Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko187
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Raylayan

Raylayan

Dołączył 6 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4959
  • Znaleziska 83
  • Mikroblog 4876
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 22
breakdown1
breakdown1
19.01.2026, 20:38:22
  • 27
Ciekawe czy udałoby nam się kiedyś zorganizować integrację tagu w którymś mieście, gdzieś w centralnej Polsce co by każdy miał w miarę blisko, na przykład latem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chętnie bym poznał niektórych śmieszków. Temat zakładam by wspólnie wybadać sentyment tagu do tego pomysłu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda
breakdown1 - Ciekawe czy udałoby nam się kiedyś zorganizować integrację tagu w którym...

źródło: image_picker_9F040EF5-DA2C-4038-832A-B362EA4D9A9E-29178-000072271E0D6F8B

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Raylayan
Raylayan 20.01.2026, 08:18:23 via Wykop
  • 2
@Tommy_Cares: też mieszkam w miarę w centrum :)
  • Odpowiedz
smalu
smalu
15.01.2026, 13:02:50
  • 0
#ccc no i co? butów sto. Rakiety brak xD Cejrowski miał rację z tym CCC w paście.
#gielda https://www.youtube.com/watch?v=IRoKHOB-vqg
smalu - #ccc no i co? butów sto. Rakiety brak xD Cejrowski miał rację z tym CCC w paś...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Raylayan
Raylayan 15.01.2026, 13:18:49 via Wykop
  • 1
@smalu: Analiza wsteczna zawsze skuteczna. Też miałem nadzieję na małą pompę na CCC
  • Odpowiedz

576

Upada najstarszy producent polskich opon. Zakład działał prawie 100 lat

Upada najstarszy producent polskich opon. Zakład działał prawie 100 lat

Poznański Stomil, działający niemal 100 lat, zmierza ku likwidacji.

gheost1410
z
money.pl
dodany: 14.01.2026, 16:36:38
  • 236
  • #
    upadlosc
  • #
    bankructwo
  • #
    polska
  • #
    firma
  • #
    bezrobocie
  • #
    opony
Raylayan
Raylayan 15.01.2026, 09:13:08 via Wykop
  • 5
@BeLpHeR: Byłem tam na stażu pod koniec 2017 roku na stanowisku automatyka - tam był taki PRL, że aż głowa mała. Staż 3 miesięczny. W sumie to już na stażu dziwiłem się, że jakoś to funkcjonuje
mirko_anonim
mirko_anonim
15.01.2026, 08:22:22
  • 0
✨️ Jakie opcje zakupu mieszkania wybrać: A, B, czy C? Ⓘ
#gielda #nieruchomosci
Założenia: zakup małego, taniego mieszkania, na 3-5 lat, następnie zakup docelowego większego. Posiadanie gotówki na sfinansowanie całości zakupu, inwestowanie na giełdzie.
Opcja A: zakup na kredyt małego, następnie wynajęcie i zakup za gotówkę większego
Opcja B: zakup za gotówkę małego, następnie wynajęcie i zakup na kredyt większego
Opcja C: zakup za gotówkę, sprzedaż, kupienie większego

Co byś wybrało?

  • A 25.8% (23)
  • B 30.3% (27)
  • C 43.8% (39)

Oddanych głosów: 89

  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Raylayan
Raylayan 15.01.2026, 08:25:55 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: Do pełnej analizy brakuje dużo dodatkowych informacji, np. gdzie teraz mieszkasz, czy wynajmujesz itd.
Generalnie, jeśli wynajmujesz to lepiej kupić mieszkanie dla siebie, pomieszkać kilka lat i sprzedać.
Jeśli inwestycyjnie, no to jedyna sensowna opcja to mieszkanie z metrażem 35-50 m2, ale wynajem nie jest łatwy i ja osobiście bym się w to nie pchał. Są lepsze metody inwestowanie kasy niż kupno mieszkania pod wynajem.
  • Odpowiedz
minor983
minor983
15.01.2026, 08:09:30
  • 3
ASML wariacie
#gielda
minor983 - ASML wariacie
#gielda

źródło: meute-muete

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Raylayan
Raylayan 15.01.2026, 08:13:38 via Wykop
  • 0
@minor983: Skąd taka pompa na ASML?
Edit: Nowe rekomendacje cenowe z ceną docelową 1550 $ od RBC Capital
  • Odpowiedz
HAMSKLOSS89
HAMSKLOSS89
14.01.2026, 11:46:39
  • 4
#gielda chyba nie było na tagu:
HAMSKLOSS89 - #gielda chyba nie było na tagu:

źródło: obraz

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Raylayan
Raylayan 14.01.2026, 11:50:56 via Wykop
  • 0
@HAMSKLOSS89: Co to za stronka z takimi fajnymi grafikami?
  • Odpowiedz
Raylayan
Raylayan 15.01.2026, 06:47:51 via Wykop
  • 1
@Tommy_Cares: Dzięki za odpowiedź, też sobie zaobserwuje :)
  • Odpowiedz
mimik739
mimik739
14.01.2026, 07:15:43
  • 0
#gielda

Widzę na tagu pytania typu ;

Jakie etf na zbrojeniówkę, jakie spółki.

Gdybyście
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Raylayan
Raylayan 14.01.2026, 07:52:49 via Wykop
  • 2
@perfumowyswir: Zgadzam się, treści to może nawet i byłyby ciekawe, ale tryhardowanie mocno.
Podsumowując, sposób przedstawienia treści jak dla nastolatków, a treść dla starszych byków.
Próbowałem kilka razy oglądać, ale no już za stary jestem na taki kontent
  • Odpowiedz
Raylayan
Raylayan 14.01.2026, 10:52:32 via Wykop
  • 0
@mimik739: Jeśli masz przyrosty oglądalności i widzisz rozwój kanału, widzisz że masz stałych widzów, no to trzeba trzymać ten kurs :) .
Coś już za 10 tysięcy subskrypcji idzie wyciągnąć z yt?
  • Odpowiedz
jacas
jacas
13.01.2026, 09:53:39
  • 142
Powstanie „Wykop Index” świadczy o dużej samoświadomości użytkowników co do ich własnej irracjonalności.


Ejaj czytając kilka razy dziennie nasze wpisy: I’m tired boss ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda
jacas - > Powstanie „Wykop Index” świadczy o dużej samoświadomości użytkowników co do...

źródło: IMG_6081

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Raylayan
Raylayan 13.01.2026, 10:38:42 via Wykop
  • 1
@jacas: Teraz tylko więcej wpisów dodawać, żeby miał się czym karmić algorytm
  • Odpowiedz
jacas
jacas
12.01.2026, 11:38:52
  • 264
Zainspirowany wpisem @bar125, stworzyłem wersję live Krach & Śmieciuch Index

Sentyment aktualizowany jest co 6 godzin. Planuję raz dziennie automatycznie dodawać wpis na tag z aktualną analizą.

#gielda #wykopindex
jacas - Zainspirowany wpisem @bar125, stworzyłem wersję live Krach & Śmieciuch Index
...

źródło: IMG_6077

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Raylayan
Raylayan 12.01.2026, 11:50:12 via Wykop
  • 2
@jacas: Piękna sprawa, tylko dla tagu #gielda wchodzę na wykop :)
  • Odpowiedz
mk321
mk321
10.01.2026, 13:46:24
  • 4
#stoxx600 #gielda

Czemu tylko ja piszę o Stoxx600?

Wejdźcie na ten tag, zobaczcie kiedy zacząłem o nim pisać (nie ma innych wpisów niż moje) i ile można było na tym zarobić. Teraz to już oczywiście wzrosło od tego czasu co pisałem.

Co jest?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Raylayan
Raylayan 10.01.2026, 14:44:34 via Wykop
  • 2
@dzony77: obstawiam podobnie, myślę, że Europejskie spółki w tym roku trochę podgonią
  • Odpowiedz
Hfishman1
Hfishman1
09.01.2026, 11:35:57
  • 116
#gielda Tępota ludzka aż mnie przeraża. Pod takim postem same komentarze o OFE i że Tusk ukradnie nam kasę z ike. Debilne w kółko powtarzają to samo, nie mając pojęcia i nawet ochoty zapoznać się jak dokładnie było z OFE i że te pieniędze wcale nie zniknęły. I czym w ogóle jest IKE i to niewiele związku z tym OFE ma.
Hfishman1 - #gielda Tępota ludzka aż mnie przeraża. Pod takim postem same komentarze ...

źródło: Screenshot_20260109_123338_com.facebook.katana

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Raylayan
Raylayan 09.01.2026, 11:38:28 via Wykop
  • 1
@Hfishman1: Też to zauważyłem - w ogóle na FB to same NPC lub boty
  • Odpowiedz
Miszczu99l
Miszczu99l
Miszczu99l
09.01.2026, 09:34:04
  • 3
#gielda
Pobawiłem się trochę CFD, na początku był całkiem ładny zysk, ale ostatecznie skończyłem z lekką stratą. Stwierdzam że trzeba z tym skończyć bo szczęście początkującego się skończyło.
Macie może jakieś propozycje w co zainwestować na spokojnie?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Raylayan
Raylayan 09.01.2026, 09:47:37 via Wykop
  • 18
@Miszczu99l: Wzrosnąć może o 1000%, a spaść tylko maksymalnie o 100%
  • Odpowiedz
Guezeman
Guezeman
08.01.2026, 10:20:11
  • 0
#gielda

Myslicie ze jak mam w portfelu #atal i #budimex to warto wrzucac jeszcze inne spolki z branzy budowlano-deweloperskiej czy to wystarczajaca ekspozycja? Widze ze czesto na tagu polecany jest murapol i dom development ale zastanawiam sie czy jest sens czy caly sektor "chodzi" razem jak cos sie dzieje
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Raylayan
Raylayan 08.01.2026, 10:55:00 via Wykop
  • 0
@Guezeman: Zależy. Jak jesteś mocno przekonany co do tego, że branża będzie rosnąć to większa ekspozycja jest zrozumiała. Jak chcesz mieć większą dywersyfikację to dwie spółki są wystarczające
  • Odpowiedz
tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789
08.01.2026, 09:46:35
  • 7
Atmosfera w fundach shortujących #ccc chyba dziś nie jest najlepsza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Raylayan
Raylayan 08.01.2026, 10:17:57 via Wykop
  • 3
@tomek123456789: @MaxOttoVonStirlitz Ja z kolei 12% na plusie, kupiłem pod koniec roku :)
  • Odpowiedz
czlowiekproso
czlowiekproso
08.01.2026, 05:48:19
  • 25
Witam Państwa bardzo serdecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
rozpoczynamy nowy rok z #wykopowyportfelinwestycyjny

Na wstępie chciałbym poinformować że portfel jest na plusie już ponad 3tys pln, wartość na chwilę obecną to dokładnie 15 140zł przy zainwestowanych 12k czyli ponad 26% do przodu, za świetne typowanie spółek bardzo wszystkim dziękuję

W każdym razie dzisiaj typujecie spółki z GPW, zasady jak zwykle, każdy może wytypować po 1 spółce z Polskiej giełdy, do pierwszej
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Raylayan
Raylayan 08.01.2026, 06:22:10 via Wykop
  • 9
@czlowiekproso: Edit: Jak GPW, to proponuję CCC
  • Odpowiedz
WiecznyDesperat
WiecznyDesperat
WiecznyDesperat
07.01.2026, 13:35:20
  • 0
#gielda mam jakieś śmieciuchy od dłuższego czasu na minusie, myślę czy warto to wrzucić na korektę. Jakieś propozycje?
WiecznyDesperat - #gielda mam jakieś śmieciuchy od dłuższego czasu na minusie, myślę ...

źródło: image_picker_8BFD130B-39E8-4553-A0D3-ED75EE747A8E-31742-000004E2379F497F

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Raylayan
Raylayan 07.01.2026, 13:52:20 via Wykop
  • 4
@WiecznyDesperat: przy takiej wartości tych aktywów to bez różnicy, jak Cię bolą oczy od tego czerwonego to wywal.
PGM widzę że na samym szczycie kupione :)
  • Odpowiedz
matekmatek1
matekmatek1
matekmatek1
02.01.2026, 11:57:30
  • 0
Siema Mircy z tagu #gielda

Chce skonsultowac z kims moja strategie inwestycyjna. Jestem żonaty, mam około 30tki i obecnie mamy:

