Auto rozebrane w serwisie do ostatniej śrubki i to DWA RAZY i teraz zauważył że hehe, no chyba jednak jeszcze uszczelka pod głowicą, ale co zrobić? dolewamy i lecimy dalej xD NIEWIARYGODNE #kikiswiat
W grudniu 2022 r. ceny żywności i napojów bezalkoholowych wg szybkiego szacunku wzrosły w porównaniu do grudnia 2021 r. o 21,5%, a w stosunku do listopada 2022 r. wzrosły o 1,4%.
@ZwyklyUbek: Jednym z najtańszych krajów na świecie to może jest Mołdawia a nie Polska, typie. W Niemczech wiele produktów jest już tańszych niż u nas lub w zbliżonych cenach, a zarobki wyższe.
To finał prestiżowego VIERSCHANZETOURNEE czy zawody jakiegoś podrzędnego Pucharu Kontynentalnego? wiem, to dopiero kwalifikacje, ale jutro wiele lepiej nie będzie ¯\_(ツ)_/¯
- Dookoła skoczni zielono lub błotniście - Małe trybuny, mało ludzi - Skocznia na jakimś zadupiu - Leje deszcz
@MrMacix: tam w Turcji powstał mega kompleks skoczni w Erzurum, zniszczony przez trzęsienie ziemi. Kase na pewno jakby chcieli to by w skoki ładowali (podobnie jak Kazachstan) ale pewnie związek sportowy czy nawet politycy mają ich w dupie i jest jak jest. Trochę nie rozumiem, bo skoro budują skocznie to czemu nie chcą mieć porządnej reprezentacji ;) jak na warunki które mają, Ipcioglu czy nawet tych dwóch pozostałych turków (bedir,
szacun dla tych ukraińców którzy próbują dzisiaj swoich sił, żenujący budżet, jedna skocznia w kraju która się rozpada, sprzęt jakiś stary używany, zaplecze trenerzy czy fizjo nie istnieje, naprawdę szacun że walczą i jeżdża na te zawody #skoki
Co najmniej 60 osób zginęło podczas burz śnieżnych, które nawiedziły Stany Zjednoczone. Część osób zamarzła w zaspach albo autach, kiedy podczas zamieci utknęli w śniegu i czekali na pomoc. Wśród ofiar jest 22-letnia Anndel. Kobieta przed...
Elektromobilność znowu znalazła się na rozdrożu. Niższe koszty eksploatacji miały rekompensować wysokie koszty zakupu aut EV, ale przestają. Rosnące ceny prądu mogą zmniejszyć zainteresowanie tymi samochodawmi. Inflacja, rosnące ceny i obaw
Główny i podstawowy problem samochodów na baterie - niewielki zasięg i brak możliwości szybkiego naładowania w losowym miejscu. Musisz znać dobrze trasę jaką pojedziesz i wiedzieć, gdzie są ładowarki. No i warto, żeby akurat nie były zajęte. Normalne auto tankuje i jadę gdzie chcę, a jak zabraknie mi paliwa to mam milion miejsc w których mogę go zatankować dosłownie w moment ;)
Najnowsza prognoza finansowa ZUS na lata 2023–27 przewiduje, że Fundusz Ubezpieczeń Społecznych nadal pozostanie deficytowy, co oznacza konieczność dalszego zasilania go m.in. dopłatą rządową. W kolejnych latach wydatki budżetowe mogą urosnąć nawet do 147 mld zł.
Samochody wyprodukowane przed 2000 rokiem nie będą mogły wjechać do pierwszej w Polsce strefy czystego transportu. Kraków zdecydował, że na terenie całego miasta zacznie obowiązywać SCT. W praktyce oznacza to zakaz wjazdu dla aut z silnikiem Diesla i benzynowych o określonej normie emisji...
Wkrótce w sprzedaży tylko elektryki, zakaz wjazdu jak masz za stary benzynowy samochód, dodatkowo pewnie coraz większe podatki i opłaty związane z utrzymaniem auta (jak choćby na benzynę) I tak, krok po kroku, upada coś co było ostoją wolności i niezależności - prywatny transport bez ograniczeń...
dziś mundialowy maraton, 4 mecze godziny - 11,14,17,20 - w tym nasi biało czerwoni, piwko, tv, pizzka donatello z biedry, kocham życie, nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba, chwilo trwaj #mecz
Szwedka gdzie skoki praktycznie nie istnieją skacze sobie 127.5 metra, w Mistrzostwach Polski na 2. miejscu była Słowaczka (tam skoki też dawno umarły). do 30. dzisiaj wejdzie też Rumunka. A nasze dwie zawodniczki solidarnie po 93.5 metra, bez szans na punkty. Ktoś kiedyś bardzo zaniedbał skoki kobiet w Polsce i ciężko będzie to naprawić... #skoki
@sierpien22: Z stytuacją w męskich skokach, że jak kubacki, stoch i żyła zakonczą kariery moze byc lipa to racja. zdolna mlodziez to pojedyncze sztuki jak wąsek czy pilch, ale to daleko, zeby oni stanowili o jakiejs sile. Ale że skoki kobiet zaniedbano w polsce na starcie, na poziomie, gdy to się w ogóle na swiecie rodziło i aktualnie jestesmy wiele lat do tyłu to też jest fakt ;) popełniono błędy
@1erick: 23 lata, miał porywy, może jeszcze trafi na jakiegoś swojego Horngahera. No to będziemy mieli za kilka lat kolejnego Kubackiego czy Żyłę, których też trzeba było "wyprowadzać" na czołówkę - i znów będzie u schyłku kariery. Gdzie jest jakiś 17-letni Stoch-bis?
skoki kobiet zaniedbano w polsce na starcie
Może źle od początku pisałem - absolutnie nie "bronię" PZN. Jak swego czasu zrobili z Kruczka trenera Małysza, to chyba Mrożek by
NIEWIARYGODNE
#kikiswiat