@sargento: dla mnie nie, ale jakoś kiedyś każda ze "stron" miała swój osobny cykl i się debile nie rozbijali, a odkąd im się coś p------o to co chwile tam widać szczątki samochodów albo takie kwiatki na środku skrzyżowania jak tu ( ͡°͜ʖ͡°) @dezerter10: być może, chociaż Fiaty strasznie piszczą jak nie ma się pasów zapiętych ( ͡°͜ʖ͡°
@krepak: od jakiegoś roku, może dwóch zielone jest na raz od obu stron Wólczańskiej, kiedyś było albo dla jednych albo dla drugich, więc nie było szans, żeby na środku skrzyżowania spotkały się auta ;)
Mirky, takie pytanie. Biegam od paru miesięcy takim własnym systemem, tj. naprzemiennie 1 lub 2 godziny i staram się za każdym razem przebiec w tym czasie coraz dłuższy dystans. Poprawiam wyniki, ale ostatnio zauważyłem, że z biegu na bieg spada mi średnie tętno i spalone kalorie (przynajmniej wg opaski), a jednocześnie subiektywnie przychodzi mi to z coraz większym trudem.
Czy to jest normalne? Wydawało mi się, że niższe tętno = organizm męczy
Mam zamiar wybrać się w najbliższą sobotę do energylandia. Jest wydarzenie magic night które wydłuża pobyt o 3h. Był ktoś z was w tym roku podczas magic night i ogólnie po ile minut/godzin czeka sie na atrakcje typu formuła, zadra itp.. w weekendy ? #energylandia
hej, czy są tutaj osoby które próbują wypisać się z #zus i odzyskać zgromadzone tam środki? Słyszałem o różnych podejściach które kończyły się tak samo - odmową. Podobno ZUS nie ma żadnej podstawy prawnej która zabraniałaby wypisanie się.
Zostałem potrącony dzisiaj na #rower ( ͡°ʖ̯͡°), sprawca nie chciał się przyznać więc zadzwoniłem na 112, przyjechała drogówka, Pan został ukarany mandatem, co dalej? Szkoda jest tylko na majątku (rower), jestem trochę poobijany, ale przeżyję. Próbowałem zadzwonić do ubezpieczyciela sprawcy ale niestety infolinia już była nieczynna. Rower niszowy, jakiś singlespeed/fixie, kupiony w markecie kilka lat temu za +- 1600 zł, prawdopodobnie na pewno uszkodzony
Cześć Mireczki Mam pytanko co do kochanego ZUS. Mój ojciec zmarł 3 miesiące przed 65tymi urodzinami. Nie zdążył złożyć nawet wniosku o emeryturę ani nic takiego. Mam pytanie czy należy mi się renta w związku z tym, że dalej się uczę ( studia ). Szkopuł jest taki, ze przez ostatnie dziesięć lat robił na czarno i miał status bezrobotnego. Przed tym normalnie odprowadzał składki przez długi czas. Czy da się cokolwiek ugrać?
@grandefenomeno: albo da albo nie da (jeśli nie miał 5 lat w 10-leciu przed zgonem ale udowodniłby 30 lat samych składkowych to będzie prawo), raz dwa złóż wniosek o rentę rodzinną + oświadczenie ERO - jeśli będzie prawo to ZUS cofnie się z wypłatą i nabyciem prawa do zgonu ojca
Czy jeśli nie zostałam skreślona z listy studentów, ZUS może mnie skontrolować i ukarać za to że nie chodziłam na zajęcia a pobierałam rente/nie płaciłam składek? Czy póki mnie nie skreśla nic mi nie grozi. Wiem że np w przypadku cosinusa pilnują czy ktoś chodzi
Rzadko kupuje ciuchy na allegro, ale przedmioty które chce dostać są u tego sprzedawcy https://allegro.pl/uzytkownik/SmA-UnderArmour czy ktoś może potwierdzić że sklep jest legitny? Nie chciałbym kupić podrób.
Wie ktoś może czy są jakieś działające kody rabatowy na romet.pl? Jeżeli ktoś takowy posiada to byłbym wdzięczy za podzielenie się. #romet #kodyrabatowe
0:20
#dart