Około 85k PLN w produktach emerytalnych od pracodawcy (PPE - jest moja customowa alokacja ( ͡° ͜ʖ ͡°) - 90% akcje (80% akcje globalne, 10% akcje polskie), 10% obligacji i PPK żony
IKZE moje i żony - łącznie 32k - praktycznie 100% VWCE, zwrot
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Raylayan
Raylayan 02.01.2026, 13:49:03 via Wykop
  • 0
@matekmatek1: Strategia wygląda na przemyślaną i bezpieczną - a zysk około 10% rocznie to jest całkiem niezły wynik.
Jeśli masz ambicje i czas aby zająć się pojedynczymi spółkami, wydziel z całości portfela na początek 20-30% całego kapitału (lub inny procent jaki uznasz za stosowany) i potraktuj go jako ta część bardziej spekulacyjna.
A i jeśli macie 6,5% oprocentowania kredytu hipotecznego, to obecnie jest możliwość refinansowania do 5,7-5,9% - warto o
  • Odpowiedz
Raylayan
Raylayan 30.12.2025, 09:45:36
  • 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Raylayan
Raylayan
Autor
30.12.2025, 10:39:43 via Wykop
  • 1
@sprynek: Dzięki za odpowiedź :) . No właśnie muszę zmienić myślenie o tym weselu, bo masz rację, teraz zrobię na o-------l to potem będę żałować. A różowa też mocno sentymentalna, to w gorszych chwilach przyda się takie naprawdę fajne wspomnienie.
Kredyt nadpłacam, w 2026 mam plan aby połowę oszczędności ładować w kredyt, 25% na giełdę i 25% na oszczędności z krótkim czasem wyjęcia, do uzbierania poduszki około 60 tysięcy zł.
  • Odpowiedz
Raylayan
Raylayan
Autor
02.01.2026, 09:10:05 via Wykop
  • 1
@broker: 68,5 - dwa pokoje, garderoba, salon z kuchnią, dwie loggie, miejsca postojowe w garażu podziemnym, piwnica.
No może to być najlepsza opcja szczerze mówiąc z małym ślubem, kolacją w zasadzie.
Nie lubię wesel, nie lubimy tańczyć, nie chciałem nigdy takiego typowego wesela.
Po ślubie mamy plan pojechać w podróż poślubną na wypasie
  • Odpowiedz
peanut_whu
peanut_whu
20.12.2025, 17:01:36
  • 918
#rozdajo

Ostatnie #rozdajo skórzanego paska tak miło się przyjęło, że powtórzymy tę zabawę, ale z inną nagrodą. Na paski nie mam już ani skóry, ani sprzączek, a ostatni mircy, którzy postanowili mi zaufać, niedługo otrzymają swoje zamówienia (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Tym razem do wygrania będzie dowolny wybrany produkt z tych, które zostały mi po grudniowych targach rzemiosła. Wybiorę jedną osobę z grona plusujących
peanut_whu - #rozdajo  

Ostatnie #rozdajo skórzanego paska tak miło się przyjęło, że...

źródło: 1000062056

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Raylayan
Raylayan 21.12.2025, 09:51:01 via Wykop
  • 0
@peanut_whu: ten fioletowy portfel sztos
  • Odpowiedz
peanut_whu
peanut_whu
11.12.2025, 16:49:37
  • 2385
Z okazji świątecznego #rozdajo jeden mirek lub mirabelka otrzyma ode mnie ręcznie wykonany pasek na wymiar, bo kto to widział, żeby człowiek chodził w jakimś syfie z sieciówki, co to się kruszy w rękach po roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na pasku mogę wybić inicjały na życzenie.

Pasek jaki jest, każdy widzi – prosty i pancerny, w zasadzie na całe życie, bo składa się tylko z trzech elementów: jednolitego
peanut_whu - Z okazji świątecznego #rozdajo jeden mirek lub mirabelka otrzyma ode mni...

źródło: 1000061518

Pobierz
  • 604
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Raylayan
Raylayan 12.12.2025, 12:23:18 via Wykop
  • 0
@peanut_whu: Czarna bardzo ładna :)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
  • Strona 3 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 23.09.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking