Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko177
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
FerdekM

FerdekM

Dołączył 7 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4318
  • Znaleziska 320
  • Mikroblog 3998
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 1
FerdekM
FerdekM 14.06.2026, 17:35:00
  • 3
O patrzcie jednak jesteśmy na mundialu, nie dajcie się oszukać kłamliwej narracji Izraela i Trumpa jakobyśmy przegrali ze Szwedami XD
#mecz
FerdekM - O patrzcie jednak jesteśmy na mundialu, nie dajcie się oszukać kłamliwej na...

źródło: Screenshot 2026-06-14 193305

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

thorgoth
thorgoth
14.06.2026, 10:51:04
  • 2
Jak mundial jest poza europą to zespoły z europy zwykle radzą sobie przeciętnie.
Jedyny wyjątek Niemcy na mundialu w Brazylii. Innego europejskiego zespołu ktory grałby wybitnie poza kontynentem nie kojarze w calej historii.
Porazka Turków w tym kontekscie jest czymś normalnym
#mecz #mundial
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

FerdekM
FerdekM 14.06.2026, 10:59:57 via Wykop
  • 0
@thorgoth: Turcja 2002, Hiszpania i Holandia 2010, Bułgaria i Szwecja 94 tak na szybko
  • Odpowiedz
FerdekM
FerdekM 14.06.2026, 10:54:17
  • 8
Nie wiem skąd to zdziwienie że Australia wygrała, chyba jedna z najbardziej niedocenionych reprezentacji na każdym mundialu. Percepcja o niej jest jakby była drużyną na poziomie Haiti, Bośni albo Konga, a w rzeczywistości to jest drużyna która zawsze trzyma się w top 30 rankingu FIFA i to mimo że na każdy mecz latają po kilkanaście godzin samolotem, do strefy czasowej innej o minimum kilka godzin. Gdyby leżeli w Europie to ludzie by
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vinizius
Vinizius
14.06.2026, 10:55:57 via Wykop
  • 12
@FerdekM: Że Australia to nie ogórki to każdy wie, każdy się po prostu nabrał na Turcję xd
  • Odpowiedz
first
first
14.06.2026, 11:00:36 via Wykop
  • 1
@FerdekM: dlaczego Konga? Jakby wzięli Pululu to walczyliby o ćwierćfinał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nieocenzurowany88
nieocenzurowany88
14.06.2026, 10:09:06
  • 2
Jak to jest z tym Curacao? Skoro mieszkańcy mają paszporty holenderskie, to tak naprawdę dowolny Holender może se grać w reprezentacji Curacao teoretycznie?

#mecz #mundial
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

FerdekM
FerdekM 14.06.2026, 10:11:30 via Wykop
  • 1
@nieocenzurowany88: Tak, jakby im się zgodził holenderski ZPN, to by se mogli wystawić Van Dijka, Gakpo i nawet Bergkampa
  • Odpowiedz
FerdekM
FerdekM 14.06.2026, 10:33:57 via Wykop
  • 2
@cwellini: Jeśli przed ukończeniem 21 roku życia zagra 4+ mecze, 1 po ukończeniu 21 roku życia albo 1 w fazie pucharowej MŚ to już nie może, ale nadal praktycznie dowolny holender może zagrać w Curacao. Tam na 26 powołanych piłkarzy, tylko 1 jest urodzony na Curacao, reszta jest z Holandii xD
  • Odpowiedz
pearl_jamik
pearl_jamik
14.06.2026, 07:46:37
  • 0
Ulubione danie Ani lewandowskiej?

#mecz #pytaniedoeksperta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

FerdekM
FerdekM 14.06.2026, 10:22:38 via Wykop
  • 0
@pearl_jamik:
FerdekM - @pearl_jamik:

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
ddonewry927
ddonewry927
ddonewry927
14.06.2026, 08:32:49
  • 1
#mecz Jak na razie Azja - Europa 2-1-0 Korea płd - Czechy 2:1, Katar - Szwajcaria 1:1, Australia - Turcja 2:0, a dzisiaj Japonia może jeszcze dołożyć. Drużyny z Azji udawadniają więc że zasługują na więcej miejsc kosztem Europy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

FerdekM
FerdekM 14.06.2026, 10:15:19 via Wykop
  • 0
@ddonewry927: Dokładnie tak - potrzebujemy Brunei vs Timor Wschodni, Macau vs Malediwy albo Birmy z Kuwejtem najlepiej w takiej 1/8
  • Odpowiedz
Paradajek
Paradajek
14.06.2026, 00:50:29
  • 8
Brazylia nie przegrała meczu otwierającego Mistrzostwa Świata od 92 lat.
#mecz
Paradajek - Brazylia nie przegrała meczu otwierającego Mistrzostwa Świata od 92 lat.
...

