Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
LSkiper
LSkiper

LSkiper

Dołączył 6 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3765
  • Znaleziska 492
  • Mikroblog 3273
  • Obserwujący 4
  • Obserwowane 29

431

Polska czwartym eksporterem czekolady na świecie

Polska czwartym eksporterem czekolady na świecie

Polska jest czwartym eksporterem czekolady na świecie, za Niemcami, Belgią i Włochami - wynika z opublikowanego we wtorek raportu. Wartość sprzedaży za granicę wynosi prawie 2,1 mld dolarów, co stanowi 7,3 proc. udziału w eksporcie globalnym.

LuckyStrike
z
wirtualnemedia.pl
dodany: 14.10.2021, 16:15:21
  • 166
  • #
    polska
  • #
    swiat
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
LSkiper
LSkiper
LSkiper 15.10.2021, 06:16:15
  • 0
@megastulejka: Chyba w polsce C
LSkiper
LSkiper
LSkiper 15.10.2021, 05:52:33
  • 0
Tym się właśnie kończy nieoryginalna lampa. To już druga kostka, która ma może z 2 miesiące. Jakieś protipy jak zabezpieczyć przed wilgocią kostkę? Jedyne co mi przychodzi do głowy to przylutowanie tych kabelków i nasmarowanie kostki
#samochody #motoryzacja
LSkiper - Tym się właśnie kończy nieoryginalna lampa. To już druga kostka, która ma m...

źródło: comment_1634277000sEwcSVBVphn23ieigokOq9.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arthaniel
Arthaniel
15.10.2021, 06:02:32 via Android
  • 5
@LSkiper zalej klejem na gorąco
  • Odpowiedz
Wiskoler_double
Wiskoler_double
15.10.2021, 09:21:42
  • 0
@LSkiper: Ale smar typu Towot to jest doraźne rozwiązanie i w niczym nie przeszkadza. W razie potrzeby wyciągamy wtyczkę bez żadnych kombinacji. Nie trzeba podgrzewać wtyczki z zawartością, klej na goraco już tak.
  • Odpowiedz

859

Krakowskie Wodociągi: Nasze pieniądze nie należą do krakowian

Krakowskie Wodociągi: Nasze pieniądze nie należą do krakowian

Tak. To ta spółka miejska od mszy za 40 tysi i hymnu Czułe H2O. Ta sama. Nadal odmawiają dostępu do swoich umów i wydatków.

cragganmore
z
krowoderska.pl
dodany: 14.10.2021, 17:45:09
  • 55
  • #
    polska
  • #
    krakow
  • #
    urzedasstory
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    ciekawostki
LSkiper
LSkiper
LSkiper 15.10.2021, 05:38:29
  • 0
@Valdi136: Ty za to masz takie g---o w głowie że nie widzisz pędzącej inflacji, i autorytarnych zapędów ludzkiej s---------y z twojego avka, ale pewnie nie masz jak tego zauważyć bo mamusia codziennie przynosi obiadek i śniadanko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
LSkiper
LSkiper
LSkiper 15.10.2021, 05:45:18
  • 0
@kaganiec_oswiaty: Akurat Polska w momencie gdy PO była u władzy utrzymywała dość wysoki wzrost gospodarczy. Kiedyś już o tym pisałem ale powtórzę: PO wykonało dużo zmian, które były potrzebne aby utrzymać wzrost gospodarczy, mimo tego że były szalenie źle odbierane przez społeczeństwo (np. podwyższenie wieku emerytalnego). Proszę też popatrzeć jakie wtedy były afery, a jakie dzisiaj. Ośmiorniczki i zegarek czy wały na respiratorach i obsadzanie każdego wolnego stanowiska ludźmi, którzy
LSkiper
LSkiper
LSkiper 15.10.2021, 05:45:21
  • 2
@kaganiec_oswiaty: Akurat Polska w momencie gdy PO była u władzy utrzymywała dość wysoki wzrost gospodarczy. Kiedyś już o tym pisałem ale powtórzę: PO wykonało dużo zmian, które były potrzebne aby utrzymać wzrost gospodarczy, mimo tego że były szalenie źle odbierane przez społeczeństwo (np. podwyższenie wieku emerytalnego). Proszę też popatrzeć jakie wtedy były afery, a jakie dzisiaj. Ośmiorniczki i zegarek czy wały na respiratorach i obsadzanie każdego wolnego stanowiska ludźmi, którzy
LSkiper
LSkiper
LSkiper 14.10.2021, 13:45:21
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poziomkowa
Poziomkowa
Poziomkowa
14.10.2021, 19:28:24 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LSkiper: zainteresuj się bento i ogólnie pojętym meal prepem
  • Odpowiedz
LSkiper
LSkiper
LSkiper
Autor
14.10.2021, 19:58:34
  • 0
@Alesana: Lasagne z biedry jest obrzydliwe dla mnie. Chodzi mi o dania które będą smaczne i w miarę proste w przygotowaniu. Na razie jedyne danie optymalne pod względem szybkości przygotowania i smaku to kurczak z warzywami z sosem miodowo czosnkowym - smakuje jak w chinolu a za jakieś 20zl wychodzi obiad na 2-3 dni
  • Odpowiedz
LSkiper
LSkiper
LSkiper 11.10.2021, 17:18:50
  • 0
Jak złym pomysłem jest E60 za 33k pln ze szwajcarii, w które chłop przez ostatnie 3 lata włożył 28?
N52B30 lpg wentylowane fotele, podgrzewana kiera i mpak dokładany w serwisie specjalizującym się w BMW? Serwisy olejowo filtrowe niby robione na czas, lany dobry olej. Jedyne czego się obawiam to VANOS i Valvetronic ( ͡° ʖ̯ ͡°)

