Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko205
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Exo89
Exo89

Exo89

Dołączył 5 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 354
  • Znaleziska 133
  • Mikroblog 221
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1
MakiawelicznyAltruista
MakiawelicznyAltruista
MakiawelicznyAltruista
07.10.2025, 13:46:02
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exo89
Exo89
Exo89 07.10.2025, 14:05:08 via Wykop
  • 0
@MakiawelicznyAltruista: jak akcje rosną przez dewaluację pieniądza to dobrze a jak z tego samego powodu ludzie mają więcej tego pieniądza i rosną nieruchomości to źle 🫤
  • Odpowiedz

318

"Więźniowie czwartego piętra". W Polsce może być ich około miliona

"Więźniowie czwartego piętra". W Polsce może być ich około miliona

Coraz więcej polskich seniorów mieszka samotnie na wyższych piętrach bloków bez windy - mówi w rozmowie z "Dziennikiem G

starnak
z
rmf24.pl
dodany: 06.10.2025, 07:03:02
  • 230
  • #
    polska
  • #
    seniorzy
  • #
    bloki
  • #
    samotnosc
  • #
    windy
Exo89
Exo89
Exo89 06.10.2025, 20:06:45 via Wykop
  • 0
@bighatlogan: to kolejny minus deweloperki, gdzie często z powodu kosztów budowy brak piwnic lub są tylko mini komórki lokatorskie po 1m2 albo nic
pedros92
pedros92
06.10.2025, 16:18:13
  • 1
Tak się zastanawiam, kto w Polsce kupuje te domy, czy mieszkania. Mówi się, że nie każdy musi mieszkać w mieście wojewódzkim, ale przecież ceny nieruchomości nawet na wsiach są odklejone. Dom z lat 60-70 po remoncie kosztuje 700-800k, nowe milion wzwyż. Tak się złożyło, że mam bliźniaki, więc jestem rodziną 2+3, więc potrzebuję miejsca. Mam na własność dom rodzinny dwupiętrowy, ale z racji tego, że na parterze mieszka babcia, a na piętrze
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exo89
Exo89
Exo89 06.10.2025, 17:33:19 via Wykop
  • 0
jak masz 3 dzieci to może poczekaj na jakiś program rządowy
  • Odpowiedz
klamovsky
klamovsky
04.10.2025, 14:35:34
  • 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exo89
Exo89
Exo89 05.10.2025, 06:15:41 via Wykop
  • 0
@Zopyross Ja przerabiam już drugich sąsiadów z dziećmi na głową, niestety to nic nie daje, ludzie wypierają fakt, że to wszystko tak słychać, że oni mogą komuś niszczyć życie. Jestem kilka dni po pierwszej rozmowie, w przyjacielskiej atmosferze, ale przyszedł weekend i znów napieprzanie w podłogę i bieganie od rana. Czekam na zmianę prawa xd

Dopóki ktoś nie doświadczy to nie zrozumie, sam chodząc w nocy do toalety staram się iść
  • Odpowiedz

936

Lawinowo rośnie liczba osób wpadających w II próg podatkowy

Lawinowo rośnie liczba osób wpadających w II próg podatkowy

2022 r. - 0,8 miliona osób. 2023 r. - 1,3 miliona osób. W 2024 r. liczba Polaków, którzy weszli w drugi próg podatkowy, wzrosła do niemal 2 mln to już prawie 8 proc. wszystkich rozliczających się wg skali podatkowej. W 2025 roku liczba osób opodatkowanych stawką PIT32% może osiągnąć niemal 3 mln

moim-skromnym-zdaniem
z
money.pl
dodany: 03.10.2025, 11:51:43
  • 412
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    praca
Exo89
Exo89
Exo89 03.10.2025, 21:45:09 via Wykop
  • 7
@KaweX: nie zmienia to faktu, że moment przejścia na b2b by się przesunął, dużo osób wolałoby UOP w zamian za pozorne przywileje, nawet mimo lekkiej straty w netto. Państwo też by pewnie na podatkach dzięki temu nie straciło.
makamele
makamele
01.10.2025, 20:49:09
  • 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exo89
Exo89
Exo89 02.10.2025, 10:53:52 via Wykop
  • 0
Mam wrażenie, że Polacy mają mental biedaka i np. chcą mieć 3 pokoje na 50 m2, sam mam 3 pok. na 80 m2 co daje fajną przestrzeń, ale jak komuś mówię, to są komentarze, że tylko 3 pokoje na takim metrażu xD i generalnie traktowane to jest za wadę
  • Odpowiedz
Zopyross
Zopyross
26.09.2025, 05:47:48
  • 6
W akademikach mają szersze korytarze. Ty wychodzisz, sąsiad z naprzeciwka a jak jeszcze dodatkowo ktoś akurat idzie, to się musicie przeciskać jak sardynki, i to wszystko za developerkę 10k/metr w nowym osiedlu pośrodku lasu. No dosłownie wykarczowane drzewa, ogromny plac budowy, developer z architektem mieli pełne pole do popisu i oto efekty
https://www.otodom.pl/pl/oferta/osiedle-slow-mieszkanie-3-pok-b4-2-32-ID4uMpR
#nieruchomosci #patodeweloperka
Zopyross - W akademikach mają szersze korytarze. Ty wychodzisz, sąsiad z naprzeciwka ...

źródło: 5j

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exo89
Exo89
Exo89 26.09.2025, 06:01:20 via Wykop
  • 0
@Zopyross: 49m2 - 3 "pokoje" i jeszcze osobe wc zmieścili xD
  • Odpowiedz
del855
del855
24.09.2025, 20:56:26
  • 1
W ciągu ostatniego roku(3/24-2/25) dokonała się ciekawa rzecz wg statsów NBP na rynku wtórnym ceny transakcyjne:

1. Warszawa była miasta gdzie ceny SPADŁY najmocniej we wszystkich miastach wojewódzkich
2. Katowice były miastem gdzie ceny UROSŁY najmocniej we wszystkich miastach wojewódzkich

#nieruchomosci
del855 - W ciągu ostatniego roku(3/24-2/25) dokonała się ciekawa rzecz wg statsów NBP...

źródło: Zrzut ekranu 2025-09-24 225544

Pobierz

Sląska "umieralnia" UP vs gwizda top5 - Warszawa DOWN - czy tak mial sie zachowac rynek?

  • dziwne dziwne 32.1% (9)
  • jakim kural cudem wawa najgorsza, tu zawsze UP?! 21.4% (6)
  • a jakim kurla double cudem kato najlepsze?! 14.3% (4)
  • zmiana narracj - teraz slaks mekka rentierow :) 32.1% (9)

Oddanych głosów: 28

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exo89
Exo89
Exo89 25.09.2025, 08:18:39 via Wykop
  • 0
zaczyna się trend z zachodu, ludzie wracają na prowincję, gdzie jeszcze jest w miarę normalnie
  • Odpowiedz
klamovsky
klamovsky
23.09.2025, 18:12:31
  • 0
Jak to możliwe że znajomy ma mieszkanie zrobione w tej samej technologii co moje i on nie słyszy sąsiadów nad soba a ja słyszę rozmowy i tupanie po podłodze? #zalesie #patodeweloperka #deweloperka #nieruchomosci #sasiedzi
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exo89
Exo89
Exo89 23.09.2025, 18:29:37 via Wykop
  • 12
Dużo zależy tez od sąsiadów, jedni rozmawiają kulturalnie i noszą kapcie a drudzy drą ryja i biegają na piętach jak zwierzęta
  • Odpowiedz
Snowflake_
Snowflake_
23.09.2025, 18:20:02
  • 0
Pytanie z czystej ciekawości: czy można zwrócić komuś mieszkanie po zakupie?

Załóżmy, że kupiłem mieszkanie, przy zakupie niby wszystko fajnie, ale potem okazuje się, że sąsiedzi słuchają głośno muzyki, słychać ich rozmowy oraz tupanie bo izolacja jest słaba, bardzo mało światła dochodzi i są generalnie inne problemy, które sprawiają, że nie chcę tam mieszkać.

Da się coś zrobić z czymś takim, czy ktoś jest skazany na mieszkanie w takich warunkach?

#nieruchomosci
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exo89
Exo89
Exo89 23.09.2025, 18:28:06 via Wykop
  • 0
@Snowflake_: panie, takie są bloki xd
  • Odpowiedz
Exo89
Exo89
Exo89 21.09.2025, 13:56:32
  • 1
#lekkoatletyka no powinni rozwinąć jakaś płachtę i zaczepić na siatce, która i tak jest dookoła.

Generalnie to chyba ostatni raz, gdzie konkurencja rzutowa jest na koniec ostatniego dnia.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czesterek
Czesterek
21.09.2025, 14:01:36 via Wykop
  • 0
@Exo89: Japończycy to jednak niekumaci ludzie
  • Odpowiedz
czemu_dlaczego
czemu_dlaczego
21.09.2025, 14:01:39 via Wypiek
  • 1
@Exo89 ona nie miała być na koniec, tylko przesunęli przez deszcz
  • Odpowiedz
Zopyross
Zopyross
19.09.2025, 18:19:08
  • 1
przekichane takie miejsca parkingowe, gdy do mieszkania masz 300 metrów, to nawet w ładną pogodę jest średni temat gdy się niesie zakupy a co dopiero przy deszczu/śnieżycy? albo garaż albo miejsce w hali, wszystko inne to żart, mam porównanie bloku z szeregówką i w szeregu sobie parkuję pod oknem kuchennym, wręcz zakupy mogę stawiać na parapecie, a w bloku, nawet pomimo wysepki pod swoim pionem, to i tak trzeba leźć
#nieruchomosci
Zopyross - przekichane takie miejsca parkingowe, gdy do mieszkania masz 300 metrów, t...

źródło: 34

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exo89
Exo89
Exo89 19.09.2025, 21:11:42 via Wykop
  • 0
Ja mam garaż 30 m od wejścia do bloku, ale jak przywożę większe zakupy to parkuje pod samym blokiem, żeby je wnieść. Chodzenie kilkaset metrów z zakupami to tragedia, chyba że ktoś jest fanem chodzenia po sklepach i robi codzienne małe zakupy.
  • Odpowiedz
Zapaczony
Zapaczony
18.09.2025, 13:43:09
  • 6
https://x.com/TrzeciRentier/status/1968599645543600444

#nieruchomosci #heheszki
Zapaczony - https://x.com/TrzeciRentier/status/1968599645543600444 

#nieruchomosci #...

źródło: Zrzut ekranu 2025-09-18 o 15.42.53

Pobierz
Zapaczony - https://x.com/TrzeciRentier/status/1968599645543600444 

#nieruchomosci #...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exo89
Exo89
Exo89 18.09.2025, 14:48:14 via Wykop
  • 2
@emasele: ja w akademiku miałem różne warunki, najpierw pokoje z 15-20 m2 na 3 osoby a później nawet pokój 25m2+balkon na 2 osoby, teraz bym już nie chciał mieć współlokatorów, jednak w wieku 20 lat myślę, że akademik i współlokatorzy to dobre rozwiązanie.

Jak ktoś jest mało rozrywkowy, pójdzie na studia i będzie mieszkał sam, to nigdy nie nawiąże kontaktów z ludźmi.
  • Odpowiedz
barrav
barrav
barrav
12.09.2025, 16:18:11
  • 1
Kupiłem nieruchomość powiedzmy za 400k w maju. W sierpniu sprzedałem nieruchomość za 200k na której wykazałem dochód w wysokości 100k. Czy w takim przypadku muszę zapłacić podatek 19%? Nieruch za 400k na cele wlasne mieszkaniowe. #podatki #nieruchomosci
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exo89
Exo89
Exo89 12.09.2025, 18:54:24 via Wykop
  • 0
@barrav: +1
  • Odpowiedz

611

Holendrzy unikają dzielnic, w których mieszkają Marokańczycy i Turcy

Badania pokazują, że wielu Holendrów unika mieszkania w dzielnicach, w których mieszkają Marokańczycy lub Turcy, a nawet jest gotowych podróżować dziesięć minut dłużej po zakupy spożywcze, żeby tylko móc mieszkać w bardziej jednorodnej okolicy.

VoxClamantisInDeserto
z
nieuws.marokko.nl
dodany: 12.09.2025, 14:09:58
  • 74
  • #
    holandia
  • #
    imigranci
  • #
    4konserwy
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    nieruchomosci
Exo89
Exo89
Exo89 12.09.2025, 14:39:18 via Wykop
  • 5
Pewnie to co powiem będzie kontrowersyjne, ale mając wybór sam często jadę dalej do biedronki, do której trzeba dojechać samochodem. Jakby kulturalniej 😉
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Exo89
Exo89
Exo89 07.09.2025, 21:21:15
  • 0
#reprezentacja Zieliński jest zajebiście charyzmatyczny... Akurat jest wywiad w TVP sport
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CalibraTeam
CalibraTeam
05.09.2025, 19:35:58
  • 1
Czy wysokość mieszkania 241 cm jest ok? Byłem oglądać mieszkanie i bez trudu dotykałem ręką sufitu, jakoś dziwnie się tam czułem. Sprzedająca na koniec powiedziała mi, że trochę przesadzam, że to normalna wysokość i że jestem pedantyczny.
Nie jestem kolosem bo mam zaledwie 185cm, a już po wejściu czułem się jakoś przytłoczony, jakbym się automatycznie garbił. Co myślicie o takiej wysokości w pomieszczeniach?

#nieruchomosci #mieszkanie #pytanie

Czy wysokość mieszkania 241 cm jest ok?

  • OK, nie wybrzydzaj 24.7% (24)
  • Nie OK, pomieszczenie powinno być wyższe 70.1% (68)
  • Przyjedzie bogacz i kupi bez patrzenia 5.2% (5)

Oddanych głosów: 97

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exo89
Exo89
Exo89 05.09.2025, 20:34:52 via Wykop
  • 0
@CalibraTeam: zależy za ile, w domu rodzinnym miałem 220 i wydawało mi się ok, teraz mam prawie 270 i jest w sam raz, za to w domu czuję się jak w chatce Pigmejów, plusem jest zabudowa pod sufit, więcej szafek się zmieści, więc to tak jakby dodatkowe metry. Fajnie jakby było minimum 250, ale jeśli cena atrakcyjna to decyzja należy do ciebie. 😆
  • Odpowiedz
droetker4
droetker4
03.09.2025, 08:52:26
  • 3
Dziś decyzja o stopach procentowych. Rynek w ostatnich dniach zaczął wyceniać WIBOR na poziomie 4.81% co pokazuje, że możemy spodziewać się obniżki już na tym posiedzeniu, a aktualna stopa referencyjna to 5%.

Jak to wygląda w ostatnim czasie i jak przekłada się na raty kredytów?

Najwyższa wartość zanotowana została 1 października 2022 i wyniosła 7.51%, porównując to z dzisiejszą wartością różnica w racie jest następująca:

7.51%
droetker4 - Dziś decyzja o stopach procentowych. Rynek w ostatnich dniach zaczął wyce...

źródło: temp_file5158502382214053625

Pobierz

Ile przewidujesz obniżek o bazowe 0.25 p.p. do końca roku?

  • 1 x 0.25 p.p. 40.6% (26)
  • 2 x 0.25 p.p. 35.9% (23)
  • 3 x 0.25 p.p. 23.4% (15)

Oddanych głosów: 64

  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Exo89
Exo89
Exo89 03.09.2025, 09:16:58 via Wykop
  • 0
dzisiaj pewnie Glapa da -0,5 co się będzie rozdrabniał
  • Odpowiedz

1672

"Latami po prostu przepłacaliśmy". Dlatego Chińskie samochody szturmują rynek.

"Latami po prostu przepłacaliśmy". Dlatego Chińskie samochody szturmują rynek.

Chińscy producenci wchodzą na nasz rynek z samochodami jakości nieodbiegającej od marek europejskich, ale znacznie od nich tańszymi. Wychodzi na to, że latami po prostu przepłacaliśmy - mówi money.pl Grzegorz Tracz, prezes firmy Vehis.

Dorodny_Wieprz
z
money.pl
dodany: 31.08.2025, 19:21:32
  • 627
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    ekonomia
  • #
    europa
Exo89
Exo89
Exo89 01.09.2025, 12:34:24 via Wykop
  • 1
dodam, że europejskie marki mają jednak politykę rabatową i w zależności od auta możesz urwać od 5 do pewnie 20-25%, chińczycy próbują sprzedawać za cenę nominalną
Exo89
Exo89
Exo89 03.09.2025, 09:13:49 via Wykop
  • -1
@krzysiek-Zzet: byłem rok temu i urwałem nieco ponad 5% na chodliwy model auta, w niektórych markach na start mi proponowali prawie 10% rabatu i to przy płatności za gotówkę, jak bierzesz finansowanie to dają jeszcze dodatkowe rabaty, ponadto teraz dają jeszcze większe rabaty, bo czują oddech chin
  • <
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Strona 6 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 14.09.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking