rakieta moze zakonczyc dochod pasywny ...

#iran
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

interpenetrate
interpenetrate
interpenetrate
01.03.2026, 07:26:44 via Wykop
  • 0
@rydzo: bardziej teraz będzie okazją do kupienia.
  • Odpowiedz
ObiVanKenobi
ObiVanKenobi
27.02.2026, 20:59:07
  • 4
#iran
Zaczęła się inwazja lądowa
ObiVanKenobi - #iran 
Zaczęła się inwazja lądowa

źródło: obraz

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rydzo
rydzo
rydzo 27.02.2026, 22:48:31 via Wykop
  • 3
@ObiVanKenobi: lotnictwo tez uderza!
rydzo - @ObiVanKenobi: lotnictwo tez uderza!

źródło: 1000055993

Pobierz
  • Odpowiedz

707

Branża alkoholowa w kryzysie? Sprzedaż piwa najniższa od 20 lat

Pokaż treści 18+

Branża alkoholowa w kryzysie? Sprzedaż piwa najniższa od 20 lat

Pokolenie Z pije mniej, sprzedaż alkoholu spada, a branża już mówi o kryzysie i liczy miliardowe straty. Serio? Może to nie tragedia gospodarcza, tylko pierwszy od dawna pozytywny trend zdrowotny.

WinoDominoISpiew
z
portal.faktura.pl
dodany: 26.02.2026, 07:14:03
  • 453
  • #
    alkohol
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
rydzo
rydzo
rydzo 26.02.2026, 12:43:35 via Wykop
  • 3
@ragnarok-asgartus: zmienia się nastawienie. Za dzieciaka pamiętam jak każda impreza rodzinna była z alko. Chrzciny, komunie i tak dalej.
U mnie dzieci miały chrzciny, urodziny, będą komunie. Nie będzie alko. I tak w większości widzę po znajomych czy dalszej rodzinie.

1038

Podniesienie I progu podatkowego do 171 tys. zł - do Sejmu trafiła petycja

Podniesienie I progu podatkowego do 171 tys. zł - do Sejmu trafiła petycja

Polacy mówią dość drożyźnie i dają rządzącym gotowe rozwiązanie, które pozwoliłoby na pozostawienie większej sumy pieniędzy w portfelach. Chodzi o próg podatkowy, który w obecnym kształcie - zdaniem pomysłodawców - jest odrealniony, dlatego należy go podwyższyć ze 120 do 171 tys. zł.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 26.02.2026, 06:58:44
  • 139
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    gielda
  • #
    inwestycje
  • #
    informacje
  • #
    polityka
rydzo
rydzo
rydzo 26.02.2026, 08:53:16 via Wykop
  • 13
Podniesienie to jedno. Ale ważniejszy temat to konieczność waloryzacji tego progu. Bo bez tego podniosą a potem 3-4 lata miną i znowu się okaże, że niedużo ponad średnią trzeba zarabiać aby w 2. progu się znaleźć.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

