Wpis z mikrobloga

@GwnBrz: dzięki, a masz może jeszcze coś gdzie byłoby opisane wykorzystanie kamerki w laptopie, aby obraz z niej wrzucić do programu? to obstawiam że trzeba będzie wykorzystać OpenCv
@GwnBrz: tak się zastanawiam, jeżeli mam normalny projekt w c++ to mogę tam po prostu dodać new item -> Visual c++ -> UI -> Windows Form?

wyskakuje mi w tym momencie informacja że chce dodać "CLR component to a native project. Your project will be converted to have Common Language Runtime support."

nie popsuje mi to programu? :P
@kamikadz: Popsuje :-). Zmieni Ci to projekt z normalnego C++ na C++/CLI ( tak mi się wydaje, nigdy tak nie robiłem).

https://pl.wikipedia.org/wiki/C%2B%2B/CLI

Wiesz, może to nawet nie jest głupie, żeby sobie pisać w tym .NETowym C++. Wtedy mógłbyś zrobić całe GUI w C#, a logikę w C++ i łatwo połączyć jedno z drugim w jednym projekcie, ale nie wiem jak to wpływa na wydajność, a w przetwarzaniu obrazu wydajność jest dosyć
@GwnBrz: czyli jeżeli chcę wykorzystać to co mam napisane w normalnym projekcie z c++ to lepiej dodać te wszystkie pliki do nowego projektu zrobionego w C++/CLI?

powinno chyba zadziałać? :P
@kamikadz: Pewnie zadziała, ale zastanów się czy chcesz to pisać w C++/CLI. Starsze visual studio nie miało nawet intellisense dla tego języka. Poza tym to jest język zarządzany, siłą rzeczy będzie wolniejszy. Dowiedz się jak ze wsparciem dla OpenCV i CUDA.

Inna opcja jest taka, że możesz napisać cały algorytm za pomocą C++/CUDA/OpenCV, a potem załączyć go jako bibliotekę do aplikacji w C# z samym UI. Tyle, że wtedy pewnie trudniej
@GwnBrz: właśnie tak chciałem na początku zrobić, aby napisać interfejs w c# a wszystko inne w c++/CUDA/OpenCV a potem dołączyć to jako bibliotekę, ale kumpel mi powiedział że robienie takiej aplikacji okienkowej niewiele się różnie dla C++ i C# a ponieważ bałem się mieszania języków to postanowiłem zostać w C++

w sumie w tym interfejsie niewiele potrzebuję, chcę wyświetlić obraz z kamerki i obraz przetwarzany oraz wpisywać z 2 może 3
@kamikadz: To ja w sumie miałem ostatnio bardzo podobny dylemat z mgr. Wybrałem najpierw wxWidgets, bo to proste, ale pomęczyłem się nad tym trochę i stwierdziłem, że algorytm jest ważniejszy niż GUI i na razie piszę w matlabie, a jak już wymyślę coś sensownego to zaimplementuję aplikację.