Wpis z mikrobloga

Pomocy! Potrzebuję podpiąć Auth laravela do istniejącej bazy danych (inne hashe, inne pola z hasłami, itd.).

Reszta bez zmian - muszę znaleźć sposób na wprowadzenie własnego validateCredentials(), które waliduje dane, czyli prawdopodobnie muszę napisać swój własny Auth Driver (implementującą UserProviderInterface)

Sprawa nie wygląda na trudną, ale póki co spędza mi sen z powiek - ciągle coś nie śmiga. Czy znacie może jakiś tutorial, albo gotową bibliotekę, gdzie będę mógł podejrzeć jak to jest zrealizowane krok po kroku?

Męczę się już długo przeglądając setki tutoriali w necie. Czuję jednak, że za bardzo kombinuje i da się to zrobić kilkoma linijkami.

Ps. Gdzie w strukturze katalogów umieszczacie swoje klasy, np. nowe auth driver?

#laravel #php #framework #januszeinformatyki
  • 3
@hoRacy: Nie wiem jak w laravelu, ale ja jak potrzebuję coś nadpisać czy coś w Symfony to staram się u siebie odzwierciedlić strukturę plików. Na przykład jak rozszerzam coś z FOSUserBundle to mam swój DanioUserBundle w którym robię tak jak jest w FOSie. Co do głównej części pytania, żeby to było w sf2 to mógłbym pomóc pewnie, ale na laravelu się nie znam na tyle. Powodzenia :)