D_Train
D_Train
25.02.2026, 12:18:17
  • 322
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rydzo
rydzo
rydzo 25.02.2026, 21:53:11 via Wykop
  • 0
@Dziad_Mroz: czyli służba zdrowia za czasów PISu lepiej działała!
  • Odpowiedz
Basiura89
Basiura89
25.02.2026, 15:28:13
  • 106
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rydzo
rydzo
rydzo 25.02.2026, 20:30:52 via Wykop
  • 0
@Basiura89: wykopki za 30-40lat to będą chodzić na pokazy garnków oraz oddawać kase fałszywych wnuczkom. Bo nawet w młodym wieku sa mocno podatni na bajty
  • Odpowiedz
adamsowaanon
adamsowaanon
24.02.2026, 08:36:12
  • 2761
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 223
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rydzo
rydzo
rydzo 25.02.2026, 09:02:00 via Wykop
  • 0
Prawda taka, że 80-90proc turystów w Meksyku poza Cancun i okolice nie rusza się.
Byłem tam 9lat temu i żadnych problemów. Quintana Roo nie było i nadal nie jest niebezpieczne dla turystów bo tutaj z nich żyją i gangom póki co nie pasuje aby ich odstraszyć. Zresztą nie ma informacji aby tam były egzekucje itp.
Ale też trzeba pamiętać, że Acapulco miało podobny status a bezpiecznie już tam od dłuższego czasu nie
  • Odpowiedz
blunch
blunch
23.02.2026, 09:18:20
  • 952
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 424
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rydzo
rydzo
rydzo 23.02.2026, 15:12:24 via Wykop
  • 0
@blunch: ja mam Superba gdzie zaraz będzie 300k. Już wiem, że musi być tanio :)
  • Odpowiedz
rydzo
rydzo
rydzo 23.02.2026, 20:11:29 via Wykop
  • 0
@kutang__pan: okolice Wawy ale najpierw musze kupic inny a na razie nie zaczalem. Wiec temat na wiosne czy lato
  • Odpowiedz
rydzo
rydzo
rydzo 24.02.2026, 15:53:59 via Wykop
  • 0
@kutang__pan: manual, tdi 150KM, ośka.
  • Odpowiedz
rydzo
rydzo
rydzo 22.02.2026, 21:40:59
  • 9
Powinni zabronić IO zimowych poza Europą.
Tam w ogóle nie ma atmosfery.
MS w piłce tez bedzie teraz gowno bo pod znakiem hamburgerów, syropu klonowego i burrito.

#mediolan2026
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rydzo
rydzo
rydzo
Autor
23.02.2026, 11:28:02 via Wykop
  • 0
@pplk_Minas_Gerais: gdyby to sam Meksyk Organizował. A tak masz mix Kanadyjczyków co piłka u nich daleko za hokerej, Amerykanów którzy będą siedzieć z hotdogiem, zresztą takie ceny biletów, że większość pójdzie się tylko lansować.
  • Odpowiedz
rydzo
rydzo
rydzo
Autor
23.02.2026, 15:07:36 via Wykop
  • 1
@pplk_Minas_Gerais: na razie to Meksyk musi zrobić porządek u siebie. Bo gdy kibice popatrzą co tam się dzieje to może być mniej chętnych płacić dużo kasy i bać się o własne bezpieczeństwo. Niby gangi nie atakują turystów ale jak to się mówi - niesmak pozostał :P
  • Odpowiedz

1321

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla posiadaczy psów? Zdania są podzielone

Pokaż treści 18+

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla posiadaczy psów? Zdania są podzielone

Więcej osób rocznie zostaje ugryzionych przez psa niż doznaje urazu w wypadku drogowym. W 2024 roku w Polsce odnotowano 26 588 pogryzień. To średnio 73 osoby dziennie. Mimo to, tylko 35 proc. Polaków uważa, że opiekunowie psów powinni posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC.

WroTaMar
z
trojmiasto.pl
dodany: 21.02.2026, 17:14:47
  • 528
  • #
    psiarze
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    ubezpieczenieoc
  • #
    pieniadze
  • #
    psiegryw
rydzo
rydzo
rydzo 23.02.2026, 11:25:56 via Wykop
  • 8
Zaczęły się roztopy. Cała okolica dosłownie zasr..ana. Z dziećmi wyszedłem na spacer to tylko się rozglądam dookoła aby wyłapać wcześniej te miny i dzieci ostrzec. Bo inaczej wrócą ze śmierdzącymi butami.
To jest jakaś tragedia. Okolice Lasu Kabackiego gdzie jest zakaz wejścia z psami. Bo rezerwat. Oczywiście masa psów w rezerwacie, nawet bez smyczy. I jak zwrócisz uwagę to właściciel oburzony.
Syf dookoła.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pawel993
Pawel993
23.02.2026, 07:43:36
  • 99
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rydzo
rydzo
rydzo 23.02.2026, 09:24:09 via Wykop
  • 0
@Pawel993: widzialem ten wpis. Nawet byly głosy, ze to specjalnie aby ludzie nie otrzymywali pomocy medycznej i umierali :-)
  • Odpowiedz
salo91
salo91
salo91
22.02.2026, 09:50:27
  • 897
xDDDD Wy też wyliczacie żonie sikanie, czy tylko ja taki pantofel jestem, że tego nie robię?xD

#zwiazki
salo91 - xDDDD Wy też wyliczacie żonie sikanie, czy tylko ja taki pantofel jestem, że...

źródło: 1000064422

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rydzo
rydzo
rydzo 22.02.2026, 12:57:29 via Wykop
  • 3
@salo91: jeśli woda kosztuje jakies 12-15pln za 1m3 to mamy nawet te 15pln za 1000l. Nawet niech będzie stara spłuczka i 10l na spłukanie. To mamy 100 splukan za 15pln. Jeśli rachunek pod 1500pln to musiałoby byc 100m3 wody a zatem jakies 10 tysięcy splukan wody. 330 splukan dziennie. 13-14 razy na godzinę, nawet w nocy. Yhy, brzmi wiarygodnie.
  • Odpowiedz
josedra52
josedra52
22.02.2026, 11:28:21
  • 128
Eliza, zabrakło około 40 sekund. Nie żałujesz, że zmarnowałaś szansę na medal?

#mediolan2026 #heheszki
josedra52 - Eliza, zabrakło około 40 sekund. Nie żałujesz, że zmarnowałaś szansę na m...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rydzo
rydzo
rydzo 22.02.2026, 12:00:16 via Wykop
  • 45
@josedra52: Eliza, prawie 7 minut straty do 1. miejsca. W jaki sposób chcesz teraz przeprosić 38mln rodaków, których zawiodłaś?
  • Odpowiedz
pplk_Minas_Gerais
pplk_Minas_Gerais
pplk_Minas_Gerais
22.02.2026, 11:27:47
  • 224
Brązowy medal jej nie wystarcza. Kaelin kradnie narty Diggins! #mediolan2026
pplkMinasGerais - Brązowy medal jej nie wystarcza. Kaelin kradnie narty Diggins! #med...

źródło: 1000061939

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rydzo
rydzo
rydzo 22.02.2026, 11:57:40 via Wykop
  • 4
@pplk_Minas_Gerais: doktor Kłin z Kortiny juz jedzie po skórę ...
  • Odpowiedz
PanMaglev
PanMaglev
19.02.2026, 12:12:15
  • 622
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rydzo
rydzo
rydzo 19.02.2026, 13:45:32 via Wykop
  • 3
@PanMaglev: kiedy zwykła jazda już nie kręci i wolisz zostać kolejnym Travisem Pastraną!
  • Odpowiedz

633

Siedmiu inżynierów chce stworzyć polski mikroprocesor

Siedmiu inżynierów chce stworzyć polski mikroprocesor

Siedmiu inżynierów z doświadczeniem m.in. w Intel, Microchip, Graphcore i STMicroelectronics powołuje spółkę Polski Krze

erka73
z
trojmiasto.pl
dodany: 19.02.2026, 07:08:15
  • 241
  • #
    trojmiasto
  • #
    it
  • #
    informatyka
  • #
    komputery
  • #
    programowanie
  • #
    programista25k
rydzo
rydzo
rydzo 19.02.2026, 08:52:56 via Wykop
  • 18
Ok, czyli zrobimy w garażu coś czego nie potrafi wiele bogatych krajów. Na pewno w świecie tak wysokiej technologii i olbrzymich nakładów przez wielkie firmy jakaś firma garażowa odniesie sukces!
A w praktyce będzie tak, że wpadną dotacje, będzie praca nad projektem, pensja i spokój na jakiś czas. A potem się okaże, że jednak było trudno i od intela czy amd lepsi nie będziemy.
Ale co zarobione to już w kieszeni w
  • 11
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rydzo
rydzo
rydzo 19.02.2026, 09:30:33 via Wykop
  • 9
@guras: każdy wielki biznes tak zaczynał. Ale zaczynał 150, 100, 50 albo 30 lat temu. Gdy konkurencja niemal była zerowa. A teraz co? W dobie dziesiątek miliardów inwestycji robionych przez intela czy amd, a także innych graczy nagle ktoś w garażu wytworzy konkurencję? Gdy Jobs robił Apple to ile ludzi wtedy miało komputery? To dopiero raczkowało. Teraz masz setki miliardów, które są inwestowane w różne startupy i konkurencja olbrzymia. Nawet
rydzo
rydzo
rydzo 19.02.2026, 09:37:53 via Wykop
  • 1
@guras: zresztą tutaj mają wielkie plany. Sam samsung się wywalił na własnych procesorach a poszła w to duża kasa i mieli już globalną markę. Exynosy na razie to nie jest sukces.
Chiny wrzucają olbrzymią kasę w rozwój bo mają Tajwan pod nosem, któremu mocno zazdroszczą.
Identyczne artykuły czytałem gdy zapowiadali jakieś polskie marki aut, wliczając Izerę. Bajeczka dla naiwnych aby zrobić szum i kogoś w finansowanie wciągnąć.
Kilkaset mln pln.
rydzo
rydzo
rydzo 19.02.2026, 11:16:03 via Wykop
  • 0
@ggs-hg: poczytaj historię firmy. Istnieli już grubo ponad 100 lat a branży zaczęli działać już po 60latach. W latach 80tych już sporo robili w temacie telefonów. Do tego raczkujący rynek. To chyba trochę inna historia niż kilku gości z różnych firm z pomysłem - a zróbmy takie procesory aby intelowi szczęka opadła.
rydzo
rydzo
rydzo 19.02.2026, 13:28:06 via Wykop
  • 0
@Pan_krecik: a ARM to kiedy startowało? Gdy rynek był nasycony?
No zobaczymy co ogarnie Polski Krzem. Bo zawsze zapowiedzi piękne.

tutaj wrzucam powiązania głównych udziałowców. Standard w polskich warunkach. Firemki z różnych branż, w każdej oczywiście jakieś dofinansowania i państwowa kasa. I tak się kręci biznes.

na tym się najlepiej zarabia.
rydzo - @Pan_krecik: a ARM to kiedy startowało? Gdy rynek był nasycony?
No zobaczymy ...

źródło: obraz_2026-02-19_142804877

Pobierz
pal95
pal95
pal95
19.02.2026, 10:38:57
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rydzo
rydzo
rydzo 19.02.2026, 10:41:49 via Wykop
  • 0
@pal95: a ona ma chociaz ciocię w ministerstwie obrony?
  • Odpowiedz

369

Oszukali mnie na Vinted - studium przypadku jak policja nie wykrywa sprawcy

Oszukali mnie na Vinted - studium przypadku jak policja nie wykrywa sprawcy

Oszustwo zostało zgłoszone na policji, sprawą zajęła się prokuratura. Oczywiście sprawca niewykryty, chociaż policja i prokuratura mieli numer numer telefonu i numer konta bankowego.

Helix
z
youtube.com
dodany: 17.02.2026, 07:47:43
  • 89
  • #
    policja
  • #
    prokuratura
  • #
    prawo
  • #
    oszustwo
rydzo
rydzo
rydzo 18.02.2026, 09:31:54 via Wykop
  • 2
Bardzo często konta na vinted/olx są przejmowane. Potem konto na słupa. I tak się robi scam. Płacąc przez vinted też można zaliczyć wtopę ale to dużo mniejsze ryzyko. Płacenie poza vinted to już proszenie się o kłopoty. I co policja ogarnie? Znajdzie menela na którego założono konto. Menel nie wie co się dzieje. I koniec. Tak najczęściej robi się przekręt.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Apaturia
Apaturia
17.02.2026, 08:56:14
  • 312
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rydzo
rydzo
rydzo 17.02.2026, 14:43:47 via Wykop
  • 3
@Apaturia: 2017, akurat 2 było mocno podkurzone na siebie i zaczęły walczyć. Jeden miał niemałą ranę ... Jeszcze przewodnik się śmiał, że walczą o samicę. Wszystko przez te kobiety :P
rydzo - @Apaturia: 2017, akurat 2 było mocno podkurzone na siebie i zaczęły walczyć. ...

źródło: obraz_2026-02-17_154343681

Pobierz
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 25
  • Strona 6 z 25
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 01.07.2023

    Komentator
  • Rocznica
    od 29.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 06.03.2020

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 19.09.2025

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking