Biorę się za wykończenie domu i stwierdziłem, że skoro z fachowcami problem z terminami to, co mogę, zrobię sobie weekendami sam. Jak czegoś nie będę wiedział, to sobie jakieś howto obejrzę itd. To nie problem. Mam dwie ręce i mózg. Problem w tym, że próbuję się do tego przygotować, bo nic nie w-----a tak, jak brak odpowiednich narzędzi. Pomijając takie podstawowe jak młotek, czy kombinerki itd. zamówiłem
@Sophos: powinieneś zacząć od planowania co masz do zrobienia i pod tym kątem się zaopatrujesz w sprzęt. Co ty przy wykończeniu będziesz kręcił tym kluczem udarowym? Chyba właśnie tylko koło jak kapcia złapiesz bo bagażnik płytek pazernie na jeden kurs z casto wrzuciłeś do swojego auta w drodze na budowę. Przede wszystkim napisz co masz do zrobienia ziomek
@marv0oo: świetna analiza, potwierdzam! mimo jakości restrima nagrywanego z telewizora telefonem na kicku u jakiegoś mireczka, przez który sobie obserwowałem ten dramat psychofizyczny dla głowy pdf'a. Od siebie dodam, że miał przez pół sekundy stracha na twarzy i się rozglądał na ludzi za klatką, Najman "zamroził" skutecznie pod siatką belzedupa a baxton miał go ładować bezbronnego na cipe tak jak się wcześniej ugadali. Na oczach tysięcy ludzi i 20 kamer,
#gielda #pzu Gruby wsiada do pociągu, ciekawe dokąd teraz dojedziemy.
Po rozliczeniu transakcji BlackRock, Inc. posiada 43 249 344 akcje PZU SA, stanowiące 5% udziału w kapitale zakładowym Spółki, co daje prawo do wykonywania 43 249 344 głosów stanowiących 5% udziału w ogólnej liczbie głosów na WZA Spółki.
@jason676: Dzisiaj masz promocję, jeśli spadnie poniżej 6 dych to krótkoterminowo. Uśredniłem właśnie do 53ziko, w kwietniu za trampka spadło bodaj na 52zl na kilka godzin. Pozdro
@sforce: czy mógłbyś napisać w telegraficznym skrócie coś nt spółki Toya? Jakieś ciekawe wątki które sprawiają, że wierzysz w ten papier ( ͝° ͜ʖ͡°)ᕤ
#gielda I pomyslec ze myslalem o inwestowaniu... Mirki jak macie kredyt to nie myslcie o zadnym krypro czy gieldach wpakujcie wszystkie oszczednosci w dlug. Ja po COVID zamiast pakowac sie w ryzyko inwestycji nadplacilem swoj kredyt za wszystkie oszczednosci. Niedswno skonczyl mi sie okres 5 letniego stalego % gdzie bylem na 2.1% przez wyzsze stopy Dali mi 4.7% ale moja rata nawet nie drgnela przez nadplaty. Czuje ze to najlepiej
@nikoafc86: Analizując wstecz, gratulacje! To jest właśnie definicja długoterminowej inwestycji, która dzisiaj Ci dała zajebisty zysk na kolejne lata :)
#gielda #heheszki No witam, czas na przypomnienie klasyka z tego roku. Wiosna za oknem, słoneczko praży a on w dodatku znowu cały czerwony siedzi w pracy xD
✨️ Obserwuj #mirkoanonim #gielda Miałem nieszczęście że zakupiłem na górce, teraz jestem 8000 zł w plecy. Właśnie wyjąłem ze stratą, trudno i radzę wszystkim niedzielnym inwestorom zrobić to samo bo stracicie więcej a przez kilka lat nawet tego nie odrobicie. Zrobiłem błąd że wybrałem giełdę w większości rynek amerykański jako potencjalny zarobek kilku procent na rok. Dziś zaczyna się światowa recesja a od jutra straciłbym o wiele więcej bo wszyscy
@mirko_anonim: i siedziałeś jeszcze cały czerwony w pracy od tygodnia. Zobaczysz Janusz, Grażyna i tak wywącha lukę finansową przy płatności za fczasy, wtedy szykuj wora bo będzie kręcony
Widzę, że XTB ubiło wpłaty za pomocą paypal dodatkową prowizją 0,85%, aby promować swoje przewalutowanie przez eWallet. Pytanie jak to wypada na tle walutomatu, ktoś testował? Plus czy kasa między eWalletem, a kontem inwestycyjnym jest przelewana momentalnie czy trzeba coś czekać? #gielda
@aeiou12345: Dokładnie tak będzie, kopiuj wklej tak jak to działa np w kontach bankowych czy abonamentach sieci komórkowych. Im dłużej jesteś klientem to tracisz a nowe konta korzystają z wszystkich aktualnych w danej chwili benefitów xD paradoks ale fakt
@Talarsson: ja tydzień temu wziąłem za 68. Aktualnie w mWig, hajs będą pompować dodatkowo fundusze, zwłaszcza, że opcja polityczna im bardzo pomaga. Połowę spuszczam w krótkim okresie, jak się ujawni pułap oporu. Kółeczka też wchodzą w grę
#gielda Kto nie wszedł w PEP, przy informacjach o uwolnieniu dzisiaj regulacji odnośnie energii z wiatraków + wjazd z swig do mwig40 to gapa. Pierwsza spółka, gdzie analizę zrobiłem od a do z sam i jest pompa. Akcjonariat to głównie Kulczyki z Allianz. Pozdrawiam inwestorów
@BobekRobek: Polenergia S.A. wejdź na ich stronę, tam wszystko jest. Dodam że tydzień temu byłem w okolicach ich bazy montażowej farm wiatrowych na Bałtyku, to będzie niesamowity potencjał. https://www.polenergia.pl/
@jmuhha: Tylko w uwaga kolejnym kroku, nie daj sobie wmówić że w dupę to nie zdrada. Kto wie do czego jest zdolna ta pijana koleżanka, monsz nie piję więc na pewno uczciwie tylko zgrywał pawiana na densflorze do 2 w nocy
Kto wziął 102 koła pożyczki 13 listopada i zrobił 8 tysięcy netto (~13 brutto, podatek, 2100 odsetek (szybkie nadpłaty)) na Intel, AT&T i Orlenie w 100 dni na #czypokonampozyczke - no ja. Kto otworzył jeszcze "dorzut" #meczennicypkn nową pożyczką (#czypokonampozyczkev2 ?) na 91500 - bo tak było szybko w IKO - też ja. Już zabezpieczone SL na +1,5k, to już mi (raczej) nie ucieknie.
#gielda #meczennicypkn Dla odrobiny zdrowego sceptycyzmu. Jaki sens ma emitowanie przez spółkę miliardowych obligacji na rynek amerykański jednocześnie wypłacając tak duża dywidendę, stanowiąca większość zysku?
@panoski: dostęp do rynku USA sporo kosztuje ziomeczku, nie wystarczy być sojusznikami teoretycznymi. Takie inwestycje zabezpieczają Twój biznes w pewnym stopniu, dając miejscowym dostęp do zysków.
@panoski: długoterminowa strategia, rysuje kreskę w sposób, który na pewno zaskoczy, oczywiście w mojej opinii. Z jednym się tylko zgodzę z Tobą. W tym kraju, chołota chłopska z PiSu lub inni populiści polityczni, potrafią zawrócić wszelki rozwój w imię haseł politycznych
@wersalski_kasztaniQ: wołam typa @Okcydent z którym porzuciłem bezsensowną dyskusję na temat PZU. Gość twierdził, że wydupcenie z roboty paprocha co się chciał dogadywać ze złodziejami i niekompetentnymi bananami z nadania warcholstwa pisoskiego to zły ruch xD mam nadzieję że wtedy wszystko sprzedał bo nie zasługuje na bycie pasażerem tego pociągu z takimi złodziejskimi poglądami https://wykop.pl/wpis/80016239/pozdrawiamy-inwestorow-0-0-maja-byc-rozliczenia-i-
#gielda poleci ktoś bezpłatną platformę typu myfund? Zależy mi, żebym mógł sobie wpisywać dane zakupy walorów i mieć jasny pogląd na procentowy skład portfela.
#gielda #btc BTC nie ma żadnej wartości, spółka wytwarza produkty i usługi przez co da się na wycenić,a mrzonki o prywatności wsadzcie sobie między bajki.
Biorę się za wykończenie domu i stwierdziłem, że skoro z fachowcami problem z terminami to, co mogę, zrobię sobie weekendami sam. Jak czegoś nie będę wiedział, to sobie jakieś howto obejrzę itd. To nie problem. Mam dwie ręce i mózg. Problem w tym, że próbuję się do tego przygotować, bo nic nie w-----a tak, jak brak odpowiednich narzędzi. Pomijając takie podstawowe jak młotek, czy kombinerki itd. zamówiłem