Jakoś 2 lata temu dałem się złapać na bezprzewodowy internet nielimitowany od t-mobile. Zapewniano mnie cyt. "nie ważne czy pobierze pan 1 czy 20tb, internet jest bez limitu i nigdy nie zwolni".
Pewnego dnia, 4 miesiące przed końcem umowy internet zdechł - kompletnie mi odcięto dostęp w świat, i oto odpowiedź konsultanta:
Na koncie widzę odnotowane intensywne korzystanie z usługi. Ze względu że zasoby w sieci są ograniczone stosujemy priorytetyzację jako środka zarządzania ruchem w sieci utrzymujemy zagwarantowaną Umowami jakość wszystkich swoich usług. Powyższe ma na celu zagwarantowanie wszystkim przebywającym na danym obszarze Abonentom równego dostępu do usług, co m.in. pozwala wyeliminować sytuację, w której jeden użytkownik korzystający intensywnie z usług uniemożliwia korzystanie z nich innym użytkownikom. Pogorszenie poziomu świadczenia usług w takim przypadku nie narusza jednak postanowień Umowy ani przepisów prawa, które wprost takie praktyki przewidują.
W regulaminie świadczenia usług znajduje się zapis o „utrzymaniu efektywnego wykorzystania sieci i optymalizacji ogólnej jakości usług telekomunikacyjnych świadczonych wszystkim abonentom na danym terenie”. W praktyce oznacza to, że duże, ponadprzeciętne zużycie transferu przez jednego użytkownika (np. powyżej 1 TB w miesiącu) może prowadzić do okresowego obniżenia priorytetu transferów takiego klienta, by inne osoby w Twojej okolicy miały dostęp do usługi na zadowalającym poziomie jakości.
Na stronie dumnie widnieje taki coś:

Dodam że, korzystam z internetu w sposób: netflix 2h dziennie, czasem pobiorę jakąś gierkę, i jeszcze rzadziej obejrzę jakiegoś streama.







Komentarze (240)
najlepsze
@sniffer1133: zrób screeny i wstaw tutaj. Anonimizując nazwiska, swój numer.
@sniffer1133: „nieważne”, „20 TB”, nieuku.