PS. w bimmer check nie ma nic o kolizjach czy wypadkach

#
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

spidero
spidero
11.10.2021, 17:19:55
  • 6
@LSkiper: tak
  • Odpowiedz
_kapsel
_kapsel
_kapsel
11.10.2021, 17:22:19 via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
LSkiper
LSkiper
LSkiper 08.10.2021, 19:17:33
  • 2
znowu jebło
#facebook
LSkiper - znowu jebło
#facebook

źródło: comment_1633720642ZDqrPA3g9CLuG5SxkfBO79.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

LSkiper
LSkiper
LSkiper
Autor
08.10.2021, 19:20:41
  • 0
@Pierogies: hahs
  • Odpowiedz
PanPrezes_PL
PanPrezes_PL
PanPrezes_PL
08.10.2021, 19:23:21 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LSkiper: a no rzeczywiście XD
  • Odpowiedz

293

W cyklu życia miejskiego auto elektryczne emituje 29,7 ton CO2, spalinowe 30 ton

W cyklu życia miejskiego auto elektryczne emituje 29,7 ton CO2, spalinowe 30 ton

Jaka jest różnica między samochodem elektrycznym a spalinowym? Poniższa infografika powinna rozwiać wątpliwości, a spragnionych większej ilości wiedzy zapraszam do lektury raportu pt. "Pod prąd. Elektromobilność"

Pan_Cogito
z
wykop.pl
dodany: 06.10.2021, 13:48:48
  • 177
  • #
    ekonomia
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    polska
LSkiper
LSkiper
LSkiper 06.10.2021, 17:02:54
  • -7
@TwojaStaraTanczyMambe: Wydajność baterii jest optymalna w temperaturach powiedzmy 15-25 st. celsjusza, za to starego diesla odpalisz nawet przy - 40 st. celsjusza. Dodatkowo grzanie kabiny to duże obciążenie do baterii, więc zasięg spada z deklarowanych 600 do może 150km.
Argument ze skrzynią biegów faktycznie z d--y, ale za to żywotność takiego auta elektrycznego też stoi pod znakiem zapytania, no bo kto będzie chciał wymienić po 10-15 latach w elektryku baterię
LSkiper
LSkiper
LSkiper 07.10.2021, 06:11:06
  • -1
@marian1881: Żeby pokazać jaki jest optymalny zakres temperatury pracy baterii. Dla silnika spalinowego takie coś teoretycznie nie istnieje (pomijam kwestie zamarzania paliw, gęstnienia oleju itd. z tego względu że dla różnych stref klimatycznych stosuje się różne oleje i często w wersjach skandynawskich auta mają gniazdko elektryczne do podgrzewania silnika przed rozruchem)
@TwojaStaraTanczyMambe: Podejrzewam że wymiana baterii będzie kosztować tyle co nowy silnik spalinowy. Mówimy o cenach w ASO.
LSkiper
LSkiper
LSkiper 07.10.2021, 06:36:56
  • -1
@TwojaStaraTanczyMambe: Też chciałem nakreślić że według mnie auto elektryczne poza osiągami to masa wyrzeczeń - zasięg, zwłaszcza w trasie przy średniej prędkości ponad 120km/h, długie ładowanie, jak skończy ci się bateria w trasie to trzeba dzwonić po agregat, potencjalne zagrożenie pożarem - w stanach kilka elektryków już uległo samozapłonowi i imo brzydkie wnętrza i mydelniczkowate karoserie. Wszystkie problemy związane z elektrykami są powiązane z baterią i nadal twierdzę że jeżeli

3300

Glapiński 29 dni temu: podnoszenie stóp byłoby "szkolnym błędem"

Pokaż treści 18+

Glapiński 29 dni temu: podnoszenie stóp byłoby "szkolnym błędem"

Wrzucam z okazji dzisiejszej podwyżki wypowiedź z 9 września: "Na negatywne szoki podażowe bank centralny nie powinien reagować podniesieniem stóp procentowych. To byłby szkolny błąd prowadzący tylko do obniżenia tempa wzrostu gospodarczego albo wprost do stłumienia wzrostu gospodarczego. "

tomasztomasz1234
z
obserwatorfinansowy.pl
dodany: 06.10.2021, 15:22:20
  • 191
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    bekazpisu
LSkiper
LSkiper
LSkiper 06.10.2021, 17:13:35
  • 1
@grzmislaw: to był tzw joke, ewentualnie cabaret
LSkiper
LSkiper
LSkiper 06.10.2021, 16:45:52
  • 0
Mireczki, ile idzie przesyłka z Hiliq? Jak po przylocie paczki do Polski się wytłumaczyć z zawartości? Miałem zamawiać jakiś czas temu ale nie zamówiłem ale teraz będę musiał zamówić bo 15zł za shota 72 to trochę lipny interes
#epapierosy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

marek-wozniak-750
marek-wozniak-750
06.10.2021, 16:53:26
  • 2
@LSkiper: lacznie z odprawa jakies 2 tyg - zalezy czy dokumenty ze sklepu dostaniesz bez monitow, etc... tlumaczysz sie tak jak podane w dokumentach - chyba nie sugerujesz ze masz zamiar klamac w oswiadczeniu przeznaczenia
  • Odpowiedz
LSkiper
LSkiper
LSkiper 05.10.2021, 14:12:07
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

LSkiper
LSkiper
LSkiper 03.10.2021, 09:30:02
  • 2
Leokadia i Oliwka to największe farmazony na scenie change my mind
#youngleosia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

642

Czesi zalewaja Polske. Przyjezdzaja tu na tanie zakupy

Czesi zalewaja Polske. Przyjezdzaja tu na tanie zakupy

Ze wzgledu na slabnacy kurs zlotego wobec korony Czesi coraz czesciej odwiedzaja nasz kraj, by zrobic tansze zakupy. Wykupuja zywnosc, odziez oraz materialy budowlane. Polacy natomiast odwiedzaja Czechy w celach turystycznych rzadziej, gdyz coraz mniej sie to oplaca.

SweetieX
z
zpravy.aktualne.cz
dodany: 30.09.2021, 13:29:06
  • 239
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    czechy
  • #
    zakupy
  • #
    gospodarka
  • #
    kurswalut
LSkiper
LSkiper
LSkiper 02.10.2021, 10:50:07
  • 0
@Parotia: Jeżeli chodzi o turystykę i jakieś drobne zakupy to tak. W cenie małego pokoiku <10m2 z łazienką w karpaczu możesz wziąć sobie 50km od karpacza w czechach mały (ok.30m2) apartament ze wszystkim co potrzeba (sypialnia, kuchnia, łazienka). Piwa mega tanie - za krkonosa 1,5l w plastiku zapłaciłem około 5zł, były też krusovice za ok. 2,50zł. 10l kofoli 20zł, na czekolady nie patrzyłem ale wróciłem do PL obładowany ( ͡
LSkiper
LSkiper
LSkiper 12.09.2021, 21:00:29
  • 0
Niedługo będę jechał oglądać E39 2.8 LPG, na co uważać oprócz rdzy i zawieszenia? Są jakieś typowe dla E39 bolączki oprócz rdzy, zawieszenia i xenonów?
#e39 #bmw #motoryzacja
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sorek
sorek
12.09.2021, 21:43:52
  • 3
@LSkiper: 2.8l to zdecydowanie najlepszy cena/jakość model, do tego bardzo ale to bardzo reliable silnik, nie pali tak oleju jak silniki M54 no i jak chcesz modyfikacje to camshafcik z B30 i odcinka 7200 (te silniki się bezpiecznie do 7600 mogą kręcić gdzie B30 max 6900rpm) i pyk masz łatwo 220 HP.

Daj znać, dzisiaj kupiłem takie jedno i miałem ich z.. 15? ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
Gollumus_Maximmus
Gollumus_Maximmus
13.09.2021, 09:16:04 via iOS
  • 2
@sorek: Ty go nie bajeruj tuningiem tylko napisz ile to kosztuje najpierw xD @LSkiper: powiem ci że mniej niż 15k nie warto oglądać niczego. Zawieszenie jest drogie jedź na stacje sprawdzić. Obczaj czy elektronika wnętrza działa, szyby/nawiewy/klima. Upierdliwie i kosztowne w naprawie. Sprawdź czy w newralgicznych miejscach nie ma rdzy. Te jednostki były upalane to i warto silnik dobrze obejrzeć.
  • Odpowiedz

481

Młodzi w różowych okularach. Czekają na zderzenie z rynkiem pracy

Młodzi w różowych okularach. Czekają na zderzenie z rynkiem pracy

Niedotknięci bezrobociem, pewni zatrudnienia, optymistyczni. Młodzi boleśnie zderzają się z rynkiem pracy, tym bardziej że w świetle ostatnich badań ich oczekiwania płacowe na start to nawet 4,5 tys. złotych netto.

sols
z
google.com
dodany: 05.09.2021, 13:02:09
  • 558
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    swiat
  • #
    ekonomia
  • #
    neuropa
  • #
    wykop
LSkiper
LSkiper
LSkiper 06.09.2021, 06:33:08
  • 24
@melba: W Skandynawii czy Szwajcarii rzeczy o których piszesz dla kogoś młodego nie są problemem

29

Przedwojenne opinie polskich klientów salonów samochodowych. Język zachwyca

Przedwojenne opinie polskich klientów salonów samochodowych. Język zachwyca

W lipcu 1930 roku nabyłem samochód 6-cylindrowy 45 KM u Wielmożnych Panów i jak dotąd miałem możność się przekonać, że należy od do znacznie wyższej kategorii współczesnych samochodów, niż się to dotychczas uważało. Jego siła, fenomenalne resorowanie, jego cichy bieg i komfort...

francuskie
z
francuskie.pl
dodany: 30.08.2021, 06:03:03
  • 11
  • #
    historia
  • #
    motoryzacja
  • #
    oldtimery
  • #
    samochody
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
LSkiper
LSkiper
LSkiper 30.08.2021, 10:11:23
  • 8
@Ziutson: To spalanie też jest naciągane. Wtedy silniki były słabo spasowane i żeby osiągnąć jakąś moc trzeba było spalić bardzo dużo paliwa. Wynik 4-6l to może palić diesel w silniku na common rail a nie ciężki benzyniak z lat 20 XX w.
LSkiper
LSkiper
LSkiper 30.08.2021, 21:20:11
  • 0
@ZostaneMistrzem: To też nie do końca. 1.4MPI pali w granicach 8l w polówce

49

Czy to koniec manualnych skrzyń biegów?

Czy to koniec manualnych skrzyń biegów?

Nie każdy kierowca przyzwyczajony jest do jazdy autem z automatyczną skrzynią biegów. Producenci coraz częściej rezygnują z ręcznych przekładni i w przyszłości dostępne mogą być wyłącznie automaty.

motofaktyPL
z
motofakty.pl
dodany: 30.08.2021, 08:53:09
  • 139
  • #
    zainteresowania
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    kierowcy
LSkiper
LSkiper
LSkiper 30.08.2021, 09:19:57
  • 22
@Czill23: Z tym spalaniem to nie bardzo. Automaty już od prawie 20 lat mają większą ilość biegów i szybkość działania (Chodzi mi o 7G-Tronic Mercedesa np.) Manual może i jest tańszy w naprawie, ale jeżeli ktoś nie bierze auta z kijową skrzynią, jak pierwsze auta z DSG, czy multitronic Audi, tylko klasycznego hydrokinetyka ZF czy Aisin to przy prawidłowo prowadzonym i udokumentowanym serwisie nie powinno się nic dziać z tą
LSkiper
LSkiper
LSkiper 30.08.2021, 09:21:16
  • 0
@Marvel7: Polecam S-tronic Audi lub nowsze (2012+) ZF. Ładnie pracują
LSkiper
LSkiper
LSkiper 30.08.2021, 10:14:06
  • 0
@Czill23: Jest coś takiego, WLTP się nazywa, a czy jest wiarygodne, to trzeba sobie samemu na to odpowiedzieć

3286

23.08.2021 zatankowałem Verve Pb98 na Orlenie w Renicach koło Myśliborza...

23.08.2021 zatankowałem Verve Pb98 na Orlenie w Renicach koło Myśliborza...

Po 3km auto stanęło na S3. Wróciłem do Krakowa na lawecie 600km. W serwisie Mazda Anndora Kraków stwierdzili, że paliwo jest rozcieńczone z wodą.

soxn
z
wykop.pl
dodany: 24.08.2021, 16:22:44
  • 373
  • #
    polska
  • #
    orlen
  • #
    orlenuczy
  • #
    afera
  • #
    januszebiznesu
  • #
    obajtek
LSkiper
LSkiper
LSkiper 24.08.2021, 19:27:59
  • 12
@jihaad: Assistance? Przy leasingu często jest wymóg AC, a przy składce ponad 2,5k 200zł za assistance to tyle co nic

495

Gdańsk udostępnia nową usługę - współczynnik smrodu na każdy dzień.

Pokaż treści 18+

Gdańsk udostępnia nową usługę - współczynnik smrodu na każdy dzień.

Dla mieszkańców południowych dzielnic gdańska to nic nowego, że praktycznie codziennie śmierdzi z okolicznego wysypiska śmieci. Teraz mogą sobie wejść na stronkę i sprawdzić jak mocne jeb*ać będzie dzisiaj w skali od 0 do 6. Przy fali smrodu poziomu 6-tego, można się porz*gać.

SympatycznyWiewior
z
trojmiasto.pl
dodany: 10.08.2021, 17:56:35
  • 105
  • #
    polska
  • #
    gdansk
  • #
    ciekawostki
LSkiper
LSkiper
LSkiper 10.08.2021, 20:49:53
  • -4
@PajonkPafnucy: Na tym zdjęciu też fajnie widać jak okoliczne jeziorko podeschło
LSkiper
LSkiper
LSkiper 10.08.2021, 20:50:59
  • -7
@mposte: o jedno zero się jebłeś
LSkiper
LSkiper
LSkiper 10.08.2021, 21:02:10
  • 2
@PajonkPafnucy: Należy też pamiętać, że g---o też posiada określoną ilość wody ( ͡° ͜ʖ ͡°)
LSkiper
LSkiper
LSkiper 03.08.2021, 17:11:59
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

brakmaila
brakmaila
brakmaila
04.08.2021, 05:02:57
  • 0
@LSkiper: 50 na 50 na was dwoje?? To chyba kolezanka powinna pomyslec czemu jej nie idzie haha
  • Odpowiedz
b.....n
b.....n
konto usunięte 05.08.2021, 05:50:04 via Android
  • 0
@LSkiper w------e mniej, ważne abyś swoje zrobił, ja na telefonie wiedzę po kilka godzin dziennie a i tak normy wyrobione, nawet kierownik nic nie mówi jak widzi że siedzę i se coś robię na telefonie
  • Odpowiedz

883

Gwiazda internetu zabiła inwalidę na Marszałkowskiej? Rozczłonkował ciało...

Pokaż treści 18+

Gwiazda internetu zabiła inwalidę na Marszałkowskiej? Rozczłonkował ciało...

Nadal nie milkną echa potwornego wypadku na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Widok pojedynczych części ciała leżących na ulicy wstrząsnął całą stolicą. Za kie...

xxwykopekxx
z
se.pl
dodany: 19.07.2021, 20:36:41
  • 379
  • #
    polska
  • #
    t
  • #
    motoryzacja
  • #
    patostreamy
LSkiper
LSkiper
LSkiper 20.07.2021, 09:04:52
  • 0
@arekb81: W gdańsku są tragiczne drogi
  • <
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • Strona 16 z 20
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 14.11.2020

    Komentator
  • Rocznica
    od 06.11.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 07.07.2021

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 28.03.2022

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia