kuerwa, bralem wczesniej minox przez ponad pol roku i inne gowna na wlosy, wcierki itp i faktycznie działało, ale jak odstawiłem to po 4 miesiacach wlosy zaczely mi sie sypac jak złe, po myciu rano i wieczorem do 30 wlosow na ręce :o od 3 tygodni biore finasteryd i minox znowu, dodatkowo wcierki na porost banfi ale wlosy nadal sie mega sypia, od kiedy mozna sie spodziewac efektu fina
@Powiemjak: teraz lecą włosy po odstawieniu minoxidilu i tego raczej nie zahamujesz - co ma wypaść to wypadnie
dodatkowo - jeśli bierzesz fina 3 tygodnie, to możesz mieć dodatkowy shedding (linienie) na skutek finasterydu - nie tylko minox tak działa na początku, aczkolwiek shedding po finie jest rzadszy niż po minoxie
@future_cpun: zostaje wersja topical, np finasteryd w płynie 0.025% 1ml
wtedy DHT we krwi spadnie o ~25% (zamiast 65% jak przy tabletkach), a w skórze głowy DHT spadnie podobnie, czyli hamujemy łysienie ale nie obniżamy aż tak mocno DHT w całym organiźmie
Po samego fina do dermatologa, niektórzy przepisują topical jako lek robiony, albo można samemu pokruszyć tabsy w roztworze (aczkolwiek nie polecam na początek w minoxidilu tylko np Stemoxidine)
✨️ Obserwuj #mirkoanonim Czy ktoś mógłby polecić jakiegoś lekarza od łysienia męskiego, w Krakowie bądź okolicach? Zaczynają mi lecieć włosy... Szukam lekarza z otwartym umysłem, który będzie potrafił się wypowiedzieć w każdym aspekcie leczenia łysienia (również fin/minox).. Lekarza który będzie się przykładał do pacjentów bardziej, niż przeciętny doktor :) Wskaże jakie badania zrobić itp... Za wszelkie rady typu "zgól się na łyso" dziękuję :) Jest jeszcze za wcześnie, może coś się
Odstawiłem na 3 miesiące finasteryd i minoxodil na 4 miesiące. Przez ten czas wszytko było ok. Miesiąc temu wróciłem do fina i minoxodila, wlosy mocno zaczęły wypadać i nie przestają. Pojawiły się mocne zakola i grzywka jest bardzo rzadka. Co mogło się stać? Jest to faza linienia czy coś innego? Boje się, że te zakola już nie zarosną.
Witam! Od kilku miesięcy pije topical minoxa. 1 strzał do kieliszka, dolewam trochę wody z kranu i wypijam. Jest sens przerzucać się na oral minoxa w tabletkach? Obecnie butelka starcza na rok wiec jest to bardzo korzystne finansowo. #minoxidil #broda #lysienie #zakola #wlosy
Siemanko, Nie siedzę za bardzo w temacie przezczepów, ale niestety fskt zmagania się androgenówką sprawia, że często mimowolnie zwracam uwagę na włosy u innych, zwłaszcza, którzy zmagają się z podobnym problemem ( ͡°͜ʖ͡°). To co zauważyłem i wyczytałem, to to, że dobry przeszczep chyba najtrudniej uzyskać ludziom z diffuse thinning. Co więcej, bardzo często nawet przy przeszczepach które wychodzą naprawdę spoko, to i tak te włosy
1. Przy diffuse thinning jest bardziej prawdopodobne, że miniaturyzacja wchodzi również na donor, nawet jeśli tego nie widać gołym okiem
Dlatego zaleca się finasteryd przed przeszczepem, aby wzmocnić donor. Bez tego przeszczepiasz już osłabione mieszki, które mogą nie przeżyć.
Kolejna kwestia - przy rozlanym łysieniu, zazwyczaj uzupełnia się gęstość "między włosami" na całej głowie. Jeśli wszczepiasz na zminiaturyzowanym obszarze, to natywne włosy są dodatkowe narażone na tzw. shock loss. To znaczy, że słaby mieszek
Wrzucilby ktoś fotke jak wyglada krótko obcięty tyl glowy dluzszy czas po przeszczepie? Chodzi mi na ile widoczne są blizny po dłuższym czasie #przeszczepwlosow #przeszczep #lysienie
Aplikacja Windows95 v3.1.1 działa w obrębie systemów Windows, macOS i Linux, z dedykowanymi wersjami dla architektur 32-bitowych, 64-bitowych i ARM. Program "waży" od 234 MB do 313 MB, w zależności od platformy. Imponujące, prawda?
Przestroga dla wszystkich "ekspertów" czytających reddita
Minox w tabletkach w pełnej dawce na serce jest lekiem black-box w USA, a nawet w tabletkach - low dose oral minoxidil, jest na granicy bezpieczeństwa. Mówimy o leku, który planujemy zażywać wiele lat.
Chłop z wykopu był u prof. Lidii Rudnickiej i pytał o picie topical minoxidilu. Screen i link poniżej.
@Towarzysz_Pawulon: chyba nie czytałeś linka co wrzucilem, gość pisze że konsultował to z Rudnicką a dopiero później pojechał do Rakowskiej
Czyli twierdzisz, że wystarczy sobie potrząsnąć butelką minoxa i powstaje roztwór jednorodny, pomimo tego że w międzyczasie ulega degradacji i wytrąca się z niego osad?
Co mnie zastanawia. Gość z reddit poniżej 2,5k graftow. A niektóre ziomeczki lecą do Turcji i na same, mniejsze zakola robią im 3,5k graftow...
Myślałem, żeby zrobić we Wrocku u Saifiego 2k i nie wyszłoby dużo drożej niż wycieczka do Turcji a potem bah - pojawia się gość który na małe zakola ma zrobione 3.5k :I #lysienie
@30062018: na oko około 2000 graftów, bo nie tylko zakola ale obniżenie linii na środku
Koszt - trudne pytanie. Takiego złudzenia gęstości nie uzyskasz przeciętnym przeszczepem w Turcji, o p0lsce zapomnij ( ͡°͜ʖ͡°). Tutaj nie chodzi o ilość graftów, tylko jaki procent się przyjmie (survival rate)
Trzeba szukać dobrej kliniki gdzie płacisz za pojedyńczy graft, a nie all inclusive.
Gurwa, 18 lat i spore zakola... Jakoś idzie je zaczesać gdy mam dłuższe włosy, ale co z tego skoro po kilkunastu minutach po użyciu szczotki, znowu się uwydatniają... Jest jakiś dosyć tani sposób aby choć trochę włosy odrosły i się zagęściły aby nie były mocno widoczne? Bo na przeszczep mnie nie stać, a z roku na rok będzie jeszcze gorzej :(
Jak coś to ogolenie na łyso jeszcze pogorszy sprawę, bo przez
kuerwa, bralem wczesniej minox przez ponad pol roku i inne gowna na wlosy, wcierki itp i faktycznie działało, ale jak odstawiłem to po 4 miesiacach wlosy zaczely mi sie sypac jak złe, po myciu rano i wieczorem do 30 wlosow na ręce :o od 3 tygodni biore finasteryd i minox znowu, dodatkowo wcierki na porost banfi ale wlosy nadal sie mega sypia, od kiedy mozna sie spodziewac efektu fina
dodatkowo - jeśli bierzesz fina 3 tygodnie, to możesz mieć dodatkowy shedding (linienie) na skutek finasterydu - nie tylko minox tak działa na początku, aczkolwiek shedding po finie jest rzadszy niż po minoxie
należy kontynuować leczenie :)