Wpis z mikrobloga

Mirasy, umieram z głodu. Mieszkam u babuni, jest git i w ogóle (problem z ogrzewaniem chaty jest ale to temat na inny wpis) ale problem jest taki, że jak na babunię to jej kuchnia jest wyjątkowo średnia, żeby nie powiedzieć że słaba. Wszystko robione byle jak na #!$%@?, żeby tylko dziadek miał czym zapchać kichę - Ziemniaki? Stare z wora po 0,5PLN za kilo z juchty z tymi charakterystycznymi kiełkami na skórce. Mięso? prędzej, jak to dziadek mówi "mjyso" - Wieprzowina która leży w zamrażalce ponad pół roku, a jak już się doczeka przygotowania to jej przygotowanie wygląda tak - odmrażanie w mikrofali, wrzucenie do gara, posypanie majerankiem i solą, prawie 1l wody i elo, pora na csa, potem jeszcze tylko woda z mąką żeby sos zagęścić i bon apetit. Ewentualnie ryż z cebulą, przecierem pomidorowym i kawałki kurczaka z pomidorem, kiszonym i sałatą, tzw. babciny kebab. Schabowy nie pamiętam kiedy był ostatnio, ale jest równie kiepski co wcześniej wspomniane dania. Rzygam tym już bo codziennie muszę jeść to samo, a nie mam kompletnie czasu na zrobienie sobie obiadu - od rana studia, potem 2-3h odpczynku i do roboty, a po robocie jestem tak #!$%@? że po wejściu do pokoju kładę się spać, czasem w opakowaniu #pdk . Do fastfoodów jestem kompletnie zrażony, a w okolicy mojego wydziału nie ma sensownego jedzenia w sensownej cenie. Babcia na śmietnik, czy po mnie musi przyjechać śmieciara?
Ewentualnie jak możecie to poratujcie jakimś szybkim przepisem na dobry obiad bo mnie #!$%@? strzela

#wannababcie #pomocy ##!$%@? #gotujzwykopem #gownowpis
  • 3
@LSkiper: może w weekend gotuj na cały tydzień lub chociaż na te 2-3 dni jakieś proste i szybkie dania typu chili con carne, jakaś chińszczyzna, lasagne, mięso w sosie, pulpety itp. To serio nie zajmuje dużo czasu. A jak nie to kupuj gotowce, teraz w sklepach można znaleźć całkiem ciekawe propozycje. Dużo ludzi poleca np. lasagne z biedronki, dobre są pierogi ruskie z żabki, jakieś pyzy z mięsem...
@Alesana: Lasagne z biedry jest obrzydliwe dla mnie. Chodzi mi o dania które będą smaczne i w miarę proste w przygotowaniu. Na razie jedyne danie optymalne pod względem szybkości przygotowania i smaku to kurczak z warzywami z sosem miodowo czosnkowym - smakuje jak w chinolu a za jakieś 20zl wychodzi obiad na 2-3 dni