Wpis z mikrobloga

  • 731
Kto przez cały okres swej edukacji w gimnazjum i liceum/technikum, nie miał ANI JEDNEGO eksperymentu na lekcjach chemii czy fizyki niech da plusa.

  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bunch: w szkole w Angli, mieliśmy eksperymenty co zajęcia. Np ekstraktowaliśmy dna,kroiliśmy płuca oraz serca owiec. Co najlepsze jedno płuco i jedno serce na pare. Ogolnie dużo różnych takich głupot. Generalnie w uk nie ma czegoś takiego jak chemia,fizyka tylko poprostu science. A w polsce jak chodziłem do podstawówki... Zapomnij
  • Odpowiedz
@Bunch: ja miałem nawet okazję strącać jodek azotu(III) :)

Na fizyce mieliśmy model silnika elektrycznego, obwody, generatory prądu zmiennego. Fajne sprawy. :D
  • Odpowiedz
@Bunch: U mnie na lekcje przyniosła babka te szklane cos nawet nie wiem jak sie to zwie i tłumaczyła coś o tych buteleczkach. I tyle tego było. W Polsce szkolnictwo jest do d--y to juz ryscy maja lepsze.
  • Odpowiedz
@Bunch: Wy wszyscy tak serio? U mnie na mat-fiz średnio co 3 tyg. musieliśmy w parach sami robić doświadczenia które wymyślała nam fizyczka. Dodatkowo trzeba było ładnie opisać co się zrobiło, opracować wyniki, oszacować niepewności pomiarowe i wykombinować wnioski w dwie godz. lekcyjne. Czasem to było mission impossible, ale dzięki temu sporo się nauczyłem. Jak ktoś dostał 4 lub więcej to był gość. Dzięki temu później na studiach na laborkach
  • Odpowiedz
@Bunch: Jakieś były ale prawdziwe eksperymenty z fizyki to miałem dopiero na laborkach na studiach. Brak eksperymentów jeszcze bym przeżył ale w pracowniach stał sprzęt po kątach, szafki pełne różnych buteleczek. W liceum palniki na każdej ławce i zamknięte stoły laboratoryjne. No i po prostu sobie to wszystko stało i marnowało się. Co innego nadzieja że będzie lepiej a co innego świadomość że lepiej już było.
  • Odpowiedz
@Bunch: to chyba tylko w twojej szkole... Ja miałem masę eksperymentów, no, ale nie byłem gimbusem (8 letnia podstawówka i później liceum). Najwięcej to na chemii w liceum, wcześniej głównie na fizyce w podstawówce.
  • Odpowiedz