źródło: brazil-has-not-lost-its-world-cup-opener-in-92-years-v0-rucerrkd657h1

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

FerdekM
FerdekM 14.06.2026, 00:57:12 via Wykop
  • 0
@Paradajek: K---a jak ja nienawidzę jak zamiast wprost ktoś robi takie gównobaity. Zamiast napisać że po prostu nigdy nie przegrała, to trzeba zasugerować że po 92 latach passa została przerwana.
  • Odpowiedz
Wojciech_Skupien
Wojciech_Skupien
11.06.2026, 10:30:49
  • 95
Niesamowicie bawi mnie mit reprezentacji Polski z EURO 2016. Dwa wymęczone zwycięstwa po 1:0 w grupie, awans po karnych ze Szwajcarią i odpadnięcie w ćwierćfinale. Dokładnie ten sam etap osiągnęła Islandia, a Walia doszła do półfinału, rozbijając po drodze Belgów.
Tymczasem w przeddzień mundialu, na który nawet nie jedziemy, od tygodni trwa narodowe wspominanie historycznego sukcesu sprzed 10 lat. Mam wrażenie, że w żadnym kraju ćwierćfinał nie urósłby do rangi futbolowego lądowania
Wojciech_Skupien - Niesamowicie bawi mnie mit reprezentacji Polski z EURO 2016. Dwa w...

źródło: reprezentacja-polski

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

FerdekM
FerdekM 11.06.2026, 11:57:12 via Wykop
  • 3
@Wojciech_Skupien: Ja od dawna powtarzam że ćwierćfinał Euro zdobyliśmy pomimo Nawałki, a nie dzięki niemu, z dobrym trenerem byśmy spokojnie mogli przywieźć srebro albo złoto.
My wtedy na papierze mieliśmy jeden z mocniejszych składów w Europie - Szczęsny, Glik, Piszczek, Krychowiak, Zieliński, Lewandowski i Milik to są zawodnicy którzy przecież wtedy bez problemu by się łapali do każdej kadry na świecie, a większość o defensywnym pomocniku klasy Krychowiaka i napastniku
  • Odpowiedz
Zi3L0nk4
Zi3L0nk4
10.06.2026, 14:20:34
  • 5
#mecz 🚨 Afimico Pululu wybrał Widzew Łódź. Według portalu lodzkisport. pl przed zawodnikiem tylko testy medyczne. #ekstraklasa #widzew #jagiellonia
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

FerdekM
FerdekM 10.06.2026, 14:57:25 via Wykop
  • 8
@Zi3L0nk4: Na pewno najgorzej na tym wychodzi Jaga, nie dość że stracili najlepszego zawodnika, to za darmo poszedł on do ligowego rywala grać.
Swoją drogą to pokazuje że Jaga jakby chciała to by była w stanie zatrzymać Pululu, tylko szkoda im było kasy, czyli plany w najlepszym wypadku to 1/8 LKE, w najgorszym faza grupowa.
  • Odpowiedz
trez
trez
09.06.2026, 07:38:09
  • 1
Dokładnie 20 lat temu, 9 czerwca 2006 roku Polska przegrała mecz otwarcia mundialu z Ekwadorem tracąc pierwszego gola po wrzucie piłki z autu przez rywali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://youtu.be/CV9Huq3cBmA?is=QYOKvg1qY-Xxjhi3

#retrofutbol
#mecz

Twój najbardziej traumatyczny mecz kadry na dużym turnieju w XXI wieku

  • 0-4 z Portugalią na Mundialu 2002 13.3% (10)
  • 0-2 z Ekwadorem na Mundialu 2006 6.7% (5)
  • 0-1 z Czechami na Euro 2012 10.7% (8)
  • 1-2 z Senegalem na Mundialu 2018 28.0% (21)
  • 0-0 z Meksykiem na Mundialu 2022 0% (0)
  • 0-3 z Kolumbią na Mundialu 2018 13.3% (10)
  • O-2 z Koreą Płd na Mundialu 2002 10.7% (8)
  • Wszystkie 17.3% (13)

Oddanych głosów: 75

trez - Dokładnie 20 lat temu, 9 czerwca 2006 roku Polska przegrała mecz otwarcia mund...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

FerdekM
FerdekM 09.06.2026, 09:58:05 via Wykop
  • 0
@trez: Ja bym jeszcze dodał Japonię z 2018 z jej słynnym "LEEEEŻ" i Argentynę z 2022 z błaganiem przeciwnika o litość
  • Odpowiedz
congrats
congrats
congrats
08.06.2026, 17:31:55
  • 5
Za chwilę rusza #mundial reklam alko pełno więc otwieram tag #mundialbezalkoholu a pijusy doopa cicho ( ͡º ͜ʖ͡º)

#abstynencja #alkoholizm #a-----l #zdrowie #niepijzwykopem #mundial2026 #pilkanozna #mecz
congrats - Za chwilę rusza #mundial reklam alko pełno więc otwieram tag #mundialbezal...

źródło: IMG-20260608-191920

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

FerdekM
FerdekM 08.06.2026, 17:37:06 via Wykop
  • 10
@congrats: Nie ma futbolu bez alkoholu, już by mnie musiało p-----ć żeby w środku nocy siedzieć i oglądać mecz bez piwa w ręce
  • Odpowiedz
Xtreme2007
Xtreme2007
08.06.2026, 12:18:17
  • 2
Patrzę na godziny meczów i jestem w szoku. Spotkania o północy, 3:00 czy 6:00 rano. Mam nadzieję, że oglądalność tych mistrzostw będzie tak niska, że FIFA już nigdy nie wpadnie na pomysł organizowania turnieju poza Europą.

W końcu to właśnie w Europie jest największe zainteresowanie piłką nożną, tutaj są największe ligi, największe pieniądze i większość kibiców. Ale najwyraźniej najlepszym sposobem na promocję futbolu jest zmuszanie fanów do oglądania meczów o 3 nad
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

FerdekM
FerdekM 08.06.2026, 15:51:40 via Wykop
  • 0
@Xtreme2007: A ja powiem że paradoksalnie dzięki tym godzinom obejrzę więcej spotkań, nie będę wybierać ale wieczorem sobie odpalę telewizor i obejrzę. W tych dziennych mistrzostwach był taki problem że albo byłeś w pracy, albo na wakacjach i średnio się dało oglądać znaczną większość meczów, mogłeś się poświęcić dla ciekawego meczu i w ładny dzień gnić przed telewizorem. Będę w stanie bez żadnych wyrzeczeń obejrzeć 46 meczów, dodatkowo 13 będzie
  • Odpowiedz
FerdekM
FerdekM 07.06.2026, 07:12:01
  • 36
To są te detale, jedna nim gardzi i ucieka, druga jest nim zachwycona i się przysuwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mecz #lewandowska #lewandowski
FerdekM - To są te detale, jedna nim gardzi i ucieka, druga jest nim zachwycona i się...

źródło: 12333

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fandolores
Fandolores
Fandolores
07.06.2026, 10:26:46 via Wykop
  • 20
@Karambas1111: ta po lewej wszystko osiągnęła dzięki Dzikowi, gdyby nie on to prawdopodobnie uczyła by WF-u w jakimś wypizdowie. Ta po prawej osiągnęła wszystko dzięki swojej ciężkiej pracy. Od taka różnica.
  • Odpowiedz
donttalktome
donttalktome
donttalktome
08.06.2026, 06:38:32 via Wykop
  • 1
@Karambas1111: a żeś kreskę z-----ł xD ona stoi prosto
donttalktome - @Karambas1111: a żeś kreskę z-----ł xD ona stoi prosto

źródło: il20260526_966961219_xlarge

Pobierz
  • Odpowiedz
FerdekM
FerdekM 07.06.2026, 06:51:46
  • 11
Ależ się MECZYCHO szykuje o 13 i to jeszcze w ramach prestiżowego Diamond Jubilee International Football Tournament, jakby ktoś był zainteresowany to podobno tu puszczają: https://www.facebook.com/yestvmv/
#mecz
FerdekM - Ależ się MECZYCHO szykuje o 13 i to jeszcze w ramach prestiżowego Diamond J...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hetman_Wielki_Koronny
Hetman_Wielki_Koronny
06.06.2026, 15:53:57
  • 7
#mecz ROW Rybnik awansował do III ligi. 85 pkt i 100 bramek. Co ciekawe, drugi był Raków II Częstochowa, który zdobył tylko dwa punkty mniej.
Bardzo się to dla mnie podoba bo to klub z mojego rodzinnego miasta. Zwruszająca chwila.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

FerdekM
FerdekM 06.06.2026, 16:22:17 via Wykop
  • 0
@Hetman_Wielki_Koronny: oni już nie są Energetyk?
  • Odpowiedz
FerdekM
FerdekM 06.06.2026, 14:58:26
  • 3
Maja? Nie znam od zawsze byłem Igoseksualny #mecz
FerdekM - Maja? Nie znam od zawsze byłem Igoseksualny #mecz

źródło: 1000020490

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

first
first
06.06.2026, 14:59:18 via Wykop
  • 8
@FerdekM: niga świątek
  • Odpowiedz
tomwick55
tomwick55
06.06.2026, 15:28:25 via Wykop
  • 2
Dla mnie Maja > Iga z wyglądu

@matixrr @moja-walka @Kulfonix @Sylwiusz_89 @first @FerdekM
  • Odpowiedz
FerdekM
FerdekM 06.06.2026, 08:21:01
  • 7
J---ć tą koszykówkę 3x3, obejrzałby sobie chłop w telewizji baraże o spadek do 3 ligi, to nie puszczają gówniany pseudosport który ogląda z 5 osób, w którym nawet Polska nie gra
#mecz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lyonnais
Lyonnais
Lyonnais
05.06.2026, 18:06:35
  • 1
Ptaszki ćwierkają,że legenda wraca. #mecz
Lyonnais - Ptaszki ćwierkają,że legenda wraca. #mecz

źródło: images

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

FerdekM
FerdekM 06.06.2026, 00:17:49 via Wykop
  • 2
@Lyonnais: Legenda <3
FerdekM - @Lyonnais: Legenda <3

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
marcelus
marcelus
05.06.2026, 11:04:28
  • 1
Pytanie za 100pkt, poziom: bardzo trudne, tylko dla ekspertów!

Karierę jakiej wielkiej gwiazdy światowego futbolu pokazuje poniższy obrazek?
#mecz #pilkanozna
marcelus - Pytanie za 100pkt, poziom: bardzo trudne, tylko dla ekspertów!

Karierę ja...

źródło: 1000036706

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

FerdekM
FerdekM 05.06.2026, 13:06:09 via Wykop
  • 1
@Lolenson1888: Przypominam że miał rację, Boruc miał co najwyżej przeciętną karierę klubową. W Legii stworzył się kult jakoby to był kiedyś czołowy bramkarz na świecie, wręcz odpowiednik przyjścia Podolskiego do Górnika, kiedy w rzeczywistości po 5 dobrych latach w Celticu, odbijał się od losowych klubów top 4 lig i na koniec zjazd do bazy.

Przypominam że on po Fiorentinie nawet przez chwilę był bezrobotny, bo nikt poważny go nie chciał,
  • Odpowiedz
thorgoth
thorgoth
05.06.2026, 09:26:26
  • 1
Ciekawe ile tysięcy ludzi dorzuciło sobie wczorajszą Hiszpanie do kuponu u buka, z myślą "może mało do zyskania, ale napewno wejdzie". Kurs był chyba 1.04 na Hiszpanów.

Uważam że śmieszne rzeczy może wykręcić ten Irak na mundialu,
#mecz #bukmacherka
thorgoth - Ciekawe ile tysięcy ludzi dorzuciło sobie wczorajszą Hiszpanie do kuponu u...

źródło: HJ_4EnQXQAATi8T

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

FerdekM
FerdekM 05.06.2026, 09:34:26 via Wykop
  • 0
@thorgoth: Ile to się naczytałem że Hiszpania zdecydowanie najmocniejsza, że powtórka z 2010 się szykuje, że Dżamal Policeman złota piłka, że Pedri to taka lepsza wersja Xaviego i Iniesty, że Rodri to normalnie prime Matthaus, a tu nie potrafią se poradzić na Irak?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27
  • Strona 2 z 27
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 08.03.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 10.05.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 27.03.2024

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking