Podaj zarobki albo spadaj. Młodzi z pokolenia Z dyktują warunki rekruterom
Pokolenie Z może mocno zmienić warunki panujące na rynku pracy. 85 proc. z przedstawicieli tej generacji nawet nie zaaplikuje na ofertę pracy, jeśli nie będzie ona przedstawiała przedziału wynagrodzenia – wynika z ankiety Adobe.
janusz_z_czarnolasu z- #
- #
- #
- #
- #
- 390
- Odpowiedz
Komentarze (390)
najlepsze
Jakoś w niektórych krajach, np. Wielkiej Brytanii podaje się widełki i nie ma problemu. Oznacza to, że MOŻNA.
A u nas dramat i rozpacz, bo się ktoś dowie.
"Tak, od zawsze pasjonowałem się nieumieraniem z głodu"
@Grzesiok: Dokładnie - dobijam 40stki i nadal pamiętam 3 etapowe rozmowy z przed 15 lat - gdzie na końcu padały kwoty 2800 brutto. Na pytanie, "przecież wiecie gdzie obecnie pracuje i że tam płacą 2-3x nastawała cisza, bo mieli już przygotowaną umowę... Rozmowa z buisnes developem pod którym by się
@pkusmierczyk: ja lubię swoją pracę, ale lubię też mieć co do garnka włożyć, i się nie martwić o jutro. Także praca pracą, ale zarobki to jednak ważna kwestia.
Ogólnie to xD
W ostatnich latach siła negocjacja uległa zaledwie wyrównaniu pracownik vs pracodawca.
Wcześniej to była gruba patola... Kilkaset chętnych do roboty za minimalną. Absurdalne procesy rektrutacyjne, wymagania i warunki pracy.
Jak ja się cieszę, że już nie muszę przechodzić przez ten cyrk ubiegania się o prace w czasach jak wchodziłem na rynek.
@Mortas: a wskaz wiecej niz 5 grup zawodowych w tym kraju, ktorym kredyt to nie petla na 3/4 zycia (oczywiscie solo)
Ja również omijam ogłoszenia bez wpisanego wynagrodzenia... Gdy się już ma spory starz życiu zawodowym zwyczajnie szkoda czasu.
Jakiś doradca nieruchomości. Wpisali potencjalne prowizje w ogłoszenie.????
@Massacrul: No nie. Na swoim przykładzie wiem, że nigdy nie będziesz miał dwóch takich samych osób. Ja potrafię rozwiązać jakieś 95% problemów z którymi się spotykam w pracy samodzielnie. Kolega z działu jakieś 30%. Nasza odpowiedzialność jest taka sama, bo mamy takie samo stanowisko. Pytanie: czy to fair, że mamy
@Massacrul: To chyba gdzieś na produkcji, gdzie są normy itp. rzeczy, schematy. W pracy z ludźmi (klienci, zespół), gdzieś gdzie trzeba trochę kreatywności nie ma szans, żeby dwie osoby robiły to identycznie.