Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko245
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

901

Mniejsza czekolada za te same pieniądze. Milka wkurzy klientów?

Mniejsza czekolada za te same pieniądze. Milka wkurzy klientów?

Do tej pory produkty te ważyły standardowo 100 g. Po zmianie będzie to zaledwie 90 g. Dostępne obecnie większe tabliczki czekolady Milka o gramaturze 270 g również zostaną zmniejszone do 250 g.

aspartamowy
aspartamowy
z
portalspozywczy.pl
dodany: 31.01.2025, 12:51:40
  • #
    czekolada
  • #
    milka
  • #
    jedzenie
  • #
    slodycze
  • #
    shrinkflacja
  • 277
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Producent milki nie ma problemu z płaceniem podatków u kacapów, z których później finansowana jest wojna
Mars775
z businessinsider.com.pl
  • 8
Gorzka czekolada Wedla (80%) od lat waży 80g, chociaż udaje 100g tabliczkę czekolady.
Trado
z sklep.wedelpijalnie.pl
  • 4

Komentarze (277)

najlepsze

Mamut
Mamut
31.01.2025, 19:06:59 via Android
  • 22
Milka to cukrowy syf. Tego się jeść nie da od dekad już.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KubaJS
KubaJS
31.01.2025, 18:37:20 via Wykop
  • 17
"Statystycznie zjadamy ponad 52 tabliczki rocznie na osobę." czyli jedna na tydzień

masakra, ja zjem jedną na pół roku albo rzadziej, pewnie są osoby, które jedzą jeszcze rzadziej

zatem muszą być osoby, które jedzą 2-3 tabliczki na tydzień :O
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sylwke3100
sylwke3100
31.01.2025, 21:12:28 via Wykop
  • 9
masakra, ja zjem jedną na pół roku albo rzadziej, pewnie są osoby, które jedzą jeszcze rzadziej


zatem muszą być osoby, które jedzą 2-3 tabliczki na tydzień :O


@KubaJS: Ja myślę że w tej statystyce mogą być ludzie którzy używają czekolady jako element wypieków czy jakichś deserów. Wtedy latwo jest to podbić.
  • Odpowiedz
Uuroboros
Uuroboros
01.02.2025, 21:44:51 via Wykop
  • 0
@KubaJS: ja jem ok kilograma czekolady miesięcznie xD lubię to i mógłbym jeść ją jako jedyny słodycz do końca życia, bardzo lubię malinową 70% z lidla. Czekolada jest świetna z herbatą.
  • Odpowiedz
jarek_z_lodzi
jarek_z_lodzi
31.01.2025, 17:36:22 via Wykop
  • 17
Jakiej tej samej cenie? Milka już 7.99 kosztuje
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

qlimax3
qlimax3
31.01.2025, 18:27:20 via Wykop
  • 39
@jarek_z_lodzi: to jest p------e, rok temu nawet za 2,99zł była. Tutaj nie chodzi, że kogoś nie stać, chodzi o to że są pewne krytyczne granice, po których przekroczeniu nie ma opcji, abym kupił produkt.
Tak samo jak Lay's za 9zł
  • Odpowiedz
bary94pl
bary94pl
31.01.2025, 18:58:47 via Wykop
  • 3
@qlimax3: Laysy są czesto na promocjach po 5,49 za największa, 250 gramową pake. Co śmieszne, często jak wjeżdża ta promocja, to jednocześnie paczka 120g jest w takiej samej cenie.
  • Odpowiedz
dziacha
dziacha
dziacha
31.01.2025, 18:08:15 via Wykop
  • 11
Ale żeby Milkę nazywać czekoladą xD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

larkinflight
larkinflight
31.01.2025, 17:50:07 via Android
  • 9
Ja już patrzę na wędliny w sklepach, było 120, potem 100 teraz 90 gram. Nie kupuję poniżej 100g bo to więcej plastiku niż jedzenia. Ciekawy jestem do ilu zejdą? 40g? 4 plasterki? Idiokracja..
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

witam12
witam12
31.01.2025, 17:55:34 via Wykop
  • 6
@larkinflight: to jest szczególnie idiotyczne biorąc pod uwagę, że opakowanie, logistyka, marketing, zwroty i straty to wyższe koszty niż te 10 g mielonki w środku.

Chodzi o to żebyś kupił dwa opakowania zamiast jednego.
  • Odpowiedz
southlander
southlander
31.01.2025, 18:29:12 via Android
  • 5
@larkinflight kupuj wędliny z lady, problem rozwiązany. Teraz nawet w Biedronkach często mają stoisko mięsne, a i warto dodać że wędlina tej samej klasy z paczki, kosztuje nawet o połowę drożej niż ta luzem, biorąc pod uwagę cenę za kg.
  • Odpowiedz
robertsz
robertsz
robertsz
31.01.2025, 20:54:01 via Android
  • 7
Milka to nie czekolada
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Immoderate
Immoderate
31.01.2025, 19:17:23 via iOS
  • 7
Milka jest słaba bo ma najwięcej cukru i spulchniacz co czyni ją taką słodką i kremową. Kiedyś uwielbiałem toblerone ale oszukuje na wadze zmniejszając wielkość trójkątów, Lindt był spoko do momentu kiedy ich prezes sam przyjął że to nie jest produkt premium a tylko tak jest kreowany. Wedel ma dziwny smak i zero aromatu. Czekolady które jeszcze dają radę to Wawel i terrawita (te droższe serie). Polecam też czekolady marek własnych Aldi
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

obieq
obieq
obieq
01.02.2025, 06:56:42 via Wykop
  • 1
@Immoderate: Lindt to przecież cukier w cukrze z domieszką kakao. Ciężko to zjeść bez przepijania
  • Odpowiedz
Snuq
Snuq
04.02.2025, 05:12:49 via Wykop
  • 0
@Immoderate: każdy jeden produkt reklamowany w tv opisuje siebie jako coś naprawdę wyjątkowego i wysokiej jakości. i z tego z jak dobrych składników został wyprodukowany. Sorki ale wrzucasz do jednego worka towary takie jak samochody, perfumy i zegarki razem z towarami spożywczymi... te drugie wszystkie są reklamowane jako coś niebywałego i dobrego xD
Obejrzyj sobie reklamę czegokolwiek. Whiskas, Kinder czekolada, nawet j----a woda mineralna. Otóż towary spożywcze, które są dobre
  • Odpowiedz
JohnFairPlay
JohnFairPlay
31.01.2025, 18:05:16 via iOS
  • 7
Jeszcze pół roku temu 100g Milki kosztowało 2,50-3zl
Skończą tak samo jak Lays, ze ludzie produkty te będą kupować wyłącznie przy większych promkach
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

slums
slums
slums
31.01.2025, 18:26:00 via Wykop
  • 8
@JohnFairPlay:
Laysy przestałem kupować gdy kosztowały po 5PLN, ostatnio w sklepie widziałem te same paczki po bodajże 7,99.
Jeszcze z rok i będzie można paczki czipsów używać zamiast banknotu 10 zł
  • Odpowiedz
Artrix
Artrix
31.01.2025, 19:51:02 via Wykop
  • 3
@JohnFairPlay: Lay's to są tanie w porównaniu do Crunchipsów, ich to już powaliło z tymi cenami, chociaż i tak jest jakaś obniżka, możliwe że chipsy za 9zł się niezbyt sprzedawały
  • Odpowiedz
mg1987
mg1987
mg1987
31.01.2025, 18:46:38 via Wykop
  • 6
Najlepiej zrezygnować ze słodyczy, tylko na zdrowie wyjdzie. ¯\(ツ)/¯
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Uuroboros
Uuroboros
01.02.2025, 21:49:36 via Wykop
  • 1
@mg1987: czekolada to moje guilty pleasure i nigdy z niej nie zrezygnuje nawet jakbym miał na strychu pod lampami hodować kakaowce i je opalać i topić.
  • Odpowiedz
deafpool
deafpool
31.01.2025, 18:04:59 via Wykop
  • 6
Te same pieniądze? Milka już kosztuje 7 zł w niektórych sklepach. Niebać ich.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Spioszeq
Spioszeq
31.01.2025, 18:20:13 via Wykop
  • 0
@dbcoop:
W biedrze masz tańsze zamienniki co smakują dla mnie tak samo, ale pewnie mają jeszcze ujowszy skład xD
  • Odpowiedz
dbcoop
dbcoop
dbcoop
01.02.2025, 07:55:03 via Wykop
  • 0
@Spioszeq: Po prostu nie jem i nie kupuje tego xD Wole sobie raz na tydzien w weekend jakiś fajny kawałek ciasta kupić w porządnej cukierni.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
  • Strona 2 z 13
  • >

Hity

tygodnia

Szpital w Kaliszu zatrudnia ginekologa za 2,5 mln zł rocznie. "Jest unikalny"
Szpital w Kaliszu zatrudnia ginekologa za 2,5 mln zł rocznie. "Jest unikalny"
3154
Pszczyna dyskryminuje chłopców w podstawówce za unijne pieniądze
Pszczyna dyskryminuje chłopców w podstawówce za unijne pieniądze
3065

Pokaż 18+

Funkcjonariusze pobili na stacji benzynowej mężczyznę z chorobą Parkinsona.
Funkcjonariusze pobili na stacji benzynowej mężczyznę z chorobą Parkinsona.
3016
Dwie wanny za 800 000 złotych w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Dwie wanny za 800 000 złotych w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
2538
Znów ci sami ludzie zorganizują jarmark w Krakowie
Znów ci sami ludzie zorganizują jarmark w Krakowie
2430
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #slodycze
  • #jedzenie
  • #jedzzwykopem
  • #czlowiek
  • #ciekawostki
  • #foodporn
  • #pytanie
  • #lodz
  • #milka
  • #polska
  • #kakao
  • #oswiadczenie
  • #januszebiznesu
  • #czekoladaboners
  • #rozdajo

Wykop © 2005-2